Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija angiolog v Ljubljani

angiolog v Ljubljani

Pozdravljeni,

moja zdravnica mi je napisala napotnico za angiologijo v interni medicini. Zanima me, kje sploh je ta oddelek in koga mi lahko priporočate.

Hvala in lp

Na polikliniki v Ljubljani (Njegoševa ul 4) deluje v drugem nadstropju ambulanta za žilne bolezni v okviru Klinike za žilne bolezni

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni!
Zanima me ali je angiolog tisti strokovnjak za spremljanje anevrizme aorte ali pa je to v pristojnosti kardiologa ali kardiokirurga?

Hvala lepa!

V razvoju medicine je kot njena specializacija najprej nastala kardiologija, ki obstaja še danes in bo verjetno tudi obstala. Ob ugotovitvi, da bi nekatere srčne bolezni pozdravili z operacijo je na novo nastala kardiokirurgija. V zadnjem času so se nekateri kardiologi začeli posvečati predvsem ali skoraj samo boleznim žil. Ti so sedanji angiologi. Na kardioloških oddelkih v majhnih mestih delujejo kardiologi skupaj z angiologi. Anevrizmo aorte lahko vodita angiolog ali kardiolog. Eni in drugi vedo kdaj je čas, da napotijo bolnika h kirurgu zaradi operativnega zdravljenja.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close