Najdi forum

kako do diagnoze?

Lep pozdrav!
Na forum sem zašla v iskanju odgovorov na vsa vprašanja in težave, ki me pestijo. Z različnimi bolečinami in vedno novimi težavami se spopadam od novembra 2017, čeprav so se mi v manjši meri javljale že prej. Od takrat sem bila že precejkrat pri osebni zdravnici: glavobol, driska, išias/kolki, ginekološke težave (miomi v maternici), utrujenost, trenutno je “v obdelavi” želodec/prebava, leta 2016 sem se zdravila zaradi tesnobe, ki pa me še vedno ne pusti pri miru.

Pred kakim mesecem me je hči vprašala, če sem kdaj pomislila na fibromialgijo, pa sem se ji smejala, ker se mi je zdelo to čisto neverjetno. In mi je rekla: ne smej se, raje preberi še kaj o tem, namesto da ves čas googlaš simptome… No, na to sem pozabila. Do danes, ko mi je ne vem zakaj to padlo na pamet, šla sem brskat po knjižnici, po internetu… in sem zdaj tu. Vem, da je bilo že mnogo napisanega, kako si pomagati (bom prebrala), ampak zanima me tole: kako sploh do diagnoze? Saj vendar ne morem kar do zdravnice in ji rečt, oprostite, ampak ugotovila sem, da imam najbrž FM, prosim, dajte mi uraden štempelj, da je to res. Mogoče si vse samo domišljam in sploh ne gre za FM, ampak v opisu znakov se res kar precej najdem. In bi resnično rada vedela, s čim se borim.
Kakšen naj bo torej moj naslednji korak? Trenutno sicer čakam na pregled pri gastroenterologu (6.9.), in ko bom imela izvid, grem tako ali tako k osebni zdravnici. Naj ji kaj omenim ali naj bom raje tiho? Ne vem, koliko so kaj zdravniki naklonjeni temu, da pacienti sami iščemo diagnoze…
Vsakega nasveta bom zelo vesela!
Lep dan vsem!
Maja

New Report

Close