Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Kronična bolečina – fibromialgija SPREMINJANJE EFT METODE

SPREMINJANJE EFT METODE

Še na nekaj bi opozorila.

Na internetu je več posnetkov TV oddaj, Preprosto naravno, Jutro s Kosmiko in mora še kakšna, kjer nekateri slovenski EFT izvajalci, ko opisujejo točke, ki jih tapkamo, rečejo: »Tapkamo začetek in konec obrvi … « . Hoteli so malo poenostaviti, pa so naredili napako. Točka ni na koncu obrvi, temveč je nekaj cm niže, ob očesu. To je velika razlika. Mi tapkamo akupunkturne točke, ki so povezane z določenimi organi. Začetek obrvi – Gary to točko imenuje EB – eyebraw ali obrv. Točka na koncu obrvi je akupunkturna točka na meridijanu trojnega grelca. Po TKM je trojni grelec meridijan, ki je povezan z možgani in tudi z vsemi avtoimunimi boleznimi in alergijami. Ta nas drži v stanju boja ali bega in je vedno preveč aktiven in ga skoraj vedno skušamo pomiriti, ne pa s tapkanjem spodbujati. Zato tudi prstanca na roki ne tapkamo, ker je tam točka trojnega grelca. Masiramo pa gama točko, ki je na zgornji strani dlani, kar je za pomiritev meridijana trojnega grelca. Nekateri priporočajo, da na koncu tapkanja 5 minut masiramo samo gama točko. Torej prava točka po Gary-ju ni konec obrvi, temveč je dober cm niže, ob očesu – SE – side of the eye in je točka na meridianu žolčnika. Razvidno je iz priponke, ki je iz EFT priročnika. Tudi pri kronični utrujenosti in fibromialgiji naj bi mirili meridian trojnega grelca, ne pa da bi ga spodbujali. Pa še Gary-ev video o Osnovnem receptu, kjer pokaže točke, ki jih tapkamo. Reče “ob očesu” in pokaže ob očesu.. :
https://www.youtube.com/watch?v=1wG2FA4vfLQ

Potem pa še ena malenkost. Nekajkrat sem že slišala, da so izvajalci EFT malo skrajšali prvi korak, ko tapkajo karate točko: »Čeprav imam “to pa to težavo”, sem jaz čisto OK«. Gary je 2 leti študiral, in mislim, da je vedel, zakaj je napisal: » I deeply and completely accept myself. » »Se popolnoma in globoko sprejemam«. Psihiater dr. Daniel J. Benor, ki je izumil WHEE metodo , ki je izpeljanka iz EFT metode, tudi poudarja, da izrečemo močno pozitivno afirmacijo, kot je: “Se popolnoma in globoko sprejemam.” Gary to v svojih video posnetkih pove z močnim poudarkom. Nekateri tuji izvajalci dodajo tudi: «Se imam rad, se spoštujem, se cenim …«. Ker imajo vse te besede: rad imam, cenim, spoštujem … veliko močnejši učinek na naš um in potem na telo, kot samo »Sem čisto OK«. Zato je bolje kakšno, kot npr. se imam rada, se cenim in spoštujem še dodati. O učinku teh besed pišejo tudi tisti, ki se ukvarjajo z energijsko medicino.
Pa še Gary-ev posnetek: https://www.youtube.com/watch?v=DozzGfFS2T8,

Breda

Nisem napisala, da je točka ob očesu na meridianu žolčnika. Pomembna točka je tudi na prsnem košu pod dojko. To je končna točka na meridianu jeter. Pravijo, naj se v javnosti ne bi tapkala. Zato je na video posnetkih ne tapkajo. Čustvi, povezani s tema dvema točkama, sta zamera in jeza. Čustva vplivajo na organe in organi na čustva. Če popravimo eno, se popravi tudi drugo. Zamera povzroča raka. Zakaj? Ker je naloga jeter in žolčnika razstrupljati telo. Če hočemo biti zdravi, morata biti tudi ta dva organa zdrava.

Breda

Še malo o stavku: “Se popolnoma in globoko sprejemam…”
https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=11188728

Breda

nova
Uredništvo priporoča

Psiholog in mož Donne Eden, David Feinstein, je svoje tapkanje imenoval Energijska psihologija. Uporablja Garyevo EFT metodo, dodal je pa še 2 dodatni točki, ki ju tudi tapka. To sem opazila na Energy of love Summitu. Drugače pa ne vem, če je na Youtubu kakšen njegov posnetek s tapkanjem. Timus, ki je žleza pomlajevanja in je povezana z imunskim sistemom in zunanjo stran stegen, po mojem meridian žolčnika, saj je tam kar nekaj akupunkrutnih točk. Vetjetno mu je to svetovala Donna Eden. Ona energije vidi in dobro pozna telesni energijski sistem.

Seveda so še druge variante na metodo EFT, npr. WHEE metoda.

Breda

Potem je FASTER EFT Robert Smith (včasih je tudi Gene Smirh ali Robert Gene Smith). Gary mu je svetoval, da svoj malo drugačni EFT imenuje drugače, pa ga je imenoval Emotional Focused Transformation. Pravi, da deluje veliko hitreje kot Garyjev EFT. On tapka manj točk, tako kot Gary tapka bližnjice, se na koncu še stisne za zapestje in reče: “Mir”. Tako prime vse meridiane, ki so na roki. “Skleni mir z vsemi svojimi sovražniki.” On reče: “Spuščam vso jezo, zamero, sovraštvo, občutek … Našteje še nekaj občutkov in na kancu “Mir” in izdih. Potem tudi ponavlja med tapkanjem: “Karkoli je, od kjerkoli je prišlo, karkoli predstavlja, spuščam, da odide.”
Včasih sem veliko gledala njegove videoposnetke, ki jih je res ogromno na internetu, ker veliko razlaga in manj tapka. Od njega sem se veliko naučila. Njegov program je precej obširen, je treba kar študirati, da prideš do certifikata. Uporablja sem tudi druge knjige, npr. The secret language of your body od intuitivne zdravilke Inne Segal, odlična knjiga in NLP in mislim tudi, da od Louise Hay You can heal your body, v prevodu Telo je tvoje. Tam točno piše, katera čustva so povezana z določeno težavo. Od njega sem se res veliko naučila.

Breda

Zanimivo. Gary pravi, da moraš občutke in čustva občutiti, da jih lahko spustiš. Robert pravi, da pri njegovem tapkanju ni treba občutiti, kajti ko enkrat močno občutiš neka čustva, greš potem težko iz tega stanja. Če nimaš dovolj znanja, včasih niti ne moreš. Če na koncu večkrat rečeš: “Mir …”, ko se primeš za zapestje, je to zelo pomirjujoče. Ustvariti moraš mir v sebi.

Breda

New Report

Close