Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Zavarovanja življenjsko zavarovanje

življenjsko zavarovanje

pozdravljeni,

zanima me, koliko od vas ima sklenjeno kakšo zavarovanje za prihodnost, ter kje in koliko mesečno plačujete,
sama se zanimam za življenjsko zavarovanje, saj je tudi oblika varčevanja.
Vaša mnenja?

Grawe. Plačujem 33 e mesečno

Triglav, plačujem 58€ mesečno, sklenjeno za deset let. V primeru smrti dedič dobi 45000€.

Lp

nova
Uredništvo priporoča

Na wiener stadtische – za primer smrti, zavarovalna vsota 75.000€. Letna premija zame je cca 80€, za moža cca 140€. Posebej pa še nezgodna zavarovanja in stanovanjsko zavarovanje – vse pri isti zavarovalnici.

Aja – ločujte zavarovanje in varčevanje. Vsako ima svoj namen…ta varčevalna zavarovanja so en sam nateg. zavarovanje je zavarovanje, varčevanje pa varčevanje.

Vidim, da se spoznaš. Lahko to mal obolj obrazložiš, kaj je nateg, zakaj, kaj je pametno imeti. Partner mi je povedal, da ima on nekaj in sploh ne ve kaj! Ve samo to, da mesečno plača 50€ KD-ju, “njegov” svetovalec že davno več ne dela tam, za vpogled stanja pa bi moral plačati. Nisem mogla verjet, da se je za kaj takega odločil, res ne. Kaj bi bilo to?

Nisem noben strokovnjak – sem se že sama opekla pri teh zadevah.

Gre se samo zato, da je vsekakor namen zavarovanja drugačen, kot je namen varčevanja. Ker pa pri nas se miselnost zavarovati sebe in svoje premoženej počasi razvija, smo veliki privrženci teh kvazi varčevanj.

Vsak samostojen finančni strokovnjak bo povedal naslednje:

– najprej poskrbite za fin. varnost družine v primeru najhujšega – ZAV. ZA PRIMER SMRTI (nizke letne premije, visoke zav. vsote – ob koncu zav. dobe ne dobiš nič, si samo zavarovan, kot pač plačuješ zav. za avto) + NEZGODNO ZAVAROVANJE

– nato poskrbi za varčevanje po načelo razpršitve tveganja – nekaj bančni depozit, drugo delnice, skladi….

Riziko življ. zavarovanja oz. zavarovanja samo za primer smrti agentje ne ponujajo. Zakaj? Ker imajo zelo nizke provizije za to – največ dobijo za naložbena in navadna življ, zavarovanja za primer smrti in doživetja. S katerim zavarovanjem je pa večina agentov zavarovanih? Ravno s tem riziko zavarovanjem.

Predolgo za pisat na forum. Sem veliko brala, se informirala, pa tudi opekla vmes. Primerjajte in sprašujte! Predvsem pa pridobite neodvisna mnenja.

No, nateg seveda ni, se pa zdi zdaj v tem obdobju kapitalskih nihanj malo nesmiselno. Dokler bo trgi rasli, so pa vsi besno vplačevali.

To je v bistvu vlaganje v sklade + življenjsko zavarovanje. Prva leta vplačuješ bolj varčevalno komponento – se zdi veliko – samo to je zavarovanje za 20, 30 let, ki ga potem ne plačuješ več, zavarovan si pa vseeno, vendar gre ves nadaljen denar direktno v sklade. Zavarovalno vsoto itak izbiraš sam.

To je bolj tolažba tistim, ki smo sklenili to zavarovanje, ne spodbuda drugim, da bi to storili. Edina slabost teh zavarovanj je tveganje – temu si pa tako ali izpostavljen, če varčuješ v skladih.

Če je še kakšna slabost, me pa zelo zanima – tega, da te veliko stane, če predčasno dvigneš, mi ni treba razlagat, ker vem.

Seveda pa je treba zraven obvezno sklenit še nezgodno zavarovanje.

Če gre za življenjsko zavarovanje, potem definitivno ni treba nič plačati, če želiš izvedeti stanje. Se pa mora oglasiti osebno.

Dedic verjetno dobi eno nulo manj v primeru tvoje naravne smrti, v primeru nezgodne pa tudi zelo dvomim, da dobi 45.000e, verjetno pol ali se manj.

Ljudje navadno malo mešajo pojme, kaj je življenjsko zavarovanje, zavarovanje življenja z naložbenim tveganjem in nezgodno zavarovanje.

– življenjsko zavarovanje, zelo na kratko: plačuješ zavarovanje v primeru smrti in doživetja – če umreš v zavarovalni dobi, dobi izplačilo upravičenec (dogovorjeno vsoto na polici), v primeru doživetja zavarovanje preneha in dobi izplačilo upravičenec za doživetje (navadno je to zavarovanec), zagaratirana vrednost je navedena na polici, lahko so zraven še razni dobički, ki jih mora zavarovalnica razdeliti med zavarovance ipd..

– naložbeno zavarovanje: ravno tako si zavarovan za primer smrti, vsota je ravno tako dogovorjena, v primeru doživetja pa je lahko vsota mnogo višja od vplačane, lahko pa celo mnogo nižja, tveganje pač prevzame zavarovanec.

– nezgodno zavarovanje je zavarovanje za primer nezgodne smrti, trajne invalidnosti, dnevne odškodnine pri nezgodi,.. ni nikakršnega izplačila, če ni nezgode.

Imam življenjsko zavarovanje z varčevalno komponento in nezgodno zavarovanje. In sicer pri KD. Plačujem pa 35 eur.

Življensko zavarovanje je nateg….ali nezgodno zavarovanje ali skladi, obveznice, itd…drugo je nateg…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Ni nateg. Samo kombinirani produkti niso nikoli tako dobri kot samostojni. Zal iammo Slovenci take zavarovalno-varcevalne navade, da se taki produkti prodajajo za med. Itak pa nihce od nas ne ve, za kaj potrebuje zavarovanje in za kaj varcevanje… Popolnoma financno nepismeni.

V ameriki je navada, da se vsak, takoj ko se zaposli zavaruje za milion dolarjev. To ga stane nekje med 80 do100 dolarjev na mesec. Pri nas smo še daleč od tega.Tudi Slovenci bi morali ločiti zavarovanje in varčevanje.

Lep pozdrav

Jaz imam 16 letno znanje saj sem delal kot zastopnik pri ” slovenski srebrnini” in vam bom pojasnil glede življenskih zavavarovanj. Vsakemu Slovencu bi svetoval čim dlje od zavarovalnic, bank kjer gledajo za svojo korst – za svoj dobiček. Če skleneš ŽZ in plačuješ npr 50 EUR cca 10-12 eur gre za nezgodni del, pač odvisno od zavarovalnih vsot 38 eur gre za varčevalni del – tukaj plačuješ še riziko smrti 6-7 let, – npr naravna smrt je 3000 vplačila morajo doseči ta znesek, da se neha plačevati premijo za riziko smrti, potem so stroški upravljanja za sklad. Se pravi če skleneš na 10 let plačuješ po 50 eur po 11 mesecev je vrednost na tvojem računu 0 , pri nekaterih zavarovalnicah je pa še slabše, vsaj zastopniki dobijo provizijo tudi do 2000 za podpisano pogodbo. Mi smo imele kar nekaj produktov, sam zastopnik je tržil tista zavarovanja, ki so mu nudila največji zaslužek, zato sem sam prenehal nategovat prijatelje in znance . Poglejte sam razpise za zastopnike in koliko je agencij za posredovanje zavarovanj – vsaj te produkte trži vsak ki ima 5 minut časa. Dela 6 mesecev do 1leta laže da sam sebi verjame in obljublja 60- 100% donose.

Vzajemni skladi- tik pred krizo so vabili vse stranke ki varčujejo in ponosno so se pohvalil, da prvo preverijo podjetje kjer bodo kupil delnice nato še osebno potujejo v državo kje se nahaja podjetje – halo z mojim denarjem si privoščijo izlet npr Kitajsko, ali celo Ameriko – takoj sem dvignil ves svoj denar.

Tudi sam sem imel sklenjeno polico naložbenega življenskega zavarovanja pri Wiener Stadtische. In sicer še prek družbe V&D (varnost in donosi). Sploh tile posredniki iz V&D so pogoltni za evri sto na uro. Zavarovalni agentje za raznorazne police ipd, naštimujejo predvsem prijatelje, sorodnike, znance, …ipd. Ter predstavljajo neke hude donose in nujnost zavarovanj za prihodnost in bla, bla,… Zraven pa zamolčijo še cel kup pomembnih stvari. In da niti ne omenjam kako je težko prekiniti polico preko osebnega svetovalca, to se vleče tudi po par mesecev, najbolje je iti kar na sedeš WS in osebno prekiniti polico. Predčasna prekinitev police prinese okoli 75-80% izgubo glede na glavnico odvisno od let vplačila.
Družba V&D ima nek predelan piramidni sistem, ki zavarovalne agente sili k peharjenju naivnežev. Tudi sam sem bil naivnež, ampak kot pravijo: Vsaka šola nekaj stane.
Zato vsem polagam na znanje, naj ne nasedajo prijateljem, znancem ali celo sorodnikom, ki bi jim ponujali neka zavarovanja, prej se je NUJNO potrebno pozanimati o vseh pogojih zavarovanja. Sliši se čudno vendar nekateri znajo biti vstrajni. Jaz osebno z kolegom, ki mi je to “prodal” nisem več prijatelj, pri takih prijateljih, ki jih zanima samo svoj zaslužek, sovražnikov sploh ne potrebuješ.

LP in PREVIDNO!!!!!!!!!!

Tudi vaša izkušnja spada med primere,kateri so se,in se nažalost še bodo dogajali.
Lepo pozdravljeni,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Ojla ja drži nategovanja je kar veliko.
Tudi jaz bil okoli prenešen oziroma sem se prehitro odločil za življensko zavarovanje pri Grawe zav.
Ponudbo so mi spisali zastopniki.
Češ da je ful dobro in da vsi mladi že plačujejo.
In sm se odločil. Na kar po kar debelem mesecu dobim polico.
In se zgrozim, kok velik plačujem in koliko dobim ven.
Na kar kličem zastopnika da mi naj to takoj prekine.
Kar pa je rekel da se ne da.
No jaz v pogojih preberem da se da. Da se življenjsko zavarovanje odpove lahko kadar koli.
Saj sem tudi na tesnem pri denarju in že razmišljam, da pošljem uraden dopis kar na zavarovalnico in ne na zastopnike.
Ne pričakujem, da dobim kaj nazaj, samo to da mi ni treba plačevati tega nesmisla, vreče brez dna. To pa je to. Kaj pravite vi.

Če vam zavarovanje ne ustreza,ga enostavno prekinete in sicer pismeno na sedež zavarovalnice.Drugače se to ne da urediti.
Sem pa življensko zavarovanje sklenil mnogim znancem in prijateljem,res pa je da so nekateri prenehali z vplačevanjem,večina pa ne.
srečno,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

New Report

Close