Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Kronična bolečina – fibromialgija If you have AF, FM, or CFS…Masterclass

If you have AF, FM, or CFS…Masterclass

45 % žensk je kronično utrujenih. Ari Whitten, nutricionist, je bil strokovnjak za hujšanje in ne za dvig energije. Ker je vedno bolj opažal, da so klienti, ki prihajajo k njemu utrujeni, jim je želel pomagati. Sklenil je, da bo naredil celovit program, popolnoma znanstveno zadevo za premagovanje kronične utrujenosti in dramatični dvig energije. Zato je zbral razne strokovnjake in tudi nevroznanstvenike in 4 leta raziskoval in vložil veliko denarja v svoj projekt ENERGIJKI BLUEPRINT. Ponuja brezplačni nekajdnevni seminar, opremljen z znanstvenimi dokazi in napotki, kako si povrniti energijo.
https://www.theenergyblueprint.com/the-2-keys-to-high-energy/?inf_contact_key=40fbc2bd03b811b1a38444cba9163bd071697af7cfac650115fbc038810d2d86

Breda

6 KORAKOV ENERGY BLUEPRINT FORMULA

Ta metoda deluje pri vseh ljudeh, ne glede na starost, brez prehranskih dodatkov in posebne diete.

1. kava ima res veliko zdravilnih učinkov, samo eno pomanjkljivost. Če vsak dan pijemo kavo, nam ta dvigne energijo, ko jo pijemo. Ko je ne, naša energija pade. Toda, takrat, ko ne pijemo kave, je naša energija nižja, kot pri ljudeh, ki kave sploh ne pijejo ali poredko. Skratka, če vsak dan pijemo kavo, ko je naša energija na višku, ni višja, kot pri tistih, ki kave ne pijejo.

2. Vsak dan počnite 20 minut nekaj, kar vas veseli.

3. Upoštevajte svoj bioritem. Zvečer, ko se začne mračiti se začne v telesu izločati melatonin. Če imamo takrat belo svetlobo, gledamo v svetle ekrane računalnikov, televizorjev in telefonov, to ni dobro, ker to vpliva na izločanje melatonina. Sama imam na računalniku program, ki je prilagojen uri in, ko sonce zahaja, se tudi barva in svetlost ekrana na mojem monitorju začne spreminjati.

4. Postenje in Prehransko okno. Ljudje prepozno in preobilno večerjajo. Postenje med večerjo in zajtrkom mora biti čim daljše. Zmanjšati dnevno okno na 10-11 ur. Obstaja tudi aplikacija za telefon.

5. Ko se zjutraj zbudite, najprej pijete vodo in počakate do zajtrka 20 minut. Se ne spomnim koliko, po mojem vsaj pol litra. Pijete lahko tudi ponoči.

6. Pri fibromialgiji in kronični utrujenosti ne povzroča utrujenosti pomanjkanje kortizola in slaba, ali utrujena nadledvična žleza. O tem ni narejenih nič raziskav. Skoraj nobene študije.
O izgorelosti ja, o nadledivčni žlezi ne. Nivo kortizola ne povzroča utrujenosti. Kortizol ni povezan z energijo. NI povezava na HPA osi kriva za utrujenost. Veliko stvari nam vsak dan jemlje energijo.. in potem jih našteje… V resnici je za utrujenost krivo napačno delovanje mitohondrijev. Stres upočasni hipohondrije. O tem je že pisala na forumu Alenka R.

No, in na koncu ponudi 60 dnevno program…

Avtor je Ari Whitten in ima kar nekaj video posnetkov na internetu.
https://int.search.myway.com/search/video.jhtml?searchfor=ari+whitten+on+mytohondria&n=783ad2f4&p2=%5EBA5%5Exdm492%5ETTAB02%5Esi&ptb=010FDA56-AFD9-4FE9-A822-F845C3E6FC8A&qs=&si=EAIaIQobChMIyY3r8a__1wIVzYSyCh1mngyhEAEYASAAEgIgp_D_BwE&ss=sub&st=tab&trs=wtt&tpr=sbt&ts=1520016991579

Breda

Sem se zmotila, ker sem napisala “hypohondria”. Malo prej sem gledala knjigo dr. Sarah Myhill o sindromu kronične utrujenosti, na kateri piše: “Its mytohondria, not hypohondria”.
https://shop.igennus.com/Diagnosis-and-Treatment-of-Chronic-Fatigue-Syndrome-Mitochondria-Not-Hypochondria.html Dr Sarah Myhill

Breda

nova
Uredništvo priporoča

Malo sem pobrskala po knjigi in mi je postalo marsikaj jasno. Mi vsi, ki imamo kronično utrujenost ali fibromialgijo, se preveč naprezamo. Vsi od nas preveč pričakujejo, pa seveda mi sami tudi. Ne znamo oceniti, koliko lahko delamo in zato vedno pretiravamo. Zato naše telo nima možnosti, da bi se pozdravilo. Ne moremo prenehati delati, vse spustiti iz rok, ko bi to morali, da bi se pozdravili. Seveda, določenim obveznostim se ne da izogniti. Vsak dan delamo do svojega energijskega limita in še čez. Potem pa 3 dni počivamo, da si opomoremo. Pri takem načinu dela ne more priti do izboljšanja.

Lepa primerjava z denarjem, energijo dr, Myhill primerja z denarjem. Težko ga zaslužimo in z veseljem porabimo. Naša energija je kot denar in mi ga vsak dan zapravljamo. En dan veselo zapravljamo, potem imamo pa energijski dolg in ga nekaj dni vračamo. Čeo hočemo zapraviti več, kot imamo, Imamo potem energijske težave. Lahko si sposodimo pri energijskih trikih ( napitki, kava) toda, potem plačamo 300% obresti. Nikoli ne ostane dovolj energije, da bi se pozdravili.

Rešitev: Delati je treba tako, da ostanemo v energijskem kreditu. če tega ne delate pravilno, potem se zataknete in zapadete v dolg energijske revščine.

Normalno zdrav človek ima za 1000 EUR vredno energijo. Bolnik s FM ali SKU ima samo 100 EUR vredno energijo. To energijo moramo porazdeliti čez dan tako, da na koncu ostane za 20 EUR energije. To je energija, ki omogoča zdravljenje in regeneracijo. Če tega ni, se seveda naše telo ne more pozdraviti.

Breda

New Report

Close