Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Kronična bolečina – fibromialgija Kronična bolečina – glavobol

Kronična bolečina – glavobol

Pozdravljeni. Že vrsto let se bojujem z močnimi glavoboli, se filam s tabletami, obiskujem zdravnike in razne alternativce itd. Stanje pa se slabša. Stara sem 33 let.
Prejšnji vikend je prišlo tako daleč, da sem bila na nevrološki kliniki na protibolečinskih infuzijah, ki pa niso nič prijele. Pravijo, da je tako razbolena migrena in da bo že minilo. Jaz pa tako ne morem naprej. Moji glavoboli se začnejo nekje znotraj desnega ušesa, proti senci, proti nosu, čeljusti, vse do vratu. Vedno ista stran. Vsak dan. Do neke mere pomaga Imigran.
In ja, stresna služba, stresno doma … Imate morda zame kakšen predlog ali napotek, idejo, kaj bi to bilo? Kakšen živec? Saj protibolečinska sredstva ne pomagajo.
Iskrena hvala, če ste prebrali do konca, želim vam lep dan!

Pozdravljeni!
Zdravniki ne vedo vzroka … Zdravilci pa ne smejo postavljati diagnoze. Kaj pa pokažejo preiskave? Če je to tisto uho, na katerem držite telefon, se veliko pogovarjate in pritožujete in to počnete že več kot 10 let, bi morda razmišljali v tej smeri.

Breda

Vzrokov je lahko več pa vendar je običajno kakšna snov v hrani prva na katero odreagira telo. Nekaj uporabnih linkov spodaj, berite tudi komentarje…

http://migrainenet.com/reason-migraine-patients-avoid-nightshade-vegetables/
https://maiatoll.com/antidote-nightshades/
https://www.glutenfreesociety.org/migraine-headaches-and-gluten-sensitivity-a-strong-connection/
https://migraine.com/blog/gluten-sensitivity-and-migraines/

Probavajte se izogibati določeni hrani za nekaj dni še bolje pa za nekaj tednov in spremljajte simptome. Mogoče najprej začnete z razhudniki-nightshades, nato še glutenu. Pod razhudnike spada tudi tobak. Po možnosti pišite tudi dnevnik za vsak dan kaj ste jedli. Tako bo lažje razbrati, kaj vam povzroča težave. Lahko bi težave povzročali tudi kakšni dodatki v prehrani (MSG-ji, aspartami…) vendar bi jih morali uživati skoraj vsak dan glede na navedbe, da so vaše migrene dnevne.
Potrebno bo malce detektivskega dela, da boste našli težavo, vendar težava ni nerešljiva.

LP!

nova
Uredništvo priporoča

Še nekaj bi dodala.
Maksim Osipov je Ruski zdravilec, ki prihaja občasno v Slovenijo. On takoj vidi v čem je vaša težava. Ima skupinske terapije in na sredi prostora tudi masažno mizo. Vsakemu obdela tudi hrbtenico. Če vam ne more pomagati, vam to pove in vrne denar.

Breda

Tudi pri sebi opažam povezavo med glavobolom in zaužito hrano.
Več o tej temi smo pisali tukaj: Vaš link
Širše o glavobolu pa tukaj: Vaš link

Veronika

Leta 2011 sem imela nesrečo s kolesom in sem udarila z glavo ob tla. Ker mi je bilo slabo in sem se začela tresti, nisem imela pa občutka, da je kaj polomljenega, sem šla na avtobus in v Zdravstveni dom. Nikoli nisem imela še nič zlomljenega. Zdravnica je brez posebnega tipanja ugotovila, da mi ni nič in me poslala domov. Kar je bilo zlomljeno, se je potem zacelilo po svoje. Začele so se težave z vratom in glavoboli. Potem sem obiskovala rusko manualno terapijo in zapravila precej denarja, da bi popravili narejeno škodo. Pa še vedno ni bilo dobro in še danes ni. Zaradi glavobolov in slabosti sem bila kasneje tudi na urgenci, kjer so mi svetovali pregled pri nevrologu in potem še večkrat v zdravstvenem domu, ker je bilo stanje nevzdržno. Zdelo se mi je, da je pol moje glave eno samo vnetje. Bolečina je šla kot strela od rame, mimo ušesa, tako, da sem mislila, da imam vnetje notranjega ušesa in potem navzgor skoraj do vrha glave. Ko je prišla na vrh, sem dobila napad panike. Tako, da sem že vedela, kaj se bo zgodilo, preden je udarilo od vrha. Nevrologinja je malo potipala in ugotovila, da je to od vratnih vretenc. Sčasoma se je vse skupaj do neke mere umirilo. Slikali me niso.

Tole je prepisano iz knjige: Težave z vratnimi vretenci in čustva:
C1
Čustva:
občutek strahu, zmedenost, stanje boja ali bega, želja pobegniti stran od problemov in odgovornosti. Občutek negotovosti, da nismo dovolj dobri, preveč se oziramo na mnenja drugih. Nase prevzemamo težave drugih ljudi, težko rečemo ne.
Na fizičnem nivoju:
Glavoboli, migrene, težko spanje, omotičnost, izčrpanost, živčni zlom ali napadi tesnobe, ki so posledica vpliva negativnih čustev na simpatični živčni sistem, hipofizo in možgane in srednje uho.

Breda

ga. Breda,

avtorica navaja svoje težave, vendar nikjer ni omenjene nobene poškodbe. Se vam ne zdi, da je avtorica še nekoliko premlada, da bi trpela za kakšno resnejšo obliko obrabe vratnih vretenc zaradi katerih bi lahko prišlo do težav, ki jih navajate? Če torej ne gre za resnejšo poškodbo in ne za obrabo težava zagotovo ne izvira iz vratnega dela hrbtenice.

LP!

Quantum touch
je odlična metoda, s pomočjo katere vam lahko nekdo (tudi v Sloveniji) naravna atlas, poravna skoliozo in uravnovesi celo hrbtenico. Metoda je nežna, saj terapevt ne uporabi nobene sile. Najprej preveri položaj glave, položi prste na greben na glavi (octipical ridge) in potem preveri tudi, če so ramena v isti višini in če so kolki v isti višini. Potem polaga prste na vsako posamezno vretence in pošlje skozi svoje roke energijo levo in desno od vretenca. Ta energija potem pomaga telesu, da postavi vretence na pravo mesto. Če je okvara v vratu, je potrebno obdelati tudi križ, da se vzpostavi ponovno ravnovesje. Nimajo vsi ljudje glave, ramen in kolkov vodoravno, pa tudi nog nimajo enako dolgih. Pri porodu se lahko kaj premakne … Ljudje hodijo na nastavljanje atlasa, ki ni prav poceni in je boleče.

Če se ne ve vzroka, je pač treba več stvari poskusiti. Včasih pomaga nekaj, kar nismo pričakovali, kar se nam zdi čisto nelogično, v kar ne verjamemo. Tudi pri EFT metodi se take stvari dogajajo. Temu rečejo Američani “thinking out of the box”. Toda veliko ljudi ostane v svojih škatlah …

Žal je pogosto tako, da je nekomu zelo hudo, pa piše tukaj na forumu, pa piše na druge forume in mi si potem belimo glavo, kako bi mu pomagali, dajemo nasvete … In potem se avtor prispevka ne oglasi več. Nobene povratne informacije, ali je kaj poskusil, ali je kakšno izboljšanje …

Breda

ja, res je vsi tukaj samo sprašujejo, ko dobijo dobro informacijo pa poniknejo, namesto da bi dali povratno informacijo da bi še drugi imeli kaj od tega….vsi samo nase gledajo, to je res.

Pozdrav vsem. Večkrat sem se prijavila in pogledala, če mi je mogoče kdo odgovoril, pa je vedno pisalo 0 novih sporočil, danes pa kliknem na moje pismo, da ga ponovno preberem in zagledam vse odgovore. Žal mi je, da sem vse spregledala, in veliko mi pomeni vsak odgovor. Hvala.

Glede glave pa je stanje sledeče. Obiskala sem fizioterapevtko, ki mi je nekoliko sprostila vrat. Naslednji teden imam zopet terapijo pri njej. Slikala sem tudi vratno hrbtenico, izvide še čakam.
Redno pa jemljem Amyzol, ki mi ga je predpisal nevrolog že 16 dni in zadnjih 5 dni sem popolnoma brez glavobola. Popolnoma drugačno življenje in sem res hvaležna, da je popustilo, upam da za čim več dni.

Skozi vsa leta sem res naredila že pravo raziskavo z izločanjem določene hrane, vendar nisem nikoli našla nekega vzorca.
Tudi telefon in rač. miško sem prestavila v levo roko.
Sem se pa ob pisanju vaše nesreče ga. Breda spomnila na svojo nesrečo, ko sem bila stara 14 let. Padla sem s kolesom, in z glavo butnila z zobmi ob kolo. Takrat sem si zlomila oba prednja zoba. To je bila mislim da edina moja nesreča.
Tudi premik atlasa imam v planu.

Torej, ali je kriva vratna hrbtenica ali pa psiha.

Še enkrat iskrena hvala vsakemu posebej za odgovor.

Pozdravljeni,
No, me res veseli, da ste se oglasili. Ko sem ponovno prebrala opis vaše težave, mi je moja intuicija rekla, da je bolečina od atlasa. Zato sem napisala svojo zgodbo.

Še vedno vam priporočam metodo Quantum touch (Richard Gordon). Jo dobro poznam, imam certifiakt in jo tudi uporabljam, v glavnem na sebi, ko si ravnam poškodovano hrbtenico. Vretenca gredo sama tja, kamor je treba, ko dobijo malo energijske pomoči, ne tja, kamor jih nekdo rine. Če bi to povedali vaši terapevtki, bi gotovo rekla, da je to nemogoče… Tudi bolečih mišic ne gre masirati. Nek kiropraktik je rekel.” Nikoli ne masiraj poškodovane mišice. Poškodovana mišica pa boli…. To pri nas delajo terapevti, pa zelo boli in ljudje jim zaupajo in verjamejo. Zopet eno prepričanje, da mora človek trpeti, da mu je bolje. Vsaka bolečina je stres z telo.

Bolečina pomeni, da ni pretoka energije. Veliko negativne energije in stresa se nakopiči ob hrbtenici. Ko sem metodo testirala na znanki mojih let, ki jo je bolel križ, so se dogajale neverjetne reči. Ko so se sprostile zataknjene energije ob njeni hrbtenici, je njen hrbet žarel. Ko sem držala roki na njenem križu, se je tresla in med sopihanjem trikrat rekla: “Kaj delaš, kaj delaš, tvoje roke so tako vroče”. Potem je preverjala in tipala moje roke, ki seveda niso bile nič vroče, njej je pa lilo po hrbtu.

Glede telefona pa bodite vseeno previdni, ga boste še veliko let uporabljali.

Breda

Spoštovani.
Hvala za predloge, vsekakor poskusim tudi to.

Našla sem še posnetek Quantum toucha metode. Dogaja se na seminarju. Gospa nima obeh kolkov v isti višini. Najprej pomerijo, da se vidi očitna razlika, potem, 1,2,3, malo energije in vse je na pravem mestu. Neverjetno, ali ne? Pa pravijo, da ni čudežev…
https://www.youtube.com/watch?v=9ixJcHtLNNo

Breda

posnetek je od 1.40 minute dalje brez tona….a je samo pri meni?

Pri meni se sliši vse do konca. Posnetek je Quantum Touch The Power to Heal – YouTube.

Breda

Bil sem pri Maksimu Osipovu, ok. 40 eur… vsi smo na list napisali svoje težave in ga oddali na kup v kot … potem smo v tej dvorani v Ljubljani nas cca. 15, vsak po svoje zdelanih, stali z obrazom proti steni ali oknu pri miru (jaz pa nisem mogel) … na sredi je stal Maksim in nas ogledoval. Potem smo se obrnili, posedli na stole, vsakega posebej je povabil na sredo na mizo in ga po svoje “lomil” – raztegoval ali kaj že … ko sem prišel na vrsto, je poskušal tudi mene … pa ni šlo, če te boli kolk pa še kaj! Kaj pomaga, če mu napišeš, kaj ti je, če tega prej ne prebere!
Občutek: slab, stati kot pred strelskim vodom, v skupini, “lomljenje” pred vsemi (vsak oblečen kot je bil), močne bolečine v kolku in križu ob njegovem “raztegovanju” na mizi …
Čez en teden sem kljub vsemu ponovno prišel.
Vsakega posebej je na vratih dvorane počakal … mene pa je ustavil in rekel: vam ni treba še enkrat na mojo “terapijo”. Seveda, ko je končno prebral vse moje težave z listka pred 1 tednom. Če želite zapraviti 40 eur, prav. Pomagati vam ne morem.
Maksim se mi je v tistem trenutku zdel vsaj fer.
Glede njegovih “terapij” pa sem skeptičen.
15 ljudi naenkrat? Ja, finančno je to dober rezultat za kaki dve uri gledanja vseh prisotnih, kako jih “matra”.

Pri Ž. Šušnjari je tudi več ljudi v prostoru (in finančni rezultat). Kljub vsemu, čeprav NIČ ne verjamem v te “nadnaravne sile”, sem se kasneje dobro počutil. Ne vem zakaj. Luskavica ni izginila … tudi ostalo ne … sem se pa z njim takoj “kopčal”, ker nekaj pa ima v sebi….kljub mahanju in da mene pa ni “premaknil” na hrbet , kot je vpričo nas nekatere druge … čutil je tudi on, da sem “drugačen” in me je pustil pri miru. Vseeno je dober. Željko mislim.

Pozdravljeni,
Osipov se hvali s številnimi priznanji, dela pa po liniji najmanjšega napora. Moje osebno mnenje je, da je stanje pred stolom namenjeno temu, da se telo takrat sprosti. Eni se pozibavajo, drugi zvijajo… On stoji za njimi. Vidi njihove blokade v telesu. Nič ne zdravi. Samo z zavestjo na površje spravi njihova potlačena čustva. Enim je slabo, drugim se vrti, gredo ven, imajo prebavne težave… Potlačena čustva so vzrok za veliko bolezni. In, ko se te blokade odstranijo, se je telo sposobno samo pozdraviti. Nisem bila dolgo tam. Sama nisem čutila nič in tudi mene je odslovil. Ne mislim, da je Osipov dober zdravilec, pa tudi njegov odnos je malo čuden. Nima sočutja do ljudi. Ima 10 certifikatov? Uporablja pa zanj najenostavnejšo metodo. Gotovo pa lahko komu pomaga. Takim, ki jim ne more, to pove.

Šušnjara dela drugače. Mislim da zdravi po Domančiču in s skalar-prana terapijo. Ljudje ga hvalijo, sama ga še nisem srečala.

Neka gospa je končala študij matematike. Astrologija ji je šla na živce in vanjo ni verjela. Da bi dokazala, da astrologija ni nič, jo je začela študirati. In postala je zelo dobra astrologinja.

Morda bi si prebrali kaj od Kinslova in se seznanili s kvantnim življenjem. Npr. Skrivnost trenutne ozdravitve, ali Skrivnost kvantnega življenja. Metoda Kvantum entrainment, enostavna, učinkovita.

Breda

Pozdravljeni,
Mene pa zanima, kako se je gosod EdoB srečal s kvanto fiziko. Sem mislila, da bo kaj napisal o tem. Ali je sprejel izziv ali se je odločil, da bo ostal zvest svojim prepričanjem.

Breda

New Report

Close