Forum: Zavarovanja

Če ne znate razvozlati zavarovalne police ali se vam zdi, da vaš zavarovalni zastopnik govori v vam neznanem jeziku, če ne veste, kako ravnati v primeru škode ali kaj vse krije vaše zavarovanje, potem ste tu na pravem mestu. O zavarovanjih od a do ž se lahko posvetujete z nami.

Moderator:
ZavarovalnicaTriglav
strokovnjaki Zavarovalnice Triglav

Kje zavarovati nepremičnino

Nova tema
Default avatar Frezz 7 Feb 2017 18:55

Pozdravček folk,

preselili smo se v hišo in o zavarovanju le-te ne vem nič :( (nimam preteklih izkušenj) Sicer sem si kar nekaj reči prebrala na vašem forumu in tudi kakem drugem, a sem samo še bolj zmedena. Lepo bi vas prosila, če mi razložite na kaj moram biti pozorna in kje so kake pasti? Tudi kakega namiga kje je trenutno ugodno in kvalitetno zavarovati bom vesela.

Že v naprej hvala.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar Thorrr 7 Feb 2017 19:07

Drobnega tiska je kokr češ za prebrat...najbrž pa vse zavarovalnice mutijo, takrat ko je treba kaj od sebe dat. Jaz samo vem, da sem sklenil pogodbo za 15 let in zato imam že 10 let zelo ugodno premijo...okrog 180 € za ful option paket, razen potresa...

Default avatar tortor 7 Feb 2017 19:16

Tor, kako imaš zavarovane premičnine v hiši, strojelom pa to, je tudi računalnik v paketu?

Default avatar Thorrr 7 Feb 2017 19:20

tortor napisal:Prikaži citat
Tor, kako imaš zavarovane premičnine v hiši, strojelom pa to, je tudi računalnik v paketu?

Kva pa vem..nikol še nisem izkoristil niti ene zadeve...

Default avatar Frezz 7 Feb 2017 19:29

Thorrr napisal:Prikaži citat
Drobnega tiska je kokr češ za prebrat...najbrž pa vse zavarovalnice mutijo, takrat ko je treba kaj od sebe dat. Jaz samo vem, da sem sklenil pogodbo za 15 let in zato imam že 10 let zelo ugodno premijo...okrog 180 € za ful option paket, razen potresa...

Kje pa imaš zavarovanje (starejša ali novejša hiša) in kaj vse vključuje ta FUL OPTION?

Default avatar sabina v 7 Feb 2017 19:36

Jaz vedni gledam kaj dejanski potrebujem. Tako pri prejsni hisi nismo imeli poplav sedaj imamo tudi to. Glej tudi kako so zavarovane premicnkne v hisi. V kolikor imate stare stvari niti ni poteba po pretiravanju ker v primeru da se kaj zgodi bodo gledali amortizavijo in za star tv ne dobite prakticno nicesar.
Dobro je imeti zavarovanje zlitje vode. Pa preberite droban tisk kolikokrat na leto ali obdobje lahko koristite skodni primer. Nekatere zavarovalnice imajo omejitve potem je pa lahko slaba volja ce do cesa pride.

Default avatar Thorrr 7 Feb 2017 19:39

Frezz napisal:Prikaži citat
Thorrr napisal:Prikaži citat

Kje pa imaš zavarovanje (starejša ali novejša hiša) in kaj vse vključuje ta FUL OPTION?

https://www.generali.si/fileadmin/DOM/p ... WEB-01.pdf

Default avatar Frezz 7 Feb 2017 19:41

Sabina,
mi lahko malo več okrog amortizacije razložite. Mogoče veste kakšna je razlika če zavaruješ starejšo hišo v primerjavi z novejšo (mi smo se vselili v starejšo)?
Zasledila sem tudi to kaj pomeni zavarovati na dejansko vrednost? So tudi tle tako kot pri zavarovanju avtomobila kake odbitne franšize?
Pa mogoče če kdo ve ali imajo vse zavarovalnice samo obstoječe police (ki imajo opcije ala osnovno, standardno, nadstandardno) ali se kje polico sestavi po želji in potrebi stranke?

Default avatar sabina v 7 Feb 2017 19:49

Hisa se zavaruje na trzno vrednost. Ne vem ce je hisa vredna 100.000 eur tudi ce bi bila zavarivana za 500.000 in je totalno unicena v pozaru dobite max 100.000. Enako z opremo ce imate tv star 10 let in ga unici elektro udar ne boste dobilu povrneno za niv tv pac pa samo vrednost tega 10 let starega.
Ja polico se da sestavit lahkk vzames paket in kaj dodate ali pa sestavite cisti svojo polico

Default avatar Frezz 7 Feb 2017 19:55

Kje pa imate zavarovano Sabina, da ste lahko sestavili. Jaz imam zaenkrat eno ponudbo in trdijo, da se ne da sestaviti svoje. Imajo samo že obstoječe, kjer lahko izbiraš med različnimi višinami/oblikami kritja.
Ima kdo zavarovano tudi proti toči? V kakšnem obsegu se dobi povrnjeno?

Stran 1 od 1
Na vrh