Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija razlaga izvida

razlaga izvida

Spoštovani!

Zanima me razlaga izvida 24-urnega holterja:

Osnovni ritem je sinusni s fr.53-136/ min. SVES in VES so posamezne. Tahikardnih in bradikardnih motenj ritma ni. Ob najvišji fr. beležimo v enem odvodu horizontalno denivelacijo ST. Ob tem gospa ne navaja subjektivnih težav. Zaključek: V 24-urnem posnetku EKG nismo zabeležili motenj ritma. Suspektne ishemične spremembe. Sy AP?

Res si izvida ne znam razložiti – je kaj narobe ali ne, zato upam ma vašo pomoč.

Hvala in lep pozdrav.

Pri EKG-pregledu srca so ugotovili blago nenormalnost (horizontalna denivelacija ST), ki dopušča sum, da je srce nezadostno prekrvljeno (zaradi ateroskleroze? zaradi živčnosti?). Pomembno je izvedeti ali nastopijo bolečine pri srcu ob večjih telesnih obremenitvah. Dodatno so ugotovili posamezmne prezgodnje utripe, ki jih lahko obvladate z zdravim načinom življenja (nekajenje, pravilna prehrana in telesna teža, polurni sprehodi več krat na teden z živahno hojo)

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

lepo pozdravljeni. mene pa zanima razlaga izvida.. sem stara 16 let in sem morala obiskati kardiologa ker sem padla v nezavest. STATUS : srčna akcija ritmična, normokardna, toni primerno poudarjeni, dodatnih ni. V jugulumu je iztisni sistolični šum 22/6, ki se propagira levo na bazi in in delno vzdolž levega sternalnega roba, palpatorno prekorij b.p. Femoralni pulzi tipni. RR 117/69. kaj pomeni ta iztisni sistolični šum? EKG : sinusni ritem 85/min.. normalna oc, krivulje b.p.UZ srca : srčni segmenti: SDS. Velike vene in arterija : normalen vtok velikih ven. Primerno velika arterija. Atrijski septum je b.p. AV stik: morfološko in funkcionalno normalna mitralna in trikuspidna zaklopka. Vertikla: velikost in funkcija obeh ventriklov primerna. Vertikularni septum b.p. Velike arterije: morfološko in funkcionalno normalna aorta in pulmalna zaklopka. Arkus aorte, pljučna arterija z odcepišči vej in pretokom, pretok v abdominalni aorti, perikard b.p.

nova
Uredništvo priporoča

Iztisni sistolični šum pomeni, da nastane šum zaradi vrtinčastega toka krvi pri zdravem srcu. Taki šumi so mnogo krat prisotni pri mladih ljudeh in izginejo v odrasli dobi. Pri UZ pregledu vašega srca ni kardiolog ugotovil nobene okvare na nobeni srčni zaklopki.Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni!

Zanima me razlaga izvida, ki sem ga prejela in sicer se glasi:

V medialnem delu TFC je drobna degenerativna ruptura/perforacija. Ulnarno narastišče TFC ter volarnega in dorzalnega radioulnarnega ligamenta imajo povišan signal na tekočinsko poudarjenih sekvencah – znaki parcialne rupture, narastišče na foveo ulne izglada ohranjeno. ….

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Dopis poslan na napačen naslov.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Dopis bi moral biti poslan forumu (če obstaja) travmatologija. Srečno

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani!

Oprostite za napačno naslovljeno!

LP

Odgovor ni potreben.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close