Najdi forum

RESNICA O JAJCIH

Ravno prava tema, ko se bliža Velika noč.

Ko sem bila zadnjič na srečanju društva za FM in smo se pogovarjali o prehrani, me je nekdo vprašal: ” Kaj pa jajca, ješ?”. Ja, seveda jem, vsak dan 1-2 jajci. Tudi 4 ni preveč.

Izmislila sem si svoj recept. Skuham proseno kašo na vodi in dodam samo sol. Kuham kar v ekonomu. Veliko kaše, da jo imam za dva dni v hladilniku. Ko zapiska, ugasnem štedilnik in se samo skuha do konca. Mešati ni treba nič. Tako prihranim tudi elektriko. Del kaše porabim, ostalo dam v hladilnik. Lahko jo dam tudi v zelenjavne juhe.. Zmeljem in namočim semena. Potem stepem 2 jajci in dam notri semena in veliko kuhane prosene kaše in sol. Nastane gosta zmes in to pečem v ponvi na kokosovem olju. Debelo je dober centimeter. Potem prerežem na pol, obrnem vsako polovico posebej. Potresem z borovnicami ali gozdnimi sadeži iz zamrzovalnika. Počakam, da se sadje segreje na telesno temperaturo. Potresem s stevio in cimetom. Meni se zdi zelo dobro in nikoli se ne naveličam. Včasih naredim maso za dve dni in dam 3 jajca. Ko sem bila na predavanju o Kitajska medicini in prehrani, je predavateljica veliko govorila o proseni kaši.

Pa še resnica o jajcih je tukaj:

Ekološka jajca so zelo zdrava in se lahko primerjajo z materinim mlekom. …. Za bolnike s fibromialgijo so jajca zdrava razen, če niste nanje alergični. Alergija se pa lahko odpravi na več načinov, tudi z EM in z EFT in z WHEE…

Če dobro premislim, če je dobro za male piščke, zakaj ne bi bilo tudi za nas… Narava že ve…

http://www.truthaboutabs.com/whole-eggs-or-egg-whites.html

Breda

Očitno so jajca res samo za zdrave ljudi. Donna Eden pravi, da ona lahko uživa samo ekološka jajca. No, ona je zdrava. Bila pa je nekoč alergična na skoraj čisto vso hrano razen ene in je živela bolj od skalarne energije, kot od hrane.

Ko sem poslušala te serije o možganih in autoimunih boleznih, so povsod odsvetovali jajca. Tudi vsa žita, vključno proseno kašo, oves in riž…

Res je človek lahko zmeden. Kar eni strokovnjaki priporočajo, drugi odsvetujejo in obratno….
Toda naše telo vse ve in mu je treba prisluhniti..

Breda

New Report

Close