Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Kronična bolečina – fibromialgija MOJA FIBROMIALGIJA

MOJA FIBROMIALGIJA

Tisti, ki so dolgo v Društvu za fibromialgijo, me poznajo. Vedo, v kakšnem zdravstvenem stanju sem bila, ko sem se leta 2005 včlanila v društvo. Sedaj pa nekateri mislijo, da nimam pojma, kaj je bolečina, kaj je fibromialgija….da je meni res lahko pisati, ko mi nič ni….

Danes ponoči nisem mogla spati, pa sem gledala video posnetek o nekom, ki je povedal, kako se je znebil bolečin. Njegova zgodba je bila malo podobna moji. Imel je fibromialgijo.

Rekel je tole:
»10 let sem rabil, da sem se sesul. Imel sem hude bolečine. Spati nisem mogel več v postelji, temveč sem spal zverižen na kavču. 5 let sem rabil, da sem našel izvor svoje fibromialgije in 4 leta, da sem se pobral. Sedaj sem boljši kot pred 30 leti. Spoznal sem, da je vse odvisno od mene. Če se hočete pozdraviti, morate biti pripravljeni na spremembo življenjskega sloga. Ali ste se pripravljeni odpovedati določeni hrani, da zmanjšate bolečino? Intoleranca na hrano povzroča vnetja po celem telesu. Zdravniki laže predpišejo zdravila proti bolečinam, kot da se lotijo bistvenega vzroka bolezni. Sam delaš tisto, kar ti pomaga, ne delaš tega, kar ti škoduje. Ko si dovolj obupan, narediš spremembo….«

To, da vam zdravnik reče, da od fibromialgije ne boste umrli, je morda res. Ampak bolnik s fibromialgijo ima vnetja po celem telesu, kar mu povzroča hude bolečine. Vnetja v telesu so vzrok za številne druge bolezni…..jih ne bom naštevala…

Sama sem imela 12 let nazaj zelo hude bolečine. Posebno ko sem se zjutraj pobirala iz postelje. Kot bi me z nožem rezali… Moje noge so bile trde, kot lesene, hodila sem kot medved. Ko sem se usedla v avto, sem morala vsako nogo posebej z rokami dvigniti in jo prestaviti v avto. Res je bilo hudo. Vozila sem se z električnim kolesom, ker se z navadnim nisem mogla. Jemala nisem nobenih zdravil. Zdravnik mi jih ni predpisal. Rekel mi je, da fibromialgije noben zdravnik ne prizna in da tako ne rabim diagnoze. Svetoval mi je internet, da si preberem o fibromialgiji. Takrat se je začelo moje samozdravljenje.

Ko sem bila še poklicno aktivna, sem bila samozaposlena in si bolniškega dopusta nisem mogla privoščiti. Prvič je bilo vedno nujno delo in drugič mi ga nihče ni plačal. Ko sem leta 2009 prišla iz zdravilišča, kjer sem bila na terapijah in sem pojedla kar nekaj tort, ki so bile tako zelo dobre, da jih kar nisem mogla prenehati jesti, je bilo že kar hudo. Naredila sem test za kandido. Pljunila sem v kozarec vode in moja kandida se je vlekla po celem kozarcu. Počutila sem se zelo slabo in moji možgani zjutraj niso delovali brez kave. Do novega leta sem se komaj vlekla in takrat sem sklenila, da bom poskusila dieto, o kateri sem brala že nekaj let nazaj: brez kave, pšenice, mlečnih izdelkov … 1x na teden sem hodila na tajsko masažo z zelišči. Moje telo je bilo tako razbolelo, da je bilo vse, kar je lahko maserka naredila, le to, da je polagala vroče zeliščne obloge po mojem telesu. Jemala sem tudi sodo bikarbono. Seveda sem se tudi tapkala, saj sem začela s tapkanjem že 2 leti prej. Na dogodke in osebe iz preteklosti, sedanjosti, na bolečine …solze so tekle po licih, jaz pa sem sedela na kavču in se tapkala … Ja, tapkanje mi je zelo pomagalo. Ko je bilo bolje, sem prenehala. Ko je bilo zopet slabše, sem spet začela. Verjetno je bilo takrat vsega preveč naenkrat, saj nisem točno vedela, kaj delam … Vedela sem samo, da nočem in ne morem več tako naprej, ker ne zdržim več. Tako sem se odločila, da se bom zdravila in pozdravila sama. Nič ne more biti huje kot takšno stanje. Pisala sem tudi dnevnik. Toda po treh mesecih se je zgodil čudež. Moje olesenele noge so začele zopet živeti. Med hojo sem začutila zopet mišice. Bila sem neznansko vesela. Še vedno sem hodila na tajsko masažo, ampak brez zelišč. Bolečine po telesu so počasi izzvenevale in na koncu popolnoma izginile. Spoznala sem, da je dieta nujna in da sem samo tako lahko brez bolečin.

Breda

Ja, dieta je nujna… o tem sem se že neštetokrat prepričala. Vsake toliko časa, ko grem na tržnico in sem lačna, kupim sirov burek. Pa sem si aprila zaželela pizzo, pa kozarček vinčka…Smo proslavljali rojstni dan. Enkrat, dvakrat, trikrat… Uf, kako je bilo dobro.. Pa sem, pa tja sem v trgovini vzela kakšen sendvič, ko sem bi lačna… Pa ponoči nisem mogla spati in sem si skuhala čaj in namakala piškotke, kar pol paketa sem pospravila. Morda še malo čokoladke.. Potem mi pa naslednji dan ni bilo dobro… Zanimivo, ko se slabo počutim, bi vse sorte pojedla… Sčasoma me je začelo boleti koleno, potem celo telo. Ne močno, samo toliko, da se ob naprezanju čuti. Neštetokrat sem se prepričala, da je v mojem primeru dieta nujna za dobro počutje.

Breda

Pozdravljena tudi sama imam fibromiialgijo ze dolgo let,ampak vmes se je nekako odmaknila leta 2014 pa sem imela rizično nosečnost in od takrat se mi vse kar stopnjuje,tako,da me zanima ali si pila tudi probiotike in kateri hrani si se prav odpovedala,jaz jajc skoraj ne jem,belo moko obcasno,uporabljam samo olivno olje..od preh.dodatkov pijem,probiotike,omega stalno…xsena

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
Od takrat je minilo 7 let in se ne spomnim vsega. Verjetno sem naredila tudi veliko napak, saj nisem točno vedela, kaj delam. Verjetno je bilo razstrupljanje tudi prehitro. Ja, takrat nisem jedla jajc. Saj sem o dieti že pisala leta 2008 ali 2009 malo pobrskajte nazaj. Učila sem se z interneta. Izločila sem mleko in mlečne izdelke, pšenico, rž, piro, kvas , kavo, riž, ribe, razhudnikovke, in morda še kaj. Vsak človek je malo drugačen. Seveda, za kandido vse, kar vsebuje fruktozo, glukozo in laktozo. Določene hrane ne prebavljamo, ker imamo premalo prabavnih encinov, pa se zato potem poškoduje črevesje. Surova hrana ima encime, kuhana ne. Zato je dobro ob kuhani hrani dodajati prebavne encime. Tudi probiotike je dobro jemati, vsaj 3 mesece, da se črevesje popravi. Najbolje je ugotoviti, na katero hrano imamo intoleranco. No, tega sem se držala, najtežje se je pa držati diete.

Breda

Ko sem danes pospravljla, sem našla “Gupta proram za fibromialgijo”, ki sem ga kupila približno leta 2007. Ko sem že začela delati po programu, sem malo kasneje odkrila še EFT. Ker se nisem mogla odločiti, kaj naj bi delala, katera metoda je učinkotejša, sem si izmislila svojo, kombinacij obeh. Nekatere vaje sem delala po Gupta programu in se istočaso tapkala. Ashok Gupta je hipnotizer. Prepričana sem bila, da bo moja metoda učinkovitejša. Ker je EFT kot super učeje in lahko hiteje spreminjaš svoje podzavestne programe in prepričanja, kot s hipnozo.

Delala sem morda eno leto. Stanje se mi je popravilo morda 75%. Ker se nisem pozdravila, sem na Gupto malo pozabila. Takrat, leta 2008 nisem vedela, da je bila napačna prehrana kriva, da se nisem mogla bolj pozdraviti, ne Gupta program. Z dieto sem začela šele 2 leti kasneje. O Gupta programu sem takat tudi pisala na forumu. Na začetku sem bila res navdušena. Gupta mi je s svojim spobujanjem pomagal, da sem si res dvignila energijo v telesu. Takrat sem bila v drugem svetu. V mislih sem počela stvari, ki jih v resici nisem mogla. Smučala sem po Krvavcu in uživala v sončnem devu. Tega se dobro spomnim. Program je tak, da si sam svoj učitelj. Si učitelj in učenec obenem. Učitelj si ti, ki si se pozdrail in potem tebe, ki si bolan, učiš in prepričuješ, da ti lahko uspe, ker je tebi, iz prihodosti to uspelo in lahko učiš sebe v sedanjosti. Tapka pa karate točko, kt pri EFT – ju, ki je na meridianu tankega črevesja, in tanko črevo so naši drugi možgani. Tudi dr. Joe Dispenza uči, da si moraš poiskati cilj v prihodnosti, ker si tako dvigneš vibracije.

Breda

Spoštovana strokovnjakinja, lep pozdrav!

Nimam še ničesar diagnosticiranega, star sem 32 let in delam v znanosti.

Zanima me vaše mnenje, saj me simptomi spominjajo tudi na MS ali blago kognitivno motnjo …

Torej, že več kot 4 leta opažam ekstremno utrujenost vsak dan, ne glede na dolžino in kvaliteto spanca. Ko nekaj pojem, je konec vsega in takrat ne zmorem več stati na nogah (redno merim sladkor in se giblje čez dan med 4.2 in do 6.5 po obroku).

V zadnjem letu in pol so se postopoma pridružili še naslednji simprmi:

– težave z govorom in sestavljanjem stavkov in priklicu vsakodnevnih besed (kar želim vprašati, zamenjam z besedami, ki nimajo smisla v vsebini, kot npr: “kaj boš danes počel?” z “kaj boš danes miza?”

– težave s spominom (vse pogosteje težko prikličem ime prijateljev ali oseb, ki jih poznam celo življenje, tudi takrat, ko se družimo, zato jim kar rečem “ti”,

– težave z ravnotežjem in med hojo me vsake toliko zanese ali pa me noge kar po svoje za korak ali dva ponesejo,

-pred nekaj dnevi se mi je v levem ušesu začel pojavljati ritmični zvok, ki spominja na globoko dihanje in traja po več ur,

– vse pogosteje se mi pojavlja “možganska megla” (občutek odtujenosti, izgubljenosti v prostoru, tudi vidni dražljaji so popolnoma spremenjeni, “oddaljeni”, kot bi bil non stop pod vplivom kakšne psihoaktivne substance in težave z vidom (izguba ostrine),

– ko nekaj berem, ne vem kaj sploh berem in se ne morem osredotočiti na besede,

– pogosta utrujenost mišic v rokah in nogah,

– vožnja z avtomobilom postaja vse zahtevnejša, saj se ne morem osredotočiti na cesto in ostale dražljaje, niti na komande v avtu (zavora, sklopka, plin).

Poudariti moram, da sem doslej v življenju utrpel vsaj 5 velikih depresij in obdobij hudih anksioznosti (endogeni vzroki – s trigerji pogojenimi).

Od leta 2017 pa se mi je v obeh kolkih medial o in lateralni ter delno frontalni) pojavile bolečine, ki so izjemno hude ob sportanju do te mere, da ne morem izvajati raztegovanja nog. Občutek, kot da so sklepi – kolki/adduktorji otrdeli, vneti.

Hvala za odgovor in vse dobro vam želim.

Pozdravljeni,
Gotovo potrebujete nekaj preiskav, o teh niste nič napisali.
O tem, kaj pravijo zdravniki, tudi ne.

Vzrokov za vaše težave je lahko več. Funkcionalna medicina je pravi naslov. Dr Mark Hyman je imel težke kovine v telesu, pa je zelo zbolel. Morda so vam nestrokovno odstranjevali amalgamske zalivke …
Vse možganske bolezni, tudi depresija, so povezane s črevesjem. Ali ste v zadnjem času jemali antibiotike? Močni probiotiki vam ne bodo škodovali. Morda imate zajedalce v telesu.

Zdravljenje črevesja vam ne bo škodovalo. Odstraniti zajedalce, izključiti hrano, ki vam škoduje, posebno gluten … En protokol je tukaj: https://med.over.net/forum5/viewforum.php?f=131
Tudi dodajanje vitaminov in mineralov vam ne more škodovati.

Meditacija, takrat nas ni strah in se telo zdravi: https://youtu.be/e1umMCgBIQs

Seveda bi bilo treba odpraviti tudi vzrok, ki je verjetno v travmatičnih dogodkih. O tem pa prihodnjič.

LP, Breda

Morda prebijete preveč časa za računalnikom in telefonom.
Nekateri ljudje so zelo občutljivi na sevanja. Pred kratkim sem poslušala o vplivu sevanja na živčni in imunski sistem, no, večkrat sem že poslušala, ker na vsakem Summitu o zdravljenju govorijo tudi o škodljivem vplivu sevanja. Lloyd Burrell, tega sem poslušala, ima kar nekaj posnekov na Youtube. Mislim, da je ravno on zbolel zaradi sevanja. https://www.amazon.com/EMF-Practical-Guide-Inflammation-Electromagnetic/dp/2957080524

Velikokrat sem že napisala, da nisem zdravnik. Sem pa poslušala veliko seminarjev o zdravljenju s pomočjo funkcionalne medicine, kvantne fizike in energijske medicine.

Breda

Pozdravljen Mat88, 

ste zadevi prišli do dna?

 

Hvala in lp

Moram pa napisati, da prvič nisem točno vedela, kaj mi je pomagalo, da sem si pozdrabila fibromialgijo. Seveda poleg diete, prehranskih dodatkov, tapkanja, in energijskih vaj. Sem pa po dveh letih bolečin, ko se je fibromialgija spet pojavila, morda po covidu ali nekem stresnem dogodku, ugotovila, kaj je bistveno, da se to stanje popravi. Kako se odpravi VZROK.

Breda

New Report

Close