Najdi forum

Trzanje v nogi

Živjo!
Že tretji dan zapored mi na istem mestu (malo nad kolenom) utripa, trza mišica/živec? Ne cel dan, občasno. Me zanima, ali je to normalno?

Možnih vzrokov za trzanje je veliko. Občasni trzljaji v mišicah so lahko povsem nepomembni in ne predstavljajo nič posebnega. S to težavo se pogosto srečujemo, običajno ni nevarna in največkrat spontano mine.
Tudi pomanjkanje določenih mineralov in vode v telesu lahko privede do trzanja. Koristno je uživanje magnezijevih tablet in B kompleksa, ker oboje pozitivno vpliva na delovanje živčevja. Učinek lahko pričakujemo po določenem času.

Kadar pa težave trajajo dlje časa in če postanejo moteče, je smiseln obisk osebnega zdravnika.

Vse dobro in lepo pozdravljeni!

Veronika

Pozdravljeni,
tudi jaz imam podobne težave.. Stara sem 23 let, že dober teden mi trzajo različne mišice v obeh nogah.. ne konstantno cel dan, ampak trzajo vsake toliko časa.. Pred tremi dnevi sem začela tudi z jemanjem magnezijevih šumečih tablet, vendar ni še nobenega učinka.
Menite, da bi lahko šlo za kaj resnejšega? Je to morda posledica stresnega obdobja?
Sicer je z menoj vse v redu, drugih simptomov nimam.. Me je pa malo zastrašilo, ko sem videla, da je trzanje lahko tudi eden izmed znakov multiple skleroze.
Za odgovor se Vam najlepše zahvaljujem.

nova
Uredništvo priporoča

rajši ne beri forumov, itak sam strah vsepovsod ….

Strinjam se, da vam morajo informacije, ki jih preberete, bolj koristiti kot škoditi.
Vztrajajte pri jemanju magnezija in B kompleksa ter pri zdravem načinu življenja (kamor sodi tudi sprotno odvajanje odvečne energije /napetosti/, ki jo povzroča stres). Veselite se vsega lepega, kar vam prinaša življenje in z majhnimi radostmi premagujte vsakodnevne ovire. Zdravilo za velike skrbi so drobne radosti; počnite to, kar vas veseli in počnite to čim večkrat! 🙂

Vse lepo in dobro!
Veronika

New Report

Close