Najdi forum

Zavarovanja

Pozdravljeni

Ker človeška naivnost ne pozna meja, sem se odločil, da vam v morebitno pomoč opišem svoj primer, da ne boste naivni, kot sem sam, ker bolje se je učiti na napakah drugih kot na svojih.
Kot družina smo že 25 let zavarovani pri eni večjih slovenskih zavarovalnicah. Skozi vsa leta sem plačeval obvezno zavarovanje za 2 avta, kasko zavarovanje za 2 avta, življenjsko zavarovanje, nezgodno zavarovanje otrok, zavarovanje hiše,…
V zadnjem letu tako plačujem obvezno in kasko za prvi avto 900 Eu, za drugi avto 650 Eu, hiša 310 Eu, življenjsko 900 Eu, 2x mladi voznik 160 Eu, nezgodno za otroke (5x) 150 Eu. Tako skupaj nanese preko 3000 Eurov.
Pred pol leta sem svoj avto, za katerega plačujem polni kasko 900 evrov prvič koristil, ker sem imel prednjo šipo poškodovano od kamenja. Ko avto peljem na popravilo šipe, se avtoličar sprehodi okrog in vidi še dve res manjši praskici in mi predlaga, da mi jih popravi. V svoji naivnosti, se z njim strinjam. Za svoje delo je zavarovalnici izstavil 3 račune (tri škodne primere) prvi večji zaradi šipe ter dva manjša (po mojem sploh nepotrebni popravili).
Ko sem pred dnevi hotel podaljšati zavarovanje za moj avto mi je zavarovalni agent za avto z eno procent no odbitno franšizo zaračunal 900 Eurov, ker sem izgubil bonus (prej brez odbitne franšize 900 Eurov). O tem sem se pogovarjal s sodelavci in so mi predlagali, da povprašam še pri konkurenčni zavarovalnici. In po 25 letih grem in prvič vprašam,.. cena 500 Eurov za primerljivo zavarovanje avta.
Moja naivnost, ker 25 let plačujem in ne koristim (kar je dobro, ker ni nesreče) vendar da grem in 1 dan pri konkurenci dobim primerljivo zavarovanje za 400 Evrov manj,..Kaj vseh teh 25 let mojega plačevanja zavarovalnici ne pomeni nič ? Kaj je važno število škodnih primerov ali škoda, ki jo mora zavarovalnica plačati ?

Naivnež

Pozdravljeni,

razumemo vaše nezadovoljstvo ob občutku, da ste vsa ta leta plačevali preveč. Vendar se premije spreminjajo, prav tako tudi paketi, ki jih zavarovalnice oblikujejo. Zato ni nujno, da so bile razlike v primerjavi z drugimi zavarovalnicami vedno takšne, kakršno pokaže trenutni informativni izračun oziroma ponudba druge zavarovalnice. Vedeti je potrebno, da so zavarovalnice vesele vsakega novega zavarovanca, zato je druga zavarovalnica zagotovo pripravila še prav posebej ugodno ponudbo, s katero bi nagradila vaš prestop. Ker pa navajate, da imate pri prvi zavarovalnici sklenjena vsa druga zavarovanja, se zagotovo splača preveriti, ali imate vključene tudi vse ugodnosti, ki vam pripadajo na račun večjega obsega zavarovanj. Pri zavarovalnici Triglav na ta način združujemo zavarovanja v Triglav komplet.

Pri tem naj poudarimo še, da zavarovanj pri različnih zavarovalnicah ni dobro primerjati le po premiji, ampak predvsem po pogojih. Posebej kasko in avtomobilska asistenca sta zavarovanji, katerih premije se lahko močno razlikujejo od zavarovalnice do zavarovalnice, saj je premija odvisna od obsega jamstva ter od posameznih omejitev (odbitna franšiza, število dogodkov v jamstvu, letni agregat), ki pa na prvi pogled morda niso takoj razvidne. Navidez bistveno bolj ugodna premija se ob temeljiti primerjavi kmalu izkaže za manj ugodno.

Pomen dobrega zavarovanja se izkaže, ko gre kaj narobe. Če prav razumemo, se je pri vas zgodil pripetljaj na servisu, ko je serviser predlagal dodatna popravila, brez da bi vas opozoril na izgubo bonusa. Za take primere je vedno bolje avto peljati na prijavo škode na zavarovalnico, kjer bi vam znali svetovati, kako prijaviti škodo, da bi bilo za vas čim ugodneje.

Brez vpogleda v vašo polico konkretni primer na tem mestu težko komentiramo. Če želite več pojasnil, smo vam na voljo na [email protected]. Lahko pa vas tudi pokličemo, v če nam na navedeni mail pošljete vašo telefonsko številko.

Lep pozdrav,

Zavarovalnica Triglav, d.d. http://www.triglav.si http://vsebovredu.triglav.si/ http://www.facebook.com/TriglavGroup http://www.twitter.com/TriglavGroup

New Report

Close