Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Kronična bolečina – fibromialgija močna utrujenost po jedi itd;

močna utrujenost po jedi itd;

Pozdravljeni,
celo življenje se soočam s slabokrvnostjo in sama študiram, kaj bi to bilo,
namreč moti me, ker sem včasih zelo utrujena, čeprav sem po karakterju živahna, mi telo
včasih deluje drugače. Npr. po kosilu imam močne probleme s koncentracijo, ne pridem čez dan brez 1 ure spanja, po kosilu včasih komaj gledam, oči se mi zapirajo same … Pred kratkim sm bla na morju, kjer nism jedla toliko oz niti kosil in sm ugotovila, da čez dan pridem normalno, brez spanja. Sicer pa mi utrujenost dela probleme. Bojim se, da imam že hiperglikemijo … veliko pojem čokolad, včasih dnevno … ker se ne redim, sem suha. Se bom trudila spremeniti prehrano. Nekaj ljudi me je že vprašalo, zakaj imam take podočnjake, ja tudi to se odraža na obrazu, imam črno črto pod očmi, včasih imam občutek, da mi kakšni organi slabše delujejo, kot da ne dobijo dovolj kisika. Ali gre za zakisanost …nimam pojma. Prebrala sm, da na podočnjake vpliva tudi slabo delovanje ledvic, to pa je najbrž povezano s slabokrvnostjo? Kakšne preglede priporočate? Res imam občutek, da ne bi smela biti tako utrujena včasih čez dan (sicer sm kar ok), to vpliva na delo..tudi po podočnjakih se vidi, da nekaj najbrž ni ok. Rada bi pregledala delovanje ledvic oz. koliko imam čisto filtrirano kri, lahko da je preveč toksinov …to imam včasih občutek. Hecno je tudi, da se mi zdi, da mi niti do spolnosti ni več tako..kot ko sm bila mlajša, lahko da je povezano vse, ne vem. Imam 30 let.
Kaj mi svetujete?

Morda motnje v delovanju ščitnice …? (In še kaj …)

Obiščite osebnega zdravnika.

Vse dobro!

Pristavim mojo izkušnjo. Utrujenost se mi je pojavljala po neprimernem obroku zame. Konkretno žitne zadeve, sploh mokate in sladkor. Preveliko nihanje sladkorja v krvi, tak vlakec smrti in preveč OH. Reštivet, zmanjšanje žit (1 žlica kaše na teden), ukinitev žitnih mok, uživanje več zelenjave, mesa. Mlečnega pa jaz ne smem. Vse oreščke, stročnice, žita je treba namakat.

Po domače povedano sladkor skuri minerale in vitamine v telesu in si zaaspaaan.

nova
Uredništvo priporoča

A ni to normalno? Meni je enkrat biologinja razložila da je želodec zelo močan organ in da pač potrebuje ogromno krvi za delovanje… Po domače ker ti gre vsa kri v želodec, postaneš zaspan 🙂

Spoštovana leich30!

Razmislite o možnosti, da vam primanjkuje prebavnih sokov (želodčne kisline, pepsinogena in encimov trebušne slinavke).

To je prezrti in nasploh malo znan izvorni vzrok prebavnih težav; če se ne odpravi, sčasoma poraja še druga obolenja in bolezni.

New Report

Close