Najdi forum

Holesterol

Spoštovani,
stara sem 26 let,redno športno aktivna,jem dokaj zdravo-mogoče včasih malo preveč sladorja,sem pa dokaj pod stresom,saj sem bolj občutljiv tip človeka.
Že 13 let sem slabokrvna,sedaj se zdravim z infuzijami železa in se mi je hemoglobin zelo popravil.
Po navodilu zdravnika moram jesti tudi hrano s čimveč železa (drobovina),kar pa sedaj ne vem več,če lahko,saj pravijo,da je le ta slaba,če imaš holesterol.

Dva dni nazaj sem na tešč dala pregledali sladkor in holesterol.
Sladkor je v redu,holesterol pa so izvidi naslednji:
S holesterol (4.0-5.2) = 5,8
S trigliceridi (0,6-1,7) = 0,7
S HDL holesterol (nad 1.6) = 2,2
S LDL holesterol (2.0-3,5) = 3,4

Zanima me,kaj te vrednost pomeniko,ali je stanje kritično….stara sem le 26 let….v družini imata mami in oče povišan holesterol zadnja leta (okoli 7 in 8).
Ne jem nobene hitre hrane,pohanja,pečenja malo…vse kuhano (pa ne ker bi se pazila,tako mi paše že celo življenje)….Kaditi sem nehala dobro leto dni nazaj (prej kadila 6 let). Ogromno hodim v hribe in športam.

Bi potrebovala dietomtablete..? Imela sem tudi UZ srca mesec dni nazaj-vse v redu.
Hvala za Vaš odgovor!

Izgleda, da se v vaši družini nagibate k hiperholesterlemiji. Pri vas je raven holesterola v krvi na zgornji meji normale., “za tolažbo” imate visoko vrednost HDL. Ko bi le tako ostalo! Mislim, da lahko še ostanete pri “zdravem načinu življenja” (gibanje, zdrava uravnotežena prehrana, čim več zelenjave in sadja, ITM pod 25, nekajenje, itd.) brez tablet.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

http://www4.dr-rath-foundation.org/Newsletter/articles/bad-news-for-the-pharma-cartel-statin-profits-collapsing-cholesterol-bubble-has-burst.html?utm_source=email&utm_medium=artikel-link&utm_campaign=newsletter-20161103

Prosim, da v prid informiranja prebivalcev Slovenije, objavite spodnji prispevek !
hvala!

http://www4.dr-rath-foundation.org/Newsletter/articles/bad-news-for-the-pharma-cartel-statin-profits-collapsing-cholesterol-bubble-has-burst.html?utm_source=email&utm_medium=artikel-link&utm_campaign=newsletter-20161103

Vaši želji. žal, ne morem ustreči. Zainteresirani bolniki bodo lahko našli prispevek v vaši povezavi. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close