Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Hitro bitje srca

Hitro bitje srca

Lepo pozdravljeni, imam nekaj vprašanj. Zadnje čase se mi dogaja hitro bitje srca preko 100-120.
To se mi dogaja čez dan, največkrat med jedjo ali po jedi. Zdaj me je pa nekajkrat to hitro bitje zbudilo. Danes proti jutru sem v polspancu čutila neenakomerno bitje, nekaj časa hitro, potem manj, potem pa je bilo kar hudo, bila sem čisto mokra, utrip je bil pa izredno hiter, tresla sem se.To je trajalo kar nekaj časa. Ker sem sicer precej anksiozna sem vzela apaurin in se umirila.
Zanima me pa, zakaj se to hitro bitje pojavi takoreč med spanjem, v mirovanju, saj v spancu pa res ne moreš biti živčen, mar ne? Pa seveda pojavi se hud strah, ker pravijo, da so najbolj nevarne jutranje ure za kap ali infartkt. Stara sem 55 let, kadilka, od zdravil jemljem le Loristo H zjutraj in navadno Loristo zvečer. Pa še vprašanje, kako so povezana prebavila z delovanjem srca. Opažam tudi, da se mi pojavljajo ekstrasistole takrat, ko se mi krči želodec ali pa črevo.

Najlepša hvala za odgovor in vas lepo pozdravljam.

Opisali ste težave, ki jih uvrščamo v sklop funkcionalnih motenj in jih imenujemo “psihovegetativni sindrom”. V dopisu ni podatkov za organsko bolezen srca. Predstavljam si, da ste v zadnjem času pod vplivom stresnih stanj in, da bi se vam stanje lahko kmalu zboljšalo že z blagimi pomirjevali. Zelo bi vam priporočil, da opustite kajenje in, da omejitev uživanje kave (morda tudi alkohola?). V sklopu ukrepov zdravega življenja so tudi redne zmerne telesne obremenitve (na pr. polurna hitra hoja več krat na teden). Vsekakor priporočam pregled EKG. V spancu nismo živčni, je pa spanec lahko zelo nemiren če smo živčni. Ugotavljam,da si “pomagate” z Apaurinom. Nisem proti, če bo to samo začasno. Lahko se pa obrnete do izbranega zdravnika, da vam bo predpisal zdravila za znižanje srčne frekvence.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani!
Prosim Vas, da mi poveste zakaj mi srce močno bije po obroku hrane. Drugih težav nimam, RR in pulz normalna.Stara sem 34 let. Močno bitje srca občutim SAMO po obroku. Hvala za pomoč in lep pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

V dopisu ni podatka koliko časa se že pojavlja navedena motnja in če po vsakem tudi majhnem obroku. Pri vsaki jedi je povečana aktivnost prebavil, pri kateri se avtomatično poveča tudi delovaje srca. Predstavljam si, da je navedena motnja prisotna pri nekoliko večjih obrokih, kar je lahko pričakovano.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Več let je tudi mene močno oviralo hitro bitje srca in sem kar nekajkrat pristala v bolnici,kjer so mi umetno ustavili in nato ponovno pognali srce .Ni bilo prijetno.Vzrok je bil naveden kot psiha!!! danes pa vem ,da sem že takrat imela znake KARCINOIDNEGA tumorja,.Ja ,razbijanje srca je lahko tudi lahko simptom Net tumorjev ,ki pa so redki.Žal jaz sem ena tistih ,ki sem zbolela za tem krutim rakom.Vse lepo vsem in pazite nase.

Opravičujem se za pozen odgovor (bolezen in številne zadolžitve). Hvala za vaš dopis.Če vam bom lahko kdaj pomagal bom to storil iz srca. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni.Stara sem 42 let .Občasno se mi pojavlja hitro bitje srca in me zagrabi panika .Nobenih zdravstvenih težav nimam .Prosim za vaš nasvet.Hvala.

Verjetno imate kratke napade hitrega bitja srca, ki niso nevarni, so pa moteči. Če se bodo še ponavljali poizkusite jih preprečiti s pomirjevalom (na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji). Če ne bodo učinkovale prosite izbranega zdravnika, da vam napiše zdravilo na recept ali vam izda napotnico za pregled pri kardiologu.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close