Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Zavarovanja Merkur super 18 – izkušnje

Merkur super 18 – izkušnje

Pozdravljeni,

danes me je obiskala agentka agecije Mori in mi predstavila zavarovanje Merkur super 18. Gre za zavarovanje v primeru določenih hudih bolezni. Zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje s tem zavarovanjem ali se je pametno spustiti v takšno ‘naložbo’, kakšni so pogoji in kako je s končnim izplačilom po npr. 30 letih. Gospodična je govorila o bajnih vsotah in je bilo vse skupaj slišati prelepo, da bi bilo res. Glede na poplavo ponudb zavarovalnic laik, kot sem sama, res ne ve za kaj bi se odločil. 🙂 Že v naprej hvala za vse koristne informacije.

Lep pozdrav Nina

kar nekaj časa bi potreboval,da vam napišem kar želite.Boljša varianta je,da bi se oglsili pri meni,pa vam odgovorim na vaša vprašanja.Samo napišite kdaj.
Lepo pozdravljeni,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Zakaj pa ji ne odgovorite, da preberemo še drugi, kaj si mislite?
— Morda iz tega razloga, ker ji boste raje sami ponudili neko zavarovanje, s katerim Vi sam služite?
Lp

nova
Uredništvo priporoča

Ne vem zakaj imate tako negativno mišljenje,pa vendar.
Krasen opis zavarovanja najdete na spletni strani Merkur zavarovalnice.pa ga lahko tudi sami preštudirate.Če pa vas bo zanimalo še kaj bolj natančno pa napišite .
Lepo pozdravljeni,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Živjo!

Vsekakor si slabo poslušala predstavitev programa, ali pa ti je gospodična slabo predstavila produkt! Sama imam 2 polici, pa tudi moji trije otroci jih že imajo, zadeva je vsekakor zelo aktualna, sploh v teh časih, ko sploh ne vemo, ali bomo imeli pokojnine, ali ne.
Neki bajni zaslužki tu niso, malce preračunaj, vsekakor pa zelo pametna naložba, saj si zavarovana za 18 bolezni, lep znesek v primeru nezgodne smrti, na koncu boš pa, če ne zboliš, prišparala kar simpatičen kupček denarja, ki ti ga vrjetno ne bo težko zapravit!

Pozdravljeni!
Samo informativno……zakaj moj odgovor ni bil objavljen???

Lp, Marta

Pri tem zavarovanju je predvsem pomembno, da se sami odločite, kaj je vaša primarna skrb.
Če želite varčevati z namenom, da na koncu čimveč dobite in ste vmes zavarovani še življenjsko, vzemite pri Merkurju raje življenjsko zavarovanje. Na tak način boste po izteku prejeli veliko več.
Če pa vas bolj skrbi možnost za nastanek bolezni in bi radi v primeru če zbolite, prejeli zavarovalnino, potem vzemite Super 18+. Morate pa se zavedati, da v tem primeru zavarovalnica nosi večje tveganje, zaradi česar je izplačilo po poteku zavarovalne dobe manjše.
Imam namreč občutek, da vam gre bolj za naložbo in varčevanje, ne pa toliko za zavarovanje proti boleznim, kar pomeni, da mogoče Super 18+ ni za vas. Kot rečeno, v tem primeru vam predlagam, da vzamete raje klasično življenjsko zavarovanje. Za več informacij pa kar vprašajte Bruna ali vašega zavarovalničarja.

Zdravo

Glede na vprašanje o zavarovanju Merkur super 18.
Je klasično življenjsko zavarovanje kjer ni nobenega tveganja za izplačilo saj je v naprej zagotovljena zavarovalna vsota za primer naravne in nezgodne smrti ter v primeru nastanka bolezni, ki so navedene. Seveda če je bolezen ogrozila vaše življenje s tem pa tudi vaše prihodke. Pokriti so za določene bolezni tudi vaši otroci do 1/3 zavarovalne vsote max 10.000 eur. V primeru 51% in več invalidnosti zaradi nezgode pa zavarovalnica prevzame plačevanje vaših premij do poteka dobe.
Če se pa nič ne zgodi dobite nazaj vse, kar ste vplačali oziroma zavarovalno vsoto plus dobiček, kar prinese več kot ste kdaj koli vplačali čez celotno dobo.
Dobiček je zagotovljen min 2.75% letno nad inflacijo tako, da se ni treba bati, da bi dobili manj kot ste vložili v vsej dobi.
Življenjsko zavarovanje je temelj vaše finančne hiše saj poskrbi za izplačilo takrat, ko boste potrebovali denar najbolj VI ali vaši DOMAČI, saj to ni odvisno od borze in delnic.
Vsa ŽIVLJENJSKA KLASIČNA zavarovanja so varna in ni pomembno pri kateri zavarovalnici so sklenjena.
Dostikrat se pa zgodi, da imajo ljudje Naložbena zavarovanja, za katera mislijo, da so varna pred izgubami na vrednosti, kar pa niso saj nimajo garancije donosa ali izplačila razen pri mariborski zavarovalnici Prizma Dws katera jamči glavnico.
Naložba naj bo naložba, zavarovanje pa naj bo zavarovanje…
P.s.
Kar pogumno in si sklenite super 18, ki vas bo ščitilo takrat, ko sebe ne boste mogli več.
lp
BOJČI

Spoštovana,

Tako kot Vam je predlagal Bojči, je zelo dobro in donosno. Tudi jaz imam tako zavarovanje in moja cela družina, znanci in sorodniki.To je fajn, kjer imate kritje za 18 najbolj hudih bolezni, primer za smrt in invalidnost.
Res, je to življensko zavarovanje TEMELJ VAŠE FINANČNE HIŠE.Takrat, ko najbolj potrebuješ denar v primeru bolezni, smrti, to zavarovanje NUDI.

LP

Pozdravljeni,

pred casom sem dobil ponudbo agenta za zavarovanje Merkur super 18. Ponudba je zanimiva vse dokler ne preberete drobnega tiska. Z zdravnikom smo predebatirali splošne pogoje in ugotovili, da:
1. zavarovalna polica ne velja za najbolj pogoste rake in bolezni (rak na prostati, raki na materničnem vratu,….itd.) ter še ostale pogoste oblike raka, ki jih polica ne priznava.
2. pri vseh boleznih v zavarovalni polici, ki jih zavarovalnica prizna za izplačilo, morajo biti izpolnjeni točno določeni pogoji (pri Parkinsovi in Alzheimerjevi bolezni morajo biti izpolnjeni 3 pogoji: zavarovanec mora biti trajno nepokreten, bolezen mora biti napredujoča, bolezen se ne da zaustaviti z zdravili). Če niso izpolnjeni vsi 3 pogoji, potem zavarovalnica ne izplača zavarovalno vsoto. Podobno je pri možganski kapi ipd…

Zavarovanci, ki se zavarujejo preko omenjene zavarovalne police za hude bolezni so zavarovani za ozek spekter hudih bolezni. Ko bo zavarovalnica priznala odškodnino za hude bolezni, morajo biti izpolnjeni pogoji v drobnem tisku. Takrat bo zavarovanec že v takšnem stadiju bolezni, da sam ne bo mogel koristiti tega zneska (praktično pomeni, da bolnik ne bo več dolgo živel).

Zavarovalna polica Merkur super 18 se trži na psihološkem strahu pred hudo boleznijo in zavarovanec kupi navidezni občutek varnosti pred hudo boleznijo. Kot mnogo drugih zavarovalnih polic, se tudi ta polica proda predvsem tistim zavarovancem, ki ne preberejo ali ne razumejo drobnega tiska.

Zanimiva bi bila objava podatka, koliko zdravnikov ima sklenjeno zavarovalno polico Merkur super 18. Mislim, da nobeden.

Zaključni sklep je bil, da je zavarovalna polica zavajajoča, zato je bila odločitev NE!

Lp.

Hvala za vaše mnenje.Me pa zanima,če bo zavarovalnica Merkur tole lahko pojasnila in razložila.
Lepo pozdravljeni,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

No ja, verjetno je res tako. Mene so pritegnili s tem, da ti garantirajo izplačilo vplačanih premij, torej z varčevalnega vidika. V tem smislu pri nas niti nimaš neke alternative.

Pozdravljeni vsem,

jaz sem imela Merkur super 18, in letos sem bila dignosticirana s MULTIPLO SKLEROZO, in mi niso NIČ plačali, ker imajo tako strogi pogoji ki je nemogoče kaj dobiti.

Ta zavarovanje je enostavno za NIČ, plačujete ZRAK

Kot ste sami opazili je lepo in zelo pomembno,če v splošnih pogojih preberete drobni tisk..Veseli me,da je tudi nekaj nasprotujočih in zelo poučnih mnenj.
Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Se popolnoma strinjam z Vami, ker so pogoji pri tej zavarovalnici resnično tako napisani da je nemogoče, da prejmete denar.

Bom malce po domače napisal kdaj je izplačilo.
Ob postavljeni diagnozi itd in ena velika podrobnost, da mora oseba v roku dveh let preiti v stanje, ko se ni več možna sam hraniti, če se to ne zgodi potem ni izplačila.

Malce na grobo napisano, ampak kaj takega je zame absurd!

Se strinjam z Vami Bruno, BERITE SPLOŠNE POGOJE, še boljše pojdite z agentom skupaj skozi tekst in se prepričajte o vsem.

Pri merkur super 18 uni I. se izplača 10% Zavarovalne vsote takoj ko je bolezen diagnosticirana in ostalih 90% ko bolezen nastopi… toliko o tem…

Kaj pa primerjava z “Mojim življenjem” od Tilie?

Lp, Janko

Pozdravljeni,
ta vaš stavek se pa mi ne zdi ravno etičen od vas. Ne vem, za katere zavarovalnice delate, ampak kot sem razumela, je gospe nekdo že razložil. Želela je samo še določene informacije oziroma potrditev. Zakaj potem delujete na tem forumu, če je 90% vaših odgovorov takšnih?? Logika me popelje le do enega odogovora: ker boste vi pobrali smetano. Zakaj ne podate konkretnih odgovorov?

Pa brez zamere, ampak preberite si vaše odgovore: oglasite se pri meni,,..skoraj pri vsaki temi.

Lep dan,

Pozdravljeni!!
Prav rad bi z vami pojedel to smetano,o kateri pisete.Morate razumeti,da sem časovno zelo na tesnem,nekatera vprašanja pa zahtevajo več časa,podatki pa so osebne narave.
Preko portala se ne oglašujem,ker tega ne potrebujem,kar nekaj bralcev se oglasi pri nas nekatere ljudi,kakor naprimer vas ,pa to moti.
Zahvaljujem se vam za kritiko,Želim vam lep dan!
Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Pozdravljeni,

tudi pri nas je bilo tako…vse ok dokler smo plačevali..potem pa huda bolezen (možganska kap) in nismo dobili NIČ, ker bi morala biti oseba nevem..! Zavajajoče!

New Report

Close