Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Kronična bolečina – fibromialgija Zanima me, ali je lahko to utrujenost ali FM

Zanima me, ali je lahko to utrujenost ali FM

Pozdravljeni!

Obračam se na vas, upam da sem se obrnil na pravi naslov, če pa se nisem, upam da mi lahko svetujete, kam naj se orbnem oziroma me preusmerite.

Namreč v mesecu juniju so se mi kar naenkrat pojavile naslednje težave .

Kar na lepem so se mi pojavile tezave: Imel sem utrujene noge oz rahle bolečine oziroma čuden občutek v predelu nog, predvsem v predelu meč ter kolen. Kot nekakšno nategovanje mišic oziroma stalni rahli krči. Bil sem tudi zelo slabega počutja, brez vsake energije in volje. Dobival sem tudi občutek oblivanja vročine , enkrat sem jo imel 37.2 , ampak se mi je sama od sebe vrnila v roku 1h v normalno stanje. Še bolj slabo sem se počutil ob vročih dnevih oziroma na soncu . Opravil sem razne krvne preiskave (za delovanje ščitnice, za boreliozo, krvno sliko), ampak vsi izvidi so bili v mejah normale. Potem sem kupil v lekarni tablete b-complex in se mi je stanje v roku enega meseca uredilo. In en mesec sem bil brez kakršnih koli težav. Potem so se mi v mesecu avgustu spet pojavile in še vedno trajajo. Potem sem po spletu brskal, kaj bi lahko bil vzrok za moje težave in sem opazil tudi sindrom FM. Bral sem malo simptome in sem se v parih stvareh našel . Sem pa človek, ki sem zelo negativen, namreč zelo me skrbi, da sem zbolel za to bolezen in sem psihično čisto na tleh, saj me namreč skrbi, da bom izgubil službo in podobno. Namreč čisto sem na tleh zaradi mojih težav, ki se ne uredijo. Zato sem se obrnil na vas, če mi znate svetovati, če bi lahko bili ti simptomi povezani s to boleznijo. Namreč te bolezni se vsaj po opisu zelo bojim . Ker drugače nisem človek, ki bi jamral za vsako stvar, ampak te težave so me pa psihično čisto uničile, ker toliko časa trajajo .

Star sem pa 21 let.

Ze vnaprej se vam zahvaljujem za kaorsen koli odgovor .

Pozdravljeni,

Vaša podzavest vam sporoča, da niste varni, zato morate svojo podzavest prepričati, da ste varni. Danes smo vsi v hudem stresu. Eni smo bolj, drugi manj občutljivi na enake dogodke. Vaše telo vas opozarja, da je nekaj narobe. Če mislite, da ste nemočni, da ne morete vplivati na to, kar se z vami dogaja, vas bo gotovo strah. Če se vprašate:” Kaj lahko storim, da mi bo bolje?” , ste na pravi poti. Fokusirajte se na rešitev, ne na simptome. Takoj, ko spremenite svoje misli, se spremeni kemija v telesu in vpliva na počutje.

Pomembno je, da najdete način, kar si izboljšati počutje. Tako so delali včasih, ko ni bilo zdravnikov. 95% vseh težav ima vzrok v določenih čustvih. Obstajajo metode, s katerimi se lahko znebimo svojih strahov. Bolj, kot boste razumeli, kako vaše telo deluje, kako ga pomiriti, laže vam bo.

Lahko začnete s Qigongom, kar je najenostavneje. Preberite si kaj o Qigongu na internetu. Ko boste poskrbeli za svoje energije, bodo simptomi verjetno izginili:

https://www.youtube.com/watch?v=ku3nO42k5I4
https://www.youtube.com/watch?v=tiby-6_7qsI

Pa še s tega foruma:
https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=11051928

Potrebno je dovolj spanja, v posteljo ob 10:30, da ob 11 že spite. Lahko vstanemo potem ob 5 zjutraj. Kava, alkohol in cigarete… vse to poveča stres.

Potem vam priporočam še WHEE metodo. Kjerkoli ste, lahko s prsti na nogah v čevljih izmenično tapkate in v mislih izgovarjate določene afirmacije. https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=11052085

Pa sporočite, kako vam gre.

Breda

Pozdravljeni!

Najprej se vam zahvaljujem za odgovor!

Mene je najbolj strah, da je z mano nekaj hudo narobe (kakšna huda bolezen itd), zato se tudi ves čas obremenjujem s tem .

Nikoli nisem vedel, da lahko stres povzroča tudi fizične bolecine in slabo počutje. Vedno sem si stres predstavljal kot nekako nezadovoljstvo, tesnobo , ne la da lahko pozvroči tudi fizične bolečine.

Upam, da je to res vse le posledica stresa in da z mano ni nič kaj hujšega .

Bom poskusil z vašimi nasveti.
lp

nova
Uredništvo priporoča

Žal se klasična medicina ne ozira na simptome, ampak na izvide preiskav. Lahko naredite veliko preiskav, pa vam bodo rekli, da vam nič ni. Kitajska medicina obravnava telo celostno. Vsaka bolezen se začne z motnjami v energijah in se tudi zdravi tako, da se odpravijo te motnje. Bolečina pomeni, da ni pretoka energije, slabo počutje pa, da energije niso v ravnovesju. Zataknjena čustva lahko tudi bolijo. Zdravnik TKM vam bi gotovo povedal, kje v vašem telesu je pretok energije moten. Qigong je skoraj toliko star, kot Kitajska medicina. Če bi zjutraj in zvečer vsaj 10 minut izvajali vaje, bi gotovo prišlo do izboljšanja. Qigong umiri um in telo. Zato se vaje izvajajo tako počasi. Dobro je tudi vsak dan meditirati. Med meditacijo imamo občutek obilja, nas ni strah in telo se takrat zdravi. Lahko vam tudi primanjkuje določenih vitaminov in mineralov. Nekatera trgovine z zdravo prehrano imajo občasno brezplačne preglede in vam povedo, česa vam primanjkuje, seveda, da potem pri njih kaj kupite. Ni pa nujno. Kupite lahko tudi drugje, preko internta…Gotovo bo vse v redu, samo nekatere stvari v svojem življenju morate spremeniti. Počnite stvari, ki vas veselijo in sproščajo.

Breda

Spoštovani,
na osnovi opisa vaših težav in mojih lastnih izkušenj z boleznijo FM v vaših znakih ne prepoznavam simptomov fibromialgije.
Za mirnejše počutje pa lahko rešite tudi vprašalnik tukaj: Vaš link

Vse dobro želim!

New Report

Close