Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Kronična bolečina – fibromialgija Nevrološka težava ali tesnoba

Nevrološka težava ali tesnoba

Živjo,

Sem 23 let star in že odkar se spomnim, me skrbi za vsako stvar, ki jo opazim na sebi. Torej, malo o tem, za kaj me skrbi.

Približno 4 leta nazaj sem začel hodit v fitnes, zdaj pa imam že okoli 3 mesece pavzo (sicer sem imel podobne simptome že približno 2 leti nazaj, ko sem enako prenehal hoditi v fitnes, tokrat pa me je zares strah).
Začeli so se pojavljati mišični trzaji (trzanje mišic po vsem telesu), počutil sem se, kot da čudno hodim oz. vsak premik, ki ga naredim z rokami, prsti ali nogami, naredim s težavo, roke in noge sicer funkcionirajo, vendar nekako nerodno. Res je tudi, da zadnje 2 leti večino sedim za računalnikom in ne delam popolnoma nič drugega, kdaj pa kdaj kakšna priložnostna dela za nekaj dni in to je v bistvu to. Imam popolnoma uničen bioritem, skušam se sestaviti, a vedno končam na isti strani. Potem se znajdem na internetu in brskam vse živo stvari o simptomih, ki jih imam in rezultati so večino strašni.

Kot sem že opisal težavo, trzanje mišic, občutek šibkosti v mišicah oz. kot da vse naredim s težavo ali na neroden način. Zadnje čase težko požiram (za to sem šel sicer na preiskavo, kjer so mi postavili diagnozo gerb), včasih kakšno besedo ne izgovorim pravilno, oz. zdi se mi, da ne govorim normalno kot sem včasih (ALS, MS, tesnoba?). Kakšno leto nazaj sem bil tudi na gastroskopiji in so vzeli vzorec (najverjetneje) iz želodca, diagnoza je bila hiatalna kila.

Kot sem že omenil na začetku, me skrbi za vsako stvar, me velikokrat muči tesnoba (kaj če je to, kaj če je to, gremo vprašat google in tam najdem najhujše).
Če ima kdo kakšno idejo, kaj je z mano, vas prosim za mnenje, ker po tem, kar sem našel na internetu (ALS, MS), je strašno.

Šel sem do osebnega doktorja, ki pravi, da je to lahko zaradi tega, ker že dalj časa nisem bil aktiven in je to šok za mišice. Dobil sem napotnico za nevrologa (pri nevrologu sem bil že kakšne 4,5 let nazaj, takrat sem šel tudi na magnet glave, tam pa so našli samo nekakšne polipe v nosu), od tam pa sem bil preusmerjen na preiskavo EMG, za katero bom datum dobil v kratkem po pošti.

Zelo me je strah, da ni kaj resnega (ALS, MS), vsi mi pravijo, da je to “od živcev” in, da se preveč sekiram, kar povzroči tesnobnost.

Hvala za vaš čas!

Pozdravljeni,

Na vašem mestu bi začela s sprehodi in in qigongom. Vaje qigonga so počasne, da umirijo tudi um. To vam ne more škodovati.

Breda

Pozdravljeni, hvala za vaše mnenje, sicer ne znam razbrati, kaj naj bi to pomenilo, lahko pa vam povem, da sem spet začel hoditi v fitnes, vendar za enkrat ne delam zelo intenzivnih vaj.

Hvala za vaš čas!
Lp

Grega

nova
Uredništvo priporoča

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=105&t=11051928

Breda

Torej po vašem mnenju mi primankuje energije?

Hvala za vaš čas,
Lp

Grega

Bredin popravek odgovora:

Qigong sem svetovala zato, ker uravnava enerije v telesu in ne more škodovati. Če vsak dan poskrbimo, da naše energije krožijo, se bolje počutimo in smo bolj zdravi.

Mislim, da nisem primerna da delim tukaj nasvete. Zato je bil moj prejšnji prispevek na mojo željo odstranjen.

LP, Breda

Pozdravljeni,

Hvala za vaše nasvete, vendar trenutno sem čisto iz sebe, včeraj zvečer se mi ni odzivalo levo stopalo za nekaj sekund, ne vem zakaj, res je, da imam zgodovino z anksioznostjo in tesnobo in me zato noben ne jemlje resno, vendar tokrat me je pa res strah.

Lp

Grega

Spoštovani Grega,

predlagam, da se z vprašanji obrnete na forume, kjer odgovarjajo zdravstveni strokovnjaki, npr. tukaj: Vaš link
ali tukaj:Vaš link

Internet je pravi kaos informacij, ki jih morate sprejemati zelo selektivno, kritično ločevati zrnje od plev, izključno v lastno korist in nikakor ne v škodo (strahovi, panika ipd. :))

Srečno in vse dobro!

New Report

Close