Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Pomoč prosim – pokanje kapilar

Pomoč prosim – pokanje kapilar

Spoštovani!

Na vas sem vprašanje naslovila že 2.9. in ga ni hotelo objaviti, zato poskušam ponovno.

Imam problem s pokanjem kapilar, ki me čedalje bolj skrbi. Stara sem 28 let in 10 mesecev nazaj sem rodila. Problemi s pokanjem kapilar so se začeli približno 14 dni nazaj, ko smo bili z družino na morju.
Naj povem, da imam že tri mesece probleme z nespečnostjo. Prvih 14 dni avgusta sem komaj kaj spala, do največ dve uri na noč, pa še to bolj v polspanju, nakar sem se začela zelo slabo počutiti, bolele so me noge, roke, ki so ponoči kar naenkrat zatekle in me zbudile, ko sem ravno spala. Kadar sem imela res hudo noč ali več takih so se mi vedno pojavile tudi težave z dihanjem. Bolela me je glava, utripali sta mi žili na obeh straneh glave, tiščalo me je v nosu in pa v prsih do predela sapnika in včasih celo še višje do spodnje čeljusti. Velikokrat imam občutek cmoka v grlu in občutek, da mi primanjkuje zraka (oteženo dihanje).
Bolečim nogam so se mi pridružile utripajoče, hudo mravljinčaste in hladne noge. Zatem so me noge ob malem naporu začele zelo boleti, naslednji dan pa so se pojavile srbeče in pekoče bolečine ter pokanje žilic. Če stojim nekaj časa na nogah so nohti modri in stopala tudi (nohti so ves čas bolj ali manj modri). Pogosto mi utripajo žile na nogah in na rokah, kar je vidno s prostim očesom. V glavnem v zadnjih 14. dneh so mi popokale žilice na nogah (na stegnih,mečih in stopalih), v nosečnosti pa skoraj nič. Verjetno gre za zelo slabo prekrvavitev, saj mi je mož rekel, da na začetku dopusta nisem imela na nogah nič vidnega celulita, na koncu dopusta je pa rekel, kako se je lahko to v tako kratkem času zgodilo in da nisem več za v zelo kratka oblačila. Pojavilo se mi je tudi že nekaj podplutb zaradi razlitja žil. Od začetka teh težav me noge vsak dan večino časa srbijo, pečejo in vsak dan je več počenih kapilar, najhuje so stopala, kjer je tanka koža in v obuvalih prav neprijetno peče in boli. Hitro se utrudim in sem zadihana. Pri malem naporu mi tlak naraste na 144/104, ko pa ležim pa pade tudi na 125/85. Velika sem 170 cm in imam samo 55kg. Žilice mi po malem pokajo tudi po rokah in malo po trebuhu. Srbeč in pekoč občutek imam po celem telesu, najhuje pa so noge. Kožo imam zelo občutljivo, če se le malo popraskam postane zelo rdeče in traja kar nekaj časa, da rdečica zgine. Že nekaj časa imam tudi bolečine v dimljah in občutek bolečih žil na zgornji notranji strani stegen.
Odkar sem rodila me zelo skrbi za svoje zdravje, zato mi je zdravnik predpisal antidepresiv Asentra, ki sem ga jemala en mesec in od prvega dne jemanja imam težave z nespečnostjo. Pred tem me pa še jok otroka ni vedno zbudil. Zaradi pokanja kapilar sem že obiskala zdravnika, ki me tudi pogledal ni, ampak samo rekel, da so težave psihičnega izvora in naj se naročim pri psihiatru in začnem ponovno s terapijo. Rekel mi je tudi, da kapilare lahko pokajo, ker se telo po nosečnosti spravlja v prvotno stanje. Povejte, ali je eno in drugo lahko res in katere preiskave bi lahko samoplačniško opravila, da bi bila pomirjena. Zanima me predvsem preiskava krvi, kaj bi bilo tu dobro preveriti. Ščitnico so mi preverili pred 3. meseci in je vredu.
Opravičujem se vam za tako dolgo pisanje ter hvala vnaprej za pomoč in odgovor.

Odgovor že poslan. Upam, da ga ste ali boste dobili.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,
prosim vas, če lahko odgovor prim. Borisa Cibica, dr. med., objavite. Imam isti problem, kot moja predhodnica.
Za odgovor bi vam bila zelo hvaležna,
hvala in lep dan,
Nana

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor sm pravkar napisal, pa ga ne najdem. “Pokanje kapilar” je znak bolezni, ki ga obravnavajo hematologi, imunologi, revmatologi.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni!
Stara sem 14 let. Na nogah imam veliko teh popokanih kapilar. Ali je to od sedenja in nezdravega življenja? Ali pa je mogoče normalno, ker se razvijam?

Prosim da odgovorite čimprej.
Lp

Upam, da so prisotne spremembe še v fizioloških mejah, vsekakor pa svetujem posvet pri izbranem zdravniku.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni!
Sama sem stara 12 let in imam težave s pokanjem kapilar na stegnih. Zadnje čase veliko brskam po spletu, da bi našla vzrok. Zanima me, ali kdo ve, kako se jih da pozdraviti in preprečiti nastajanje. Prav tako želim izvedeti ali je to zaradi manj zdravega načina življenja ali česa drugega.

Prosim da odgovorite v najkrajšem možnem času
Lp

Verjamem, da vas zelo moti ali celo skrbi pokanje kapilar. Priporočam napotitev k hematologu. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani
Pred dvema mesema sem rodila. In po dveh mesecih sem opazila da so mi popokale kapilare na notranji strani celotni meč na nogi in na stegnih na obeh nogah v bistvu imam popokane kapilare. Malo me skrbi…veliko vozickam…cca 6 km na dan.
Prosim za nasvet..lp

Spoštovani
Pred dvema mesema sem rodila. In po dveh mesecih sem opazila da so mi popokale kapilare na notranji strani celotni meč na nogi in na stegnih na obeh nogah v bistvu imam popokane kapilare. Malo me skrbi…veliko vozickam…cca 6 km na dan.
Prosim za nasvet..lp
Pozabila sem napisat da sem 40..let

Indiciran pregled krvi. Izključiti stranski učinek zdravil.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Indiciran pregled krvi. Izključiti stranski učinek zdravil.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Indiciran pregled krvi. Izključiti stranski učinek zdravil.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close