Najdi forum

Eritromelalgija

Pozdravljeni,

glede na to, da je ta bolezen tako redka ampak spada med bolečinske sindrome sem se v upanju, da najdem koga s podobnimi težavami odločila pisati na tale forum, saj eritromelalgija spada v isto kategorijo kot fibromialgija. Za bolj točno razlago – ” Eritromelalgija (ang. Erythromelalgia) je redka bolezen z značilnimi ponavljajočimi se napadi žgočih bolečin, eritema in povišane temperature okončin, predvsem nog, redkeje rok. Napad navadno izzove segrevanje, fizična aktivnost ali določen položaj okončine. Značilno je olajšanje klinične slike po hlajenju in dvigu uda.”
Sama se že nekaj mesecev vsak dan soočam z napadi žgočih bolečin v nogah in rokah (prisotna je tudi očitna rdečina) – večinoma, ko sem izpostavljena toploti ali soncu, največkrat pa brez vzroka. Občutki so takšni, kot bi imela noge v ognju oziroma žerjavici in me ovirajo pri marsikaterem delu.
Če ima kdo podobne težave oz. pozna koga s podobnimi težavami, bi bila zelo vesela, če bi napisal, kako si pri tem lajša težave oziroma pomaga.

LP

Nimam osebnih izkušenj, zato vam na osnovi izkušenj žal ne znam pomagati.
Vse dobro!

Veronika

Imam iste težave

New Report

Close