Najdi forum

Lepo pozdravljeni!
Zanima me, če lahko zaradi pomanjkanja vitamina B12 prihaja do mravljinčenja v podplatih ter prstih na rokah, občasnega zelo nejasnega, tudi dvojnega vida, omotice, neneadne trenutne utrujenosti. Vsi ti simptomi se mi redno dogajajo, sem pa opravila krvno sliko, ki je bila v redu, z izjemo pomanjkanja vitamina B12 ter hudega pomanjkanja vitamina D. Imam pa že četrti teden neznosne krče in bolečine (v obliki trzljajev, ščemenja, migetanja, krčev) v nogah, zato me zanima, ali je to mogoče tudi zaradi pomanjkanja B12? In še zadnje: probleme imam tudi z kar pogostim pospešenim bitjem srca, pritisk imam sicer v redu, problem je samo v utripu, tudi ščitnica je v redu, sem pa zasledila, da lahko prihaja do pospešenega bitja srca tudi zaradi pomanjkanja B12.
Že vnaprej iskrena hvala, lp.
Nataša

Lepo pozdravljeni,

odgovor na vaša vprašanja je: DA.
V branje priporočam prispevke na Forumu tukaj: http://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=105&t=6734419
Priporočljiva knjiga z naslovom: Kaj pa, če je kriv vitamin B12?
(Nevrološki znaki pomanjkanja vitamina B12 so lahko: otrplost, ščemenje, “nevropatija”; šibke roke, noge, trup; nenormalni refleksi; oslabljen občutek za vibracije; težave z ravnotežjem; vrtoglavica; drgetanje, tresenje; motnje vida; pozabljivost, motnje spomina … etc.)

Vse dobro!

New Report

Close