Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Zavarovanja prekinitev zavarovanja- zavarovalnica merkur

prekinitev zavarovanja- zavarovalnica merkur

Pozdravljeni,

zanama me s prekinitvijo zavarovanja….zato ker nimam niti denarja za osnovne stvari kaj še za to zavarvanja….zanima ne kakšen je postopek….k zavarovalnici sem pristopila 01.03.2009.

hvala za odgovor

Potrebno bo izpolniti obrazec za prekinitev zavarovanja,ter priložiti originalno polico.
V obrazložitvi navedite vaše težko stanje.
Lepo vas pozdravljam,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Hvala za odgovor,

koliko pa dobim od tega kar vlagam v to polico??

nova
Uredništvo priporoča

odvisno od trajanja vašega zavarovanja,koliko časa pred iztekom boste dvignili.Ob predčasni prekinitvi izgubimo kar nekaj sredstev.
Za točen znesek izplačila pa lahko pisno zaprosite
Lepo pozdravljeni Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Mogoče pa se lahko dogovoriš za začasno zamrznitev plačil ali pa za znižanje plačil.
V mojem primeru tudi nisem mogla več plačevati visoke premije, pa sem se dogovorila za ustrezno znižanje, tako, da zavarovanja nisem prekinila, le zavarovalna vsota se mi je zmanjšala.

Ja tudi ta možnost obstaja,,srečno,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Pozdravljeni Bruno, tudi mene zanima kako je s tem pa se nimam nikamor za obrniti sploh pa ne na merkurjeve zastopnike, rad bi dvignil polico pa je ne morem po njihovo, namreč lahko samo s smrtjo ter iselitvijo ali obstaja kakšna druga možnost?? hvala

odkup zavarovanja je načelno možen po pogojih,katere ob sklenitvi zavarovanja v spošnih pogojih naved zavarovalnica.Konkretno pri zav.Merkur je pod določenimi pogoji odkup zavarovanja možen po vplačanih treh letnih premijah.
Včasih pa obstajajo še drugi tehtni razlogi,vendar pa je takšen odkup zavarovanja odvisen samo od dobre volje zavarovalnice.
Lahko se oglasite pri meni,pa bova pogledala vaše stanje.
Lepo pozdravljeni,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Predlagam še eno zadevo.

Pri merkur zavarovalnici imate možnost predujma, ki Vam ga bodo zagotovo odobrili, nekje 80% sredstev na polici.

Lp

Narobe!
Predujem se izplača v vrednosti 80% odkupne vrednosti police,pa še obresti so kar visoke.
7-8 %.na letni ravni.
Pozdrav,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Pozdravljeni
Finančni položaj mi ne omogoča plačevanja mesečnih obrokov
Zčetek zavarovanja 1.5.1995,konec2020.
Kaj mi predlagate’

Predlagam kapitalizacijo,predujem ali pa izplačilo odkupne vrednosti.
Lep pozdrav,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Leta 2007 sem sklenil pri merkur-ju življensko zavarovanje. Po treh letih me je agent druge zavarovalnice po domače povedano nateg… . Trdil je da lahko prekine zavarovanje pri merkurju, kar pa se seveda ni zgodilo. Na to so mi po moji intervenciji poslali izračun za odkup, a je bilo napisano da je možen odkup le v primeru izselitve, smrti, težje bolezni, izgube zaposlitve ali težje bolezni zavarovanca. O nezmožnosti plačevanja, ki je v mojem primeru ( saj je kriza ), pa niso hoteli niti slišati. Malo po tem dopisu, na katerega nisem ( mogoče je bila to napaka ) poslal dokumntacije, saj so mi po telefonu dejali, da drugi razlogi ne pridejo v poštev, so mi poslali dopis, da so moje zavarovanje postavili na premije prosto zavarovanje. sedaj je že pet let mimo in še vedno ne morem prekiniti zavarovanje. Kaj naj naredim?

Pozdravljeni!
Premije prosto zavarovanje pomeni,da obrokov zavarovanja ne plačujete več.Zavarovani ostanete do konca zavarovalne dobe za znesek vaših vplačil minus stroški police.To zavarovalno vsoto izračuna zavarovalnica.Znesek na polici se obrestuje letno okrog 3%.
Po preteku zavarovalne dobe pa dobite izplačano zavarovalno vsoto in dobiček.
Pri takšni obliki-zavarovanje premije prosto najmanj izgubite,na vašem mestu bi zadevo pustil takšno,kot je.
Lahko pa tudi skrajšate zavarovalno dobo,to pa je tudi vse,razen,če bodo čez nekaj časa obstajali že navedeni razlogi za odkup zavarovanja.
Prijeten dan vam želim,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Pozdravljeni!Mene pa zanima koliko časa se čaka pri Merkurju za izplačilo predujma in kaj to pomeni? Če npr.vmes oseba hudo zboli katera vrednost se potem izplača?ali pa če je smrt?
Ali to pomeni da po izplačanem predujmu znova začneš z skorajda 0 varčevati?

Predujem pomeni,da vam zavarovalnica izplača 80 % odkupne vrednosti vaše police.V bistvu je to kar neugoden kredit,s katerega zneskom lahko trenutno rešite finančne težave.Kritje po polici ostaja nespremenjeno.
Kar pa ni dobro za vas je to,da boste morali naprej plačevati obroke zavarovanja+obroke predujma.
Lepo vas pozdravljam,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Pozdravljeni,
7 let vplačil. Znesek 5600 EUR
Predlagal sem odkup in ponudili so cca 4400 EUR – 6.5 % = cca 4100 EUR

Če vplačujem še 3 leta, vplačam še nadaljnih cca 2700 EUR vendar ni odbitka -6.5%.

Kaj predlagate ?
Na kakšne stroške, davke…še moram računati v enem ali drugem primeru ?
Ali sem potem rešen vseh obveznosti do MERKURJA ?

l.p. in hvala

.Vse je odvisno od vas, odločite pa se za vas najugodnejšo varianto,Vidim,da ste se že pozanimali na Merkur zavarovalnici,kjer so vam ponudili tri možnosti.Odkup,kapitalizacijo in predujem.
Ker ste izračune prejeli,se vam ne bo težko odločit.
Ker je vaša pogodba krajša od 10 let,boste pri odkupu zavarovanja plačali 6,5% dzp.
ostalih stroškov.oz davki pa ne boste imeli,
Po zaključku pogodbe ne boste imeli do zavarovalnice nobenih obveznosti več.
Lep pozdrav,Bruno
Lep pozdrav,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Pri merkurju sem “samo” 2 leti.
Pogodbo sem podpisala zgolj zato da je moj takratni šef, ki je bil pogled vodje gostilne še zavarovalni agent. Mislim, da je takrat kar nekaj deklet podpisalo pogodbo zgolj zato, da nam je nehal težit.

Sedaj, pa sem študentka in me moji starši tako rekoč živijo. Zadeve ne morem prekiniti nikakor. Že samo pogodbo sem čakala skoraj 2 leti. Sedaj so mi končno poslali duplikat.
KAJ NAREDITI? Jaz hočem zadevo terminirati, ker denarja n i m a m!

Bruno, prosim za nasvet ali pravilno razumem. Od leta 2005 imam sklenjeno življensko zavarovanje pri Merkurju. Leta 2011 sem spremenila zavarovanje- mislim, da kapitalizacijo al nekaj takega, saj sem sklenila zavarovanje drugje- od takrt ne plačujm več premije. Sedaj sem izgubila zaposlitev. Na Merkur sem poslala zahtevek, za odkup police. Odgovorili so mi, da lahko dobim predujem v informativni višini 889 eur (od tega mi odštejejo še obresti v znesku 62 eur), ki je lahko nakazan 28.03.2013 oziroma odkup police v znesku nakazila 994 eur, z datumom prekinitve 30.06.2013.

Glede na to, da nujno potrebujem denar in ne morem čakati do 30.06.2013, bi vzela predujem, potem pa naslednjega obroka obresti ne bi plačala. Če pravilno razumem splošne pogoje, bi potem zavarovalnica ravnala tako, kot da je bila podana zahteva za odkup zavarovanja. Torej bi prekinila zavarovanje, s čimer ne bi imela jaz nič več obveznosti do zavarovalnice.

Če prvilno razumem vse skupaj, je to najboljša ter najhitrejša možnost, da pridem do denarja od zavarovalnice.

Lep pozdrav

New Report

Close