Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Kronična bolečina – fibromialgija KAKO LJUBEZEN ZDRAVI

KAKO LJUBEZEN ZDRAVI

Mat Kahn, duhovni učitelj in zdravilec, je napisal knjigo: Whatever arises, love that, Best selling book.

Tole je nekaj misli, zapisanih po video posnetku Energy Summit 2017.

Kako se naučimo sebe spoštovati, imeti radi, se ljubiti, to reflektiramo v svet okoli sebe. Povezani smo z vsem okoli sebe. Namesto da krivimo druge za to, kar čutimo, se vprašamo: “Ali se lahko soočim s tem, kar čutim? Ali si lahko priznam, se zavestno soočim s svojimi izkušnjami? Ali sprejemam svoje izkušnje ali krivim druge? Ali lahko sprejmem svoje izkušnje takšne, kot so? ” Ali se lahko premaknemo iz tega, da krivimo druge, da sprejmemo? Ne glede na to, kaj čutimo v sebi, ali si zaslužimo več ljubezni? Ko ni drugih opcij, je ljubezen edina opcija. Ko imamo občutek zataknjenosti, brez opcij, da se poberemo ven.

Sočutje in ljubezen. Več kot imaš v sebi ljubezni, več imaš sočutja do drugih in obratno. Sočutje je zavedanje ljubezni. Težko je ljubiti nekoga, ki ti ne vrača ljubezni. Lažje je s sočutjem. Ljubezen je vse, kar se naučimo skozi sočutje. Obstaja povezava med ljubeznijo in sočutjem. Sočutje je zavedanje ljubezni.

Odpuščanje. Ni nujno, da rečemo: “Žal mi je! ” Odpuščanje pomeni, da obravnavamo sebe in druge bolje, kot je to preteklosti kdajkoli naredila. Odpuščanje je, da pogledaš ljudi, ki so s tabo delali najslabše, najbolj nepošteno. Dovolim si, da se obravnavam bolje. Ne gre za to, kako si želim, da bi me obravnavali drugi. Če me kritizirajo, naj spoznam, kaj delam narobe. Odpuščanje je, da obravnavaš sebe in druge tako, kot se v preteklosti nikoli ni zgodilo.

Kako ljubiti tiste, ki so nas prizadeli? Jih ne. Ljubimo sebe. Ljubiš tistega, ki je bil prizadet. Tistega, ki je bil prizadet, ne boli več. Oprostimo drugim, ker imamo sebe …

Video o knjigi: https://www.youtube.com/watch?v=f_ameLVhsIM

Breda

New Report

Close