Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija aritmija srca pri 10 letni punci….?

aritmija srca pri 10 letni punci….?

Spoštovani!

Prosim za mnenje. Moja 10 letna hči je po preteklem krosu doživela aritmijo srca.( Upam ,da sem pravilno napisala.) Ker nas je vse skupaj prestrašilo smo jo odpeljali v bolnišnico. Stanje se je na poti do bolnice normaliziralo. Pot je bila dolga približno 30 km in je trajala 20 minut. Tam je ostala na opazovanju in dodatnih preiskavah in niso ničesar našli.
Ker je drugače zelo zdrava punca in se veliko giba nisem bila hudo zaskrbljena. No do danes ,ko je pri uri telovadbe zopet imela težave. Tekli so najprej 60 m in nato 600 m…..Takrat pa se je znova vse ponovilo in je imela težave. Le te so po določenem času zopet izginile. Naša deklica je ješča, se rada giba in nima drugače neobenih zdravstvenih težav. Me pa skrbi,da se je to znova zgodilo. Prosim za vaše mnenje…

Hvala in lep pozdrav!

Verjetno je imela vaša hčerkica napad “supraventrikularne paroksizmalne tahikardije”, to je “naspad hitrega bitja srca”, ki lahko nastopa tudi pri zdravih srcih ob večjh duševnih ali telesnih obremenitvah. Napadi niso nevarni. Če se pogosto ponavljajo, priporočamo pregled pri kardiologu

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za hiter odgovor g. prim. Boris Cibic !

Lep pozdrav tudi vam !

A.K.

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor ni potrreben

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

danes sem pri 8 in pol – letni hčeri pri poslušanju srca ugotovila, da ima nenavaden srčni utrip. srce ji bije “v valovih” nekajkrat hitro, nato spet nekaj počasnih udarcev in tako naprej. To sem storila, ker mi je povedala, da ima pred spanjem oz. včasih pri telovadbi čuden občutek, kot bi ji srce hotelo “zmečkati” oz. stiskati. Preverila sem nekajkrat pritisk in srčni utrip, vendar ji je pokazalo zelo različne rezultate, od 69 do 84 utripov na minuto, dvakrat pa je naprava pokazala tudi aritmijo srca. Ob rojstvu sem zaradi bradikardije imela urgentni carski rez, vendar je deklica zdrava in zaradi tega brez težav . Pri 3h letih so ji ugotovili rahel šum na srcu, zato je bila pri otroškem kardiologu, ki je ugotovil samo, da je šum, slišen nad prekordijem, nedolžen. Prosim za vaše mnenje.

lep pozdrav!

Upam, da ima vaša hčerkica zdravo srce. Pri mnogih otrocih v njihovih prvih letih življenja slišimo šume nad srcem, ki, v teku let, postajajo vedno tišji in končno izginejo. Pravimo jim “funkcionalni” šumi. Ti šumi so včasih komaj slišni, včasih pa dobro slišni in lahko podobni “organskim”, vendar samo v prvih letih življenja.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Lahko ugotovite dejansko stanje s posnetkom EKG in eventuelno s posvetom pri izbranem pediatru.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Najlepša hvala za vaš odgovor!

Bomo preverili pri pediatru.

lep pozdrav T.

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close