Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Kronična bolečina – fibromialgija KOLIKO ČASA NAJ PORABIM ZA SAMOZDRAVLJENJE

KOLIKO ČASA NAJ PORABIM ZA SAMOZDRAVLJENJE

Skoraj vsi zdravilci pravijo, da je treba delati vsak dan. Pri kroničnih težavah prav gotovo, da se prekine vzorec energij, ki ga ima telo.

Za EFT pri kroničnih težavah večkrat na dan. Lahko 3x, zjutraj, opoldan in zvečer.

Vaje Energijske medicine 1 X ali 2 X na dan, zjutraj in zvečer. Če težko, vsaj zjutraj. Energijska medicina in Gigong sta podobni tehniki, zato ni treba delati obeh.

Oigong vsaj 7 minut vsaj 1X na dan, najbolje pa zjutraj in zvečer. Jutranje in večerne vaje Lee Holdna se razlikujejo.

Petje zdravi, pojemo ali mrmramo lahko kadarkoli. Mrmranje Hmmmmmmm sprošča oksitocin.

Poslušanje glasbe in ples tudi zdravita.

Hvaležnost zdravi. Navadimo se biti hvaležni, namesto da kritiziramo. Vsaka stvar ima več plati.

Božanje, objemi, dotiki tudi sproščjo oksitocin.

Ščetkanje po telesu, ali drgnjenje z grobo brisačo tudi premakne naše energije.

Hoja v naravi in dotikanje dreves, ali bose noge na tla…

Obujanje lepih spominov tudi zdravi. Naše telo je loči med akcijo in domišljijo. Če se spominjamo nečesa lepega, telo to razume,, kot, da se to res dogaja in se zdravi.

Gledanje komedij in lepih filmov, kjer ni nasilja in travmatičnih dogodkov, in raznih zabavnih oddaj tudi zdravi.

Meditacija- med meditacijo imamo občutek obilja, ni strahov in…..

Pogovor v prijetni družbi…

Telo se zdravi le, ko smo zadovoljni. Zato se je pa treba znebiti negativnih misli, občutkov in čustev. Spremeniti je treba svoje življenje.

En korak na enkrat, pa se daleč pride. Ne gre vse na enkrat, ko se tega zavedamo, je vse lažje. Pa proslaviti je treba vsak najmanjši uspeh in biti za to hvaležen.

Dobro je narediti na začetku in potem vsak teden kakšnega Selfija in pisati dnevnik. Da se vidi sprememba. Ko se ljudje počutijo bolje, pozabijo, kako jim je bilo hudo.

No, nekdo bo rekel: “Uf, grozno, toliko je tega. Kje pa zmorem, saj komaj živim in naredim najnujneje. Nič ne bo iz tega.”

Nekdo drug bo pa rekel: “Super! Dobro da vem, kaj vse mi lahko pomaga. Najprej izberem enostavnejše stvari, potem pa počasi naprej, Saj bo šlo, ker sem se trdno odločil, da se pozdravim.”

Imeti je treba cilj pred seboj in to je zdravje. Biti hvaležen za vsako spremembo na bolje.

Če nekaj ne deluje, se vedno vprašamo:”Kaj lahko storim da mi bo bolje.”

Že samo namen sproži samozdravljenje.

Breda

Ja, pozabila sem na molitev in masažo, pa na morda še kaj…

Posvetite pozornost dobremu. Delajte dobra dela.

Pa pazimo na izbor besed.
Besede z izrazito negativnim nabojem zamenjamo s takimi, z manj negativnim. Namesto “moram” ( sem žrtev), rečemo “lahko” (imam izbiro), da se sliši bolj pozitivno. Namesto “ovira” rečemo “izziv”, Namesto “sovražnik”, rečemo”prijatelj”. Namesto, da rečemo, da nas nekdo “nadleguje”, rečemo, da nas “uči”. Namesto, da rečemo” zahtevam”, lahko rečemo ” zelo bi bil hvaležen” . Če bi se radi pritožili, rečete, da imate prošnjo. Namesto, da rečemo, da je” kriv” nekdo drug, rečemo “to sem ustvaril sam”. Namesto, da rečemo, da nas nekaj” boli”, rečemo, da je to “znamenje”. Vsaka bolečina nam nekaj sporoča. Če ste pozorni na bolečino svojem življenju, se od nje lahko učite. če odkrijete njen izvor, se je lahko znebite za vedno. Vsi smo na začetku žrtve, ko se začnemo prebujati, prevzamemo odgovornost in naperdujemo. Nagradimo se. Tole je od Vitale-ja.

New Report

Close