Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Zavarovanja poškodba na delu-odškodnina

poškodba na delu-odškodnina

Na delovnem mestu (delo v skladišču) je prijatelj utrpel poškodbo ročne mišice in kite, ki mu je za vedno vzela 20% moči in popačila izgled.
Ali zaradi te poškodbe res ni opravičen do dnevne odškodnine (3 tedni okrevanja). Prav tako so zavrnili tudi odškodnino od zavarovanja na delovnem mestu skličujoč na 149.čl.obligacijskega zakona,čeprav njegovo delo ne sodi med dela z nevarnimi stvarmi oz. nevarne dejavnosti (ne dviguje kot 25- 30kg)? In še,ali lahko utemeljite, kdaj govorimo o nevarni stvari oz. nevarni dejavnosti?
Hvala in LP

Premalo ste napisali,da bi vam dal točen odgovor.
Napišite še sledeče podatke:
-Kako je prišlo do poškodbe
-ali obstaja polica nezgodnega zavarovanja v podjetju,v katerem dela vaš prijatelj,in pri kateri zavarovalnici.
-podjetje v katerem je zaposlen.
Lahko mi napisete kar na osebni email naslov,če hočete zasebnost,
Lepo pozdravljeni, Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Če se je poškodoval po krivdi delodajalca, mu vsekakor pripada odškodnina iz odgovornosti. Če je za poškodbo sam kriv, lahko uveljavlja zavarovalnino le iz nezgodnega zavarovanja. Vsekakor je premalo podatkov za koristen nasvet.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!
Sem kuharica in sem se pri opravljanju dela poškodovala- prerezala tetivo na prstu roke.
Ali sem upravičena do odškodnine iz naslova odgovornosti?
Prosim za odgovor!

Da,upravičena ste do odškodnine iz naslova odgovornosti,če le ta polica vašega delodajalca obstaja.Verjetno boste imeli trajne posledice in se bo ugotavljala stopnja invalidnosti.Vendar pa delajte vse v dogovoru z delodajalcem,ker verjetno obstaja njegov interes,da vam zavarovalnica izplača odškodnino.
Zahtevek pa vložite raje preko odvetnika,vendar se raje prej pogovorite s svojim delodajalcem.
Srečno in lepo pozdravljeni,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

PROSIM ČE MI NEKDO SVETUJE ,KAKŠNO ODŠKODNINO LAHKO ZAHTEVAM OD DELODAJALCA ,ČE SEM SI POŠKODOVAL (PRETRGAL) VEZI NA GLEŽNJU.POŠKODOVAL SEM SE NA DELOVNEM MESTU PO STOPNICI ,KI JE BILA LETO ALI VEČ POŠKODOVANA,ENOSTAVNO JE STOPNICE MANJKALO SKORAJ POLOVICA.(MALOMARNOST DELODAJALCA,VENDAR JE TO STOPNIŠČE TUDI JAVNA POVRŠINA ,SAJ JE VHOD V POŠTO.ZDRAVIM SE ŽE PET MESECEV,ČAKAM PA ŠE NA OPERACIJO GLEŽNJA. HVALA ZA NASVETE.

Odškodnino lahko pričakujete iz nezgodnega zavarovanja ter iz naslova zavarovanja odgovornosti delodajalca.
Želim vam čimprejšnje okrevanje ter lepo pozdravljeni!Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Spoštovani,

sodelavec je imel manjšo nesrečo z delovnim – službenim traktorjem.Takoj je poklical svojega predpostavljenega, ki je ustrezno ukrepal, nudil prvo pomoč oziroma organiziral prevoz v bolnišnico. Močno si je poškodoval arkado, rano so mu zašili, vendar se mu bo poškodba videla dalj časa, če ne celo življenje. Vsekakor je delovni stroj v firmi zavarovanj, plačuje pa si tudi dodatno zavarovanje v podjetju. Iz katerega naslova je upravičen terjat odškodnino? Zapisnik o nezgodi je bil opravljen, ali bi sodelavcu moral opraviti preiskus – alkotest in kdo mora to zahtevati? Dobil je namreč namig, da bi bilo vsr dosti lažje, če bi bil opravljen preiskus na prisotnost na alkohol

malce pozno vam odgovarjam,naj se vam opravičim.
Odškodnino bi dalo uveljavljati iz večih zavarovanj kot so eventuelno kolektivno nezgodno zavarovanje v podjetju,lastno nezgodno zavarovanje in pa tudi zavarovanje odgovornosti iz dejavnosti vašega delodajalca.Seveda pa morajo biti v zadnjem zavarovanju vključeni odškodninski zahtevki lastnih delavcev.
Ne verjamem,da bi v tem primeru imel alkotest kaj večjo veljavo,saj poškodba le ni bila tako huda.
Vse dobro vam želim in lepo pozdravljeni,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Pozdravljeni
Pri delu na delikatesi (deska z nožem v obliki giljotine) ki se uporablja za rezanje sira. Pri dvigu te ročke se le ta ni zataknila, ampak se je naglo spustila in me porezala po roki. Nastala je 2 cm dolga rana, na srečo pa globlje strukture niso poškodovane, saj sem ročko uspela še pravočasno ustaviti.Na kirurgiji sem bila šivana ( ok.6 šivov) in cepljena proti tetanusu.
Ali sem upravičena do kakršnekoli odškodnine.?
hvala

Lep pozdrav!

Pred kratkim sem se na delu porezal s steklom, posledično pa sem dobil 3 šive. Zanima me, če mi pripada odškodnina in če mi,me zanima tudi kako najlažje priti do odškodnine, brez tega, da bi bil delodajalec na slabšem, beri sva v dobrih odnosih.

Hvala

Če je poškodba nastala z odgovornostjo delodajalca,ter so na polici vključeni odšk.zahtevki lastnih delavcev.Delodajalcu je verjetno v interesu da dobite odškodnino,saj plačuje zavarovanje.
Srečno,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Pozdravljeni!

Delam kot natakarica. Med službenim časom sem pomivala okna in padla. Stala sem na vrhu klopi na kateri se sedi, saj z lestvijo ni mogoče priti zraven. Mislim da je bila tudi malo moja krivda saj nisem bila pazljiva. Na bolniškem staležu sem bila 3tedne. Zanima me če sem upravičena do odškodnine.

že v naprej hvala.

Pozdravljeni!

Delam kot natakarica. Med službenim časom sem pomivala okna in padla. Stala sem na vrhu klopi na kateri se sedi, saj z lestvijo ni mogoče priti zraven. Mislim da je bila tudi malo moja krivda saj nisem bila pazljiva. Na bolniškem staležu sem bila 3tedne. Zanima me če sem upravičena do odškodnine.

že v naprej hvala.

Ste upravičena,iz nezgodnega zavarovanja ter iz odgovornosti delodajaca-če police obstajajo.
Lepo pozdravljeni,Bruno

************************** Zavarovalna pisarna B & M Bruno Šneberger s.p. Bruno Šneberger Uradne ure: Vsak dan. gsm: 051/625-611 gsm: 070/867-040 Uradne ure: Od 8.00 do 16.00 tel/fax:01/429-7100 Mail: [email protected]

Ali sem upravičen do materijalne odškodnine,kakšne iz naslova poškodbe napoti na delo,.ker sem imel nezgodo z avtom. Obrazec a8 izpolnjen.

Če obstaja kakšno zavarovanje s strani vašega delodajalca,AO plus avtomobilskega, ali vašega osebnega zavarovanja vam odškodnina gotovo pripada.
Lepo pozdravljeni,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Pozdravljeni! pred tremi meseci sem se poškodovala v službi, ko sem padla na spolskih tleh in se udarila v vrata. čez par dni mi je noga močno zatekla. Zaradi močnih bolečin sem odšla dežurnemu zdravniku, kjer so mi rano pogledali in me napotili v ambulantno operacijsko, kjer so mi rano ščistili in mi iz rane odstranili gnoj. Ker se v mesecu dni ni rana zacelila,so mi rano zašili. ker še vedno ni bilo bolje so me napostili na lasersko fizioterapijo. po 10 terapijah je bilo bolje. zdaj me zanima katero odškodnino lahko uveljavljam, glede na to da sem delala preko študentskega servisa (študenti smo zavarovani). hvala za odgovor…lep pozdrav..nela

Odškodnina bi vam lahko pripadala iz osebnega nezg.zavarovanja,mogoče pa tudi iz odgovornosti delodajalca ali pa čistilnega servisa,če je le-ta opravljal čiščenje v službi.
Lepo pozdravljeni,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

V podjetju sem utrpel hujšo delavno nezgodo kjer mi je med strojem odtrgalo zmečkalo palec kazalec in sredinec na desni roki.
Zanima me kašna stopnje ivalidnosti je to?
Hvala za odgovor

New Report

Close