Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija concor cor 2.5mg

concor cor 2.5mg

Pozdravljeni!

Star sem 25 let in imam prirojeno srčno napako in sicer blago aortno stenozi, tudi mitralka mi rahlo pušča.
Hodim na redne kontrole UZ, Magnetna resonanca, zadnje preglede sem imel februarja 2012. Izvidi pa so bili isti kot leto poprej, se pravi brez večjih sprememb. Imel sem težave s povišanim in na trenutke nerednim bitjem srca, tudi krvni tlak je biu okoli 135/80. Pred letom dni mi je zdravnik predpisal concor cor 2.5mg in sicer enkrat dnevno zjutraj. Na začetku sem se počutil super in srčni ritem je bil normalen. Sedaj pa se mi ponovno pojavljajo te trenutni neredni utripi ki trajajo morda pol minute, vendar občutek je grozen. Je to kaj hudo narobe z mojim srcem? Srčni utrip se mi sicer giblje on 65 do 75 udarcev na minuto v mirovanju. Zadnje 14 dni pa me tudi pogosto daje utrujenost, zaspanost in brezvoljnost, je to mogoče povezano z nizkim krvnim tlakom ki se mi na trenutke giblje okrog 100/60? Ali nizek tlak povzročajo tableti se pravi concor cor 2,5mg?

V naprej se vam zahvaljujem za odgovor.

LP

Verjetno ste “bolnik” z nizkim krvnim tlakom občutljiv na blago znižanje tlaka, ki ga lahko povzroča Concor. Ker izgleda, da je Concor razmeroma uspešen proti nastopu nerednega ali hitrega bitja srca, bi priporočil, da nadaljujete s sedanjim zdravljenjem (Concor 2,5 mg na dan) in poizkusite preprečiti nastope nerednih utripov z blago delujočim pomirjevalom (tablete Persen, ki so v prosti prodaji). Mislim,da je za vašo sedanje slabo počutje kriva predvsem zaskrbljenost zaradi motenj srčnega ritma. Priporočam čim bolj zdrav način življenja (nekajenje, izogibanje stresnim situacijam, več krat na teden polurni sprehodi, večji del s pospešenim korakom, omejitev uživanja alkohola in kave, itd.).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Najlepša hvala za vaš hiter odgovor.

Odgovore ni potreben

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close