Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Kronična bolečina – fibromialgija Fibromialgija – nasveti

Fibromialgija – nasveti

Pozdravljeni,

stara sem 32 let in že nekaj časa se srečujem z obupnimi bolečinami v vratu in lopaticah, vrtoglavico, omotičenostjo, čudnim vidom in tako utrujenostjo, da se jo ne da opisati. Ko so bile vse preiskave bp sem dobila napotnico za psihiatra, tam pa recept za Cipramil, ki ga sedaj jemljem kakšen mesec. Panika in tesnobnost sta nekako pod kontrolo, bolečine pa vztrajajo. Končno je včeraj vse skupaj dobilo ime – fibromialgija.
Veliko sem si prebrala in ugotovila, da si največ lahko pomagaš sam. Predvsem sta mi moteča bolečina v zatilju in s tem povezana vrtoglavost, nestabilnost in čuden občutek oči, ki je tudi glavni razlog, da ne morem delati.

Tukaj pa sem z drugim namenom in sicer… vse vas, ki ste že marsikaj sprobali prosim za nasvete, kakšne dodatke k prehrani jemati (trenutno jemljem B kompleks in Omega 3 kapsule), katera hrana najbolj pomaga oz.katera škodi, zanima pa me tudi kakšne vrste masaž vam najbolj pomagajo (klasična, triger točke…), zanima me tudi kakšen dober nasvet za kopeli, kaj jim dodati, da so še bolj učinkovite. SIcer ne mi ne pašejo pretirano zaradi glave, kar se pa mišic tiče je pa super.

Vesela bom vsakega nasveta. Seveda bom še naprej jedla tudi AD in analgetike po potrebi, za Lyrico se zaenkrat še ne bom odločila, čeprav bolečine in vrtoglavost postajajo neznosne, zlasti ob vročini in na soncu (dejansko ne morem funkcionirati).

Hvala in vsem lep pozdrav!

p.s. Lahko tudi zasebno sporočilo na [email protected] 🙂

New Report

Close