Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija VNETJE SRČNE MIŠICE

VNETJE SRČNE MIŠICE

Želela bi vedeti kaj je vzrok in posledica – vnetja srčne mišice.

“Vnetje srčne mišice” (miokarditis) je vnetna bolezen v večini primerov posledica virusnih infektov (gripa) ali zaradi imunskih bolezni.Na vnetje srčne mišice kažejo neznačilni znaki: pospešeno bitje srca, spremembe v EKG, neprijetno splošno počutje.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani!

Ker sem bolj panik po naravi me samo nekaj zanima.
v soboto sem imela cel dan hudo drisko, v nedeljo sem bila kar vredu, malo izčrpana, včeraj pa sem se počutila zelo slabo. pri zdravniku sem imela kontrolo zaradi mehurja, ta pa mi je brez laboratorija dal diagnozo gripe. vročino sem imela samo v soboto ob driski in malo v nedeljo.
Spošno počutje je za silo, vendar pa ne morem počivati, saj imam majhnega otroka, delam pa prek podjemne pogodbe, kjer bolniške ni, tako da bom šla jutri tudi v službo. imam zaradi tega ker ne mirujem večje možnosti za vnetje srčne mišice ali kakšne ostale zaplete??? v predelu leve dojke me nekAko boli oziroma ščipa že od včeraj., vemndar ni sile.
lahko moje ne počivanje privede do vnetja srčne mišice in kako ga prepoznam?
Utrujena sem bolj kot po navadi, predvoidevam da je to od bolezni..
prosim vas za odgovor. hvala

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani
Me zanima pred 1 mesec nazaj so hospitaliziran 8 dni v bolnišnici so opravili sve preiskave uz srca tri krat pa kateter in na koncu Mr srce vse izvide su bli normalni edino sam bio pozitiven na rotavirus so me opustili od bolnišnici brez tablete zdravnici prestavljajo da je za blago vnetje srčne mišice edino kar sam dobil 3 mesece bolniški od takrat je minilo mesec pa pol od komisija so mi zaključili na mesec in pol kaj pravite je dovolj časa v mirovanju a lahko začnem z delo
Hvala za odgovor

Pozdravljeni, vidim da je tema že starejša pa kljub temu pišem tukaj da ne bom odpirala nove.
Vprašala bi Vas za nasvet oz mnenje.
Že dalj časa se mi dogaja da imam vmes občutek kot da bi srce neenakomerno bilo (to se je do sedaj pojavilo cca 2x na mesec za kratek čas, par sekund in je bilo ok). Pred 1 tednom pa sem na hitro vstala iz sedečega položaja, napravila par korakov in sem dobila naenkrat občutek kot da bi mi srce skočilo iz prsnega koša, ne pospešen utrip ampak zelo močen in občutek da bom ostala brez sape. To me je zelo prestrašilo. Prav tako opažam neke vrste oteženo dihanje kadar sem v ležečem položajo oz. težak občutek v prsih po spancu. Naj dodam da sem stara 28 let – težave z srcem imamo v družini in me je strah da bi to lahko bilo kaj resnejšega.
Za Vaš odgovor se Vam že v naprej zahvaljujem.

Odgovarjam z veliko zamudo. Mislim, da ste zdravi. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovarjam z veliko zamudo. Mislim, da ste zdravi. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovarjam z veliko zamudo. Mislim, da ste zdravi. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovarjam z veliko zamudo. Mislim, da ste zdravi. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close