Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija bolečina v levi roki

bolečina v levi roki

Spoštovani!

Imam težavo, in sicer se mi pri vsakem razburjenju, ali dvigu adrenalina, pojavi bolečina na levi strani prsi, ki se širi v levo roko, ki ne izgine par ur. Pred kakimi 7 leti so mi delali UZ srca in ugotovili prolašs mitralne zaklopke. Ali je to kaj nevarnega? Mislite, da te bolečine kažejo na kako bolezen srca? Grozno so moteče, saj se npr. to že zgodi, če se minimalno ustrašim. Stara sem 31 let. Imam nizek pritisk.

Hvala in lp, Mojca

Vsebina vašega dopisa dopušča sum, da vam, ob vznemirjenju, poraste tlak ali, da se skrčijo žile srca. Glede na vašo starost upam, da imate še povsem zdrave žile. Vsekakor priporočam EKG – pregled in eventuelno obremenitveni poizkus. Ali imate pod kontrolo dejavnike tveganja za srčnožilne bolezni (kajenje, stanje prehranjenosti, gibanje, itd…)? Če so vsi izvidi v normalnih mejah ni zadržkov, da kdaj pa kdaj vzamete pomirjevalo. Napisali ste, da so pri vas ugotovili prolaps mitralke. Verjetno so vam zdravniki že povedali, da se bolniki s tako prirojeno srčno napako nagibajo različnim neprijetnim občutkom pri srcu ob živčnih napetostih.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni!

Ne kadim, spijem eno kavo na dan, nisem pretežka in se dokaj redno rekreiram. Sedaj sem se spomnila, da mi je lani poleti po dolgotrajni vožnji v avtu na klimi po izstopu iz vozila začelo noro razbijati srce, vrteti se mi je začelo in potem me je še cel teden bolelo v prsnem košu. Tudi pri rekreaciji se mi dogaja, da čutim dodatne utripe. Glede prolapsa so mi rekli, da to ni nič. Katero raziskavo mi priporočate samoplačniško? Ne bi šla zaradi tega k zdravniku, kaj pa če je le psihičnega izvora? bodo mislili, da sem totalni hipohonder.

lp

nova
Uredništvo priporoča

Napisali ste, da ste enkrat doživeli napad hitrega bitja srca, da včasih čutite dodatne srčne utripe in, da so pri vas zdravniki že ugotovili prolaps mitralne zaklopke. Izgleda, da vas niso opozorili, da se pri bolnikih, ki imajo prolaps mitralke, “radi” ponavljajo neredni utripi in tudi napadi hitrega bitja srca, zlasti v stanjih večjih telesnih ali duševnih obremenitev, ob spremembah vremena, ob motnjah mesečnega menstruacijskega ciklusa, itd.Če se navedene motnje pojavijo poredkoma bolnikom ne predpisujemo stalnega zdravljenja.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

pozdravljeni!

Stara sem 22 let. zadnjih 5 mesecev cutim bolecino pri srcu kise nato siri v levo roko, oklii leve dojke (obcutek bolecine v misicah ali med rebrami) nadlaket -podlaket, lopatico in prste. bila sem pri zdravnici in mije povedala da sem premlada da bi dozivela srčni infarkt in dase nesmem primerjati z eno žensko ki je stara 60 let. ko sem bila stara 10 let sem prebolela bronhitis .zdravnica mi je sedaj dala napostnico za slikanje pljuč in napisala diagnoza kronični bronhitis.

Mislim, da je tako res, kakor vam je povedala izbrana zdravnica. Upam, da imate zdravo hrbtenico in, da so vaše bolečine posledica vznemirjenja vegetativnih živcev okrog srca zaradi stresnih vplivov. Lahko vzamete po potrebi blago pomirjevalo (na pr.Persen) ali skušate odpraviti neprijetne senzacije z redno aerobno vadbo ( 3 – 4 krat na teden polurni sprehodi z živahno hojo)

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni 😉
Star sm 22 let in vcssih se mi pojavi bolecins v levi roki in se mi siri od ramena pa do prstou …. 1 mesec nazaj sem bil pri moji zdravnici pa mi je rekla da je prsna misica … ko sem pa sel naprej v bolnico na preiskave so mi odkrili visok pritisk pa rekli so mi da je z srcem use uredu pa zdaj mi srce usak vecer mocno bije pa roka me boli kaj bi to lahko bilo?
Lp

Zaradi vaše mladosti in neznačilne tegobe ne morem sumiti na organsko bolezen srca. Zelo verjetno nastopijo motnje ob porastu krvnega tlaka. Pričakujem, da bo težava minila brez posebnega zdravljenja. Ni pa zadržkov, da poizkusite učinek blagega pomirjevala pred spanjem (npr. Persen tablete, ki so v prosti prodaji).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Lep pozdrav, obracam se na vas ker sem ze cisto zmedena glede vsega.. stara sem 18 let in pred mesecem dni so se mi zacele pojavljati tezave.. kar naenkrat me je stisnilo v zlicki , srce mi je bilo zelo hitro in zacelo se mi je vrtetii in blescati pred ocmi..od takrat naprej sem vsak dan cutila pritisk v pljucih, nekako sem kar ”iskala” zrak, ker sploh nisem mogla zadihati… kmalu me je zcelo se boleti okrog srca in vsakodnevno v njem zbadati.. bila sem tudi pri zdravnici in opravili so mi 3x EKG,ki pa je bil uredu (nazadnje sem ga imela 29.6.2014) tako da so takarat prisli do ugotovitve da mi tezave povzroca samo nakupicen stres ki je izbruhnil ven.. torej naj bi bila za stiskanje v pljucih in moje slabo pocutje kriva samo tesnoba oz. psiha..stanje se je nato za nekaj cesa poboljsalo in slo je samo na boljse do
Predkratkim, kaksne 3tedne nazaj pa so se zacele spet tezave s srcem… okrog srca me mocno boli, in vsakodnevno cutim zbadanje, ki pa ni vedno enako intenzivno in mocno… kdaj me stisne da se vsa skrcim, kdaj pa lahko normalno opravljam dejavnost naprej… pred dvemi tedni me je zacela boleti tudi leva roka in velikokrat sem cutila tudi mravljincenje v levi lopatici… stanje se do danes ni nic izboljsalo ker me roka boli vsak dan bolj.. mogoce je ze v moji glavi da me mora boleti in ko pomislim da me bo bolela mogoce izzovem bolecino in zbadanje v srcu ki je prevec neprijetno.. bila sem tudi pri osebni zdravnici pred tednom dni,ko je rekla da je slisati manjsi sum na srcu in mi napisala napotnico za kardiologa.. vedar vem , da se nekaj casa nebom prisla na vrsto pri njem in nezelim si do takrat ziveti v strahu, da me bo vsak cas kaj zadelo, ali pa privedlo do hujsega stanja.. mogoce bi lahko vi videli iz tega kar sem nakratko opisala ali je to samo psiha ali pa so problemi v srcu?je mozno da bi lahko imela v mojih letih kaksne velike probleme z srcem? Najbolj se bojim da bi dozivela infarkt ,ceprav vem da sem se premlada in da to ni mozno, si te misli nemorm izbiti iz glave ker me je prevec strah da je z mano kaj narobe..Bolecine v roki so zelo mocne in kdaj me boli samo nadlaht, podlaht, kdaj samo rama ali zapestje, obcasno pa tudi cela roka skupaj z predelom ob rami nad prsmi, vednar ponavadi socasno s tem ne cutim bolecin v srcu..te navadno pridejo kasneje ali prej..
Ze vnaprej se vam zahavljujem za odgovor in lep pozdrav.

Hvala za zaupanje. Mislim, da so vse težave posledica duševnih obremenitev. V dopisu ni obenega podatka, ki bi dopuščal sum, da je srce bolno ali, da so srčne žile bolne. Skušajte “odmisliti” vse motnje. Priporočam zdrav način življenja (redna uravnotežena, zdrava prehrana, izogibanje stresnim situacijam, dovolj nočnega počitka, polurnni sprehodi, deloma s pospešeno hojo, več krat na teden, nekajenje. Lahko vzamete tudi blaga pomirjevala (na pr. tablete Persen,ki so v prosti prodaji). Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Najlepsa hvala za odgovor in lep dan se naprej.

Odgovor ni potreben.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Lep pozdrav.
Star sem 31 let in imam povišano telesno težo, holesterol in krvni tlak. Pojavljajo se mi zbadanje v prstnem košu pogosto čutim pristisk na cel prstni koš. Pojavljati se mi je pa začela bolecina v levi roki in sicer kot da izvira iz komolca in se siri v dlan in sicer zbadanje in mravljinci. Začel sem tudi z tetapijo AD. UZ srca je bil bp, prav tako obremenilni test srca in EKg.

Prosim za pomoc

Kljub vaši mladosti in normalnim sedanjim izvidom obstaja sum, da so težave posledica trenutkov nezadostne prekrvitve srca. Priporočam zdrav način življenja (zmanjšanje telesne teže, nekajenje, izdatno gibanje, itd.) in redno zdravljenje povišanih vrednosti krvnega tlaka in holesterola

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani,

prosim za vaš nasvet.

 

Pred enim tednom se mi je začelo “bliskati” v levem kotu levega očesa. Ob tem sem imela tudi omotico in bolečino v desni strani glave do nad desno oko. Nisem imela občutka za globino in ravnino. Seveda sem se zelo vstrašila in na urgenci imela pritisk 195.

laboratorij ok. 2x ekg pa ne vem,ker mi tega podatka niso dali.

Naj omenim,da me je začela čez 2 dni boleti tudi  leva roka in oslabljenost v njej, ter “pikanje” od leve dojke proti pazduhi. Mimogrede naj še omenim, da so mi pred leti na zdravniškem pregledu (odvzemu krvi) prepičili živec, ki povezuje prstanec in mezinec. Sedaj imam ponovno “drevenje” ali mrtvičenje ob tej bolečini, ki opažam se širi tudi v levo nogo.

Ob vsem tem me zelo boli tudi zgornji del hrbta. Najbolj je “zategnjena” in boleča desna lopatica v notranjost hrbta , ki jo povezujem z bolečino v glavo. ( delam vaje , a ne mine)

 

Pod nujno sem bila napotena k nevrologu , ki je v izvid napisal enako, kot so mi rekli že v urgenci, da je verjetno migrena z avro. Dal mi je napotnici za okulista in mr glave na kateri še čakam na obojni pregled.

Po enem tednu imam še vedno zelo utrujeno glavo in ne pravilnega centra vida oz. občutek nestabilnosti. Ko ležim je malo boljše. Ne morem pa brati podnapisov, ker mi vidno polje ne zazna prvih besed .

Zadnje leto se večkrat nisem mogla skoncentrirat, bila nonstop utrujena v “očeh” in pozabljiva,kot da bi bila dementna.

    lp

 

 

Spoštovana,

Komentiral bom težave z vidnim poljem. Vidno polje je področje, ki ga vidimo, ko gledamo naravnost, ne da bi premikali glavo in oči. Pri mladih je okoli 175 stopinj, s starostjo pa ta vrednost pade na okoli 139 stopinj. Normalna širina vidnega polja za svetlobni dražljaj je: navzgor 60 stopinj, navzdol 75 stopinj, temporalno 100 stopinj in nazalno 60 stopinj.

Motnje v vidnem polju so lahko posledica očesnih bolezni, pa tudi številnih bolezni možganov in možganskih poti, zato pregled vidnega polja v diagnostiki največ uporabljajo oftalmologi in nevrologi.

Najpogostejše bolezni, pri katerih se uporablja preiskava vidnega polja, so: glavkom, travmatske in toksične poškodbe vidnega živca, poškodbe zaradi vratnih poškodb (najpogosteje po prometnih nesrečah), poškodbe po multipli sklerozi, možganski tumor in možganska kap.

Videz vidnega polja, torej izpadi v vidnem polju, so lahko pomembno vodilo zdravniku pri postavitvi dokončne diagnoze ali izključitvi bolezni, torej pokazatelj potrebe po dodatni diagnostični obdelavi.

Skratka, dokler se ne opravi MR slikanje glave in okulistični pregledi, lahko samo ugibamo kaj je vzrok vaših težav.

LP

Spoštovani.Pred nekaj dnevi me je močno zbodlo pri srcu in tako da je bolečina prišla iz leve roke,nekje med vratom in ramom. Bolečina je bila zelo močna in hitra. Sledi po njej so trajale kaksnih 3 do 4 ure.vzela sem nalgesin 550 in bolečina je izginila čez uro. Dva dni pozneje spet se zgodi zbadanje ampak v lazji obliki. Na to,danes spet okoli 13 ure,spet lažja bolečina ampak sledi bolecine so se vedno prisotni. Prosim za odgovor

Spoštovani

Zagotovo ne gre za bolečino srčnega izvora. Bolečina izhaja iz mišično skeletnega sklopa. Lahko samo ugibamo zakaj se gre (krči mišic, vratna hrbtenica..). Če se težave nadaljujejo se obrnite na izbranega zdravnika zaradi nadaljnje diagnostike.

LP

New Report

Close