Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija moteče ekstrasistole

moteče ekstrasistole

Spoštovani!

Vaše mnenje mi bo zelo veliko pomenilo, zato Vas prosim za odgovor.

Pred 4 leti sem imela radiofrekvenčno ablacijo atrijske fibrilacije in supraventrikularne aritmije. Ablacija je bila zelo uspešna, po posegu nisem imela več težav,kontrolni pregledi so bili v redu ( holter in UZ), do lanskega decembra, ko se mi je dobesedno usul plaz ekstrasistol, če to sploh so.

Celo leto sem imela precejšne stresne zadeve.Pred letom in pol mi je umrla sestra, konec decembra pa še mama.Obe za srčnim infarktom.Moram povedati, da sta me ti dve smrti sesuli. Po mamini smrti so ekstrasistole prisotne vsak dan, velikokrat na dan v salvah. Zdravnica mi je zvišala zdravilo Nebilet, ki sem ga prej jemala po eno tbl/5mg dnevno na 7,5 mg.Še vedno ni bilo učinka, zato je povečala na 10mg dnevno. Čeprav sem vsa leta zdravilo Nebilet zelo dobro prenašala, se je po zvišanju odmerka začela pojavljati slabost.Ekstrasistole so še vedno prisotne. Pravzaprav imam občutek, da se vsujejo takrat ko “zalaufam” srce, včasih pa čisto nepričakovano ob vdihu,ob sklanjanju ali pa kakšnemu napačnemu gibu sledi 2x utrip, pa pavza, pa 3x utrip pa pavza itd.To traja lahko 15 minut ali pa 1/2 ure, pa se umiri in spet od začetka pleše in pleše v svojem ritmu.
Zelo rada sem hodila na sprehode, zdaj tudi to ne morem več. Kaj lahko takrat naredim? Naj počakam, da se vse umiri, ali nadaljujem z opravilom? Vedno se ustrašim, kjub temu da jem Persene.
Zelo težko prenašam te napade, ker me obremenjujejo vsepovsod.

Hvala za odgovor in lepo pozdravljeni!

Govoril sem z dr. Janom, ki na Kardiološki kliniki v Ljubljani deluje v skupini zdravnikov, ki vršijo ablacije. Vprašal me je kako se bolnica piše, kar ne vem. Prebral sem mu vaše pismo. Priporočil je, da nadaljujete jemanje Nebileta po 10 mg n dan in Persena ter, da dobite napotnico za kontrolni pregled pri aritmologu s pripombo”čimprej”

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani!

Hvala lepa za tako hiter odgovor.Kontrolni pregled pri aritmologu imam v začetku marca.
Moja zdravnica mi je naredila EKG, ki je bil ok, omenila je samo, da se vidi učinek zdravil. Smola je tudi ta, da je težko ujeti napad. Malo me skrbi pripomba čimprej. Ali so moji napadi tako zelo nevarni?
Veliko sem brala o ekstrasistolah, zato me straši misel,da so moji preskoki tisti nevarni!

Hvala za odgovor!

nova
Uredništvo priporoča

Ne vem kako dolga je čakalna doba za kontrolne preglede pri bolnikih pri katerih so zdravniki na UKC v Ljubljani opravili radiofrekvenčno ablacijo. Glede na razgovor z dr. Janom sem dobil vtis, da je dr. Jan z besedo “čim prej ” želel povedati , da je tudi običajna čakalna doba kar dolga za vsakega bolnika, ki ima moteče ekstrasistole.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani!

Še enkrat prisrčna hvala za Vaš odgovor.

Odgovor ni potreben.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Lep večer gospod Doktor
Star sem 20 let do sedaj opravljene vse preizkave srca vse bp razen ekstrasistol ki niso organskega izvora.Sedaj pa vas sprašujem ker ob navadni ekstrasistoli če imam prst na žili po utripu čutim blag utrip in nato pauzo,včasih pa med pauzo ne čutim nobenega blagega utripa na žili kot zastoj potem pa spet normalno naprej ali je to lahko znak za kakšno okvaro hvala !! to se dogaja 2 leti po vseh preizkavah.

Vam moram čestitati za vsebino dopisa. Pravilno registrirate “prekatne ekstrasistole”, za katere je značilno, da njihovemu nastopu sledi daljša pavza srca, ki včasih postane zaskrbljujoča. Bodite brez skrbi. Ekstrasistole se pri vas ponavljajo, kot ste napisali, že dve leti brez posebnih psledic. Morda ste že kdaj opazili, da so obdobja v katerih jih nimate ali obratno. Vzrokov za njihovo pojavljanje je kar nekaj (vplivi razpoloženja, spremembe vremena, bolezni obzobja, itd. ). Vsekakor je prav, da opravite pregled pri kardiologu, da ugotovi morebitni razlog za nastop ekstrasistol v nepravilnostih v srcu.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Lep večer !
hvala za odgovor!! opažam da v bol stresnih obdobjih jih je več moram pa povedati da sem prav zaradi takih ekstrasistol bil pri kardiologu ,prekatne ekstrasistole je zaznal tudi holter zato sem 2.leti nazaj opravil uz. srca pri kardiologu in je biu popolnoma normalen.Ali se lahko pri moji starosti (20) in po 2-3 letih nastane kakšna resna okvara hvala?

Če niste v vmesnem času preboleli kakšne zelo hude virusne bolezni mislim, da je tudi danes vaše srce še povsem zdravo.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close