Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Težave s srcem

Težave s srcem

Pozdravleni prosim za pomoč !

Ker sem zelo shujšala in imela močne bolečine v območju srca (prsih), obtem napade slabosti sem bila urgentno hospitalizirana, kjer so opravili več preiskav med drugim ultrazvok srca, ki je pokazal: Izrazito otežen pregled zaradi ozkih interkostalnih prostorov, tako da so parasternalne kratke projekcije nepregledne in zelo modificirana je apikalna 4C projekcija, vrjetno tudi vertikalna lega srca. Parasternalno 2D: aorta čez zaklopko 2,2 cm, levi atrij 2,4 cm, RVDD 2,5 cm, IVS 0,9 cm, LVDD 3,1 cm. Zaradi omenjenih težav je bil izveden TEE. Mnenje: S preizkavo ugotavljam anevrizmatsko bočenje interatrijskega septuma velikosti 1,25 x 0,6 cm, ob tem pa odprt foramen ovale.

Prosim za obrazložitev kaj pri tem storiti za izboljšanje mojega zdravstvenega stanja.

V naprej iskrena hvala, Lep pozdrav

V vašem dopisu je premalo podatkov za izčrpeno dgovor.
Napisali ste, da ste v zadnjem času zelo shujšali. Ste namenoma shujšali? Ali ste shujšali zaradi bolezni v prebavilih? bolezni ščitnice? drugih bolezni? Zaradi težav pri srcu in splošne slabosti se ste zdravili v bolnišnici, kjer so vas verjetno temeljito pregledali. Od opravljenih preiskav ste navedli samo izvid UZ-pregleda srca. Ali so bili vsi ostali izvidi v normalnih mejah? Pri UZ-pregledu srca so ugotovili prirojeno srčno napako o kateri bi lahko rekel, da ni vzrok za sedanje težave. V Kardiološki ambulanti na Polikliniki vLjubjani (Njegoševa 4/I) je posebna ambulanta za bolnike, ki imajo prirojeno srčno napako. Tam boste zanesljivo dobili vsa navodila glede zdravljenja srčne napake. Če živite daleč od Ljubljane se lahko zglasite v kardioloških ambulantah drugih poliklinik (Maribor, Celje, itd)

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Najlepša hvala za odg.. Pulmo:neenakomerna hiperinflacija,široki aa.pulmonaris,svežih infiltracij vparenhimnu pljuč ni videti, F.c. sinusa sta sicer zaprta, vendar najbrž po adhezijah, fluidotoraksa ne vidi.UZ treb. org.: obstaja močna ventropozicija in mobilnost desne ledvice, vse ostalo normalno. EZOFAGOSKOPIJA požiralnik neoviran, refluksne bolezni ne vidi EG stičnica pa je nazobčana.GASTROSKOPIJA: izražen je kronični gastritis s prehodom v posamične erozije,vnetne spremembe pa so tudi v začetnem delu bulbusa.Opisana angiodisplazija v tankem črevesu ni krvavela.TIROLOG:od l.92 nodozna golša.ščitnica palpartorno ni povečana.UZ:velikost obeh režnjev na zg. meji normale struktura nehomogena,multidinozno spremenjena s št. hipoehogenimi nodusi vobeh režnjih,največji desno meri 1 cm.SCINTIGRAM:k0opičenje izotopa je homogeno. TSH 2,00, FT4 18,77, FT3 4,60. HOLTER 24h posnetek sinusni ritem z minim. frkv. 55, povpr. 92, max.140/min. Max.RR interval je 1272 ms.Ventrikularne motnje do LOWN 4A(manj verjetno, da gre za par, bolj verjetno kombinacija aberantnega in ventikularne ekstrsistole, v tem primeru bi bile motnje do LOWN II. prisotne so fokalne atrijske ekstrasistole, brez prehoda v AF. Sumijo tudi KOPB sred. stopnje. Izvida za pline v krvi nimam,aje pokazano pomanjkanje kisika, na prstu merjen je bil od 95 do97.upam da mi boste sedaj lažje dali obrazložitev.Srčna hvala in vse lepo vam želim.

nova
Uredništvo priporoča

Hvala za podatke o opravljenih preiskavah. Očitno so se zdravniki zelo potrudili, da bi ugotovili ali se za všimi težavami skriva kakšna hujša bolezen.Upam, da so vam povedali rezultate preiskav. Ugotovili so le blage vnetne spremembe v želodcu (gastritis) in prirojeno napako v srcu (ki je lahko vzrok za neredne utripe). Predstavljam si, da vam so predpisali zdravilo za želodec in zdravilo proti nerednemu bitju srca.
Ko ima bolnik številne motnje in težave, nima pa hujših organskih sprememb[/b] moramo pomisliti na možnost, da doživlja ali je doživljal stresna stanja, ki jih je more obvladati in zato potrebuje tudi psihološko podporo in zdrav način življenja

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Na koncu zgornjega odgovorta sed pravilno glasi:
…..stresna stanja, ki jih ne more obvladati…..

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Prisrčna hvala za odgovor in vso priznanje vaši diagnostiki. V bistvu sama dobro vem kje je srž. Ko je bilo najhuje sem skušala podpreti z šentjanževo tinkturo in Eleuterom.Ker pa čustva najbolj prizadanejo tisti, ki so nam najbljižji in najdražji in se z njimi ne da pogovoriti in razrešiti na lep način, ker so prepričani v svojo mojstrstvo in svoj prav se pač umikaš, a rana ostaja. Sem kadilka in vem da bi morala s tem presekati, ker žalost najbolj prizadane pljuča in srce, ko pa mineva tudi smisel pa kasira tudi ožilje. Vam bom zaupala, da sem presekala, pojavila pa se je abstinenčna motnja v umu.koliko sem pri svojih letih še zelo bistra in radoznala, si te zamračitve res nebi želela.Poskusila sem z obliži, s E cigareto ki je zelo dražeča, tako mi ostaja le zmanjšanje. Psihološko podporo ja, a ne kup tablet, ki človeka še dodatno zasvojijo. Ja morda infuzijsko očiščenje, a tega zdravstvo ne nudi, pri m0ojem dohodku pa bi bilo nemogoče, če tudi bi to obstajalo. Sedaj uživam nasl.:Acipan 40 mg 2x, Lexaurin 1,5 mg pol zj. in 1 zvečer, tekoči kisik 3x 10 kaplj., sibirsko gobo Čaga in homeop. globule za podporo pljuč in srca ter 1 vpih Seretide.
Saj vem čustva spraviti v prave okvire, a te ovire kar ne zmorem vpolni meri. Rešitve sem iskala tudi po alternativni poti.pa je tako.Tisti ki bi bill res sposoben in bi zaupala ne upa,ker je rana pregloboka, pri drugih pa ni bilo učinka ali pa je bilo še slabše. Trudim se in upam da mi bo uspelo.Prisrčen pozdrav in vse lepo vam želim.

Sem zelo pozorno prebral vaš zadnji dopis. Iskreno vam čestitam za vsa prizadevanja za ohranitev zdravja v upanju, da se bo še zboljšalo. Rad vas bom podprl in vbam skušal pomagati. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za odgovor in obljubo podpore.Zanima me podrobnejša razlaga za “anevrizmatsko bočenje interakcijskega septuma”. Nasploh me že od mladosti zanima anatomija in vesela bi bila če bi lahko videla sliko kako to zgleda. Žal mi je da v mladosti nisem imela možnosti usmeriti v vaš poklic. Zdravnik me je vprašal če bi sprejela operacijo in kosem rekla ja če je potrebno mi je napisal napotnico za kardiologa. Pa bomo videli kaj bo.
lepo pozdravjeni.

V prejšnjih odgovorih sem vam svetoval, da se napotite na pregled pri kardiologu, ki se posebno posveča prirojenim srčnim napakam. Morda boste največ izvedeli v zgoraj navedeni ljubljanski ambulanti.
Anevrizmatsko bočenje interatrijskega septuma je izraz s katerim povemo, da je membrana (opna, pregrada, pretin), ki loči preddvora iz nežnega tkiva, ki se boči ob povečanem tlaku v prizadeti votlini.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Ponovno hvala. Sem iz MB območja in sem seželela prijaviti pri asist. dr. med. Viljemki Nedog, ki mije v času hospitalizacije delala UZ ter me napotila še na TEE. Ker mi je Fontana najbljižja sem se hotela prijaviti tam, a bi samo pregled stal 85 evrov .Ker mi fin. stanje ne dopušča sem se prijavila v UKC MB,kjer mi je bilo rečeno da napotnico najprej pogleda prof. Kanič, nato pa dobim po pošti datum pregleda. Upam da bo še za časa mojega življ. (malo šale) in da sem dobro izbrala. kaj je anevrizma vem, nekako sem si predstavlja da je to na opni med prekatoma, rabila sem le vašo pojasnilo, ne vem pa koliko je to lahko nevarno. Bolj kot pri fiz. obremenitvi se začne pritisk inbolečina v prsih, ki se nato veeno bolj jača v nekakšnih valovih ne samo v prsih, širi se proti želodcu, tudi navzgor in hrbet. Vesela bom vašega odkritega odgovora.
Imam težave tudi s hrbtenico.nekajkrat sem padla in zdaj zaradi bolečin ne morem nositi moderca in voziti avtomobila. Še kot sopotnica se moram obesiti in dvigniti z roko.
lep dan vam želim in prisrčen pozdrav.

Hvala za vaš dopis. Napisali ste, da, ” vesela bom vašega odkritega odgovora”. Mislim, da si vselej z “empatijo za bolnika” prizadevam bolnikom pomagati pri reševanju njihovih zdravstvenih problemov. Pri sedanjem trudu, ko odgovarjam na bolnikova vprašanja,ne da bi bolnika pregledal ali z njim imel izčrpen pogovor, se lahko zgodi, da sem v svojih odgovorih pomanjkljiv ali ne natančen.Opravičujem se in hkrati poudarim, da bom še naprej rad pomagal vsakomur, ki se obrne name za nasvet (žal, samo za nasvet na osnovi telefonskega ali internetskega bolnikovega sporočila). Z dr. Kaničem s poznava in ga lahko pozdravite v mojem imenu. Prepričan sem, da se bo potrudil tudi za vas. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Aprila letos so mi ugotovili atrijsko fibrilacijo (AF). Bil sem na več preiskav (krvna slika, UZ, ščitnica-iz krvne slike, UZ vratnih žil, RTG p.c., Koronografija, CT toraxa) in vsi naj bi bili v okvirih normale tako da niso našli pravega vzroka za AF. Trenutno jemljem zdravila Ultop za zaščito želodca in Marevan za rečenje krvi. Dne 10.11.2011 sem ponovno bil na obremenitvenem testu in izvid je taki: predvidena obremenitev 158 W/dosežena je 85 W; predvidena srčna frekvenca 163/ max dosežena je 193.
Zaključek: Obremenitev je zaključena pri 85 W kar je 54% predvidene max obremenitve (158 W) in sicer zaradi presežene max srčne frekvence 193 na minuto, V EKG ni znakov za ishemijo, bolnik ni imel bolečin v prsih.
Moj komentar na obremenilni test: Obremenitev 85 W s katero so me obremenjevali praktično nisem čutil, zmogel bi nekaj krat večjo obremenitev saj nisem čutil nobenega napora. Fizično sem še dosti močen, tečem, nimam problema s hojo po stopnicah. Imam uro, ki mi meri srčni utrip in jo pogosto uporabljam. Pri spanju imam povprečje za 6 do 7 ur od 70 do 85 utripov na min. Čim vstanem iz postelje mi puls skoči do 120. Ko se dalj časa gibljem, normalna hoja in premikanje je puls okoli 130 do 160. V pisarni ko sedim se mi puls giblje od 85 do 130. Čim začnem s telovadbo, tekom je puls od 150 do 235. Tekel sem od 1 do 2 uri in sem imel povprečni puls od 205 do 215 in sem to normalno zmogel nisem tekel do onemoglosti. Zdravniki pravijo, da vzdržujem kondicijo, povedal sem jim kako se mi spreminja puls od 70 do 235 a so mi rekli da ne pretiravam in da telovadim po občutku do meje, ki jo lahko zmorem. Jaz zmorem eno uro da tečem in, da je puls stalno preko 200 in pri tem nimam težav.
Nimam nekih zdravstvenih težav, fibrilacijo praktično ne čutim, s tako ki jo imam bi lahko živel normalno a vendar zaradi možnosti nastanka krvnih strdkov ob fibrilaciji so mi uvedli antikogulacijsko zdravljenje. Moram pa priznati, da me večkrat zbada v predelu pod levo joško do rame, zelo poredko tudi na desni strani. Nekaj me trga špika, zbada, rahla bolečina ki me moti in zaradi katere se ponoči večkrat zbujam in potem težko zaspim. Ne vem če je to kaj povezano z AF. Bil sem pri dveh kardiologih in nič mi kaj posebnega ne povedo, razen da pregledajo izvide in pomigajo z rameni in se naročim na naslednji pregled. Ponovni pregled bom imel sredi decembra in takrat naj bi se odločili za reset srca (elektrokonverzijo). Dve osebi, ki sem ju spoznal na kontroli rečenja krvi sta mi povedali da sta že imela reset a se jim je fibrilacija pri enem že po enem tednu ponovila, pri drugem pa ne vem koliko časa je poteklo, da se je ponovila.
Pri UZ so ugotovili, da mi je levi predvor rahlo povečan zato sumim, da je to mogoče povezano s rahlimi zbadanji in bolečinami ki jih občasno čutim v predelu pod levo joško. Zanima me ali obstaja kakšen pregled, s katerim bi ugotovili če je kaj narobe levo od srca, v predelu leve joške pa do rame. Imam pomisleke, da je v tem delu nekaj narobe in da je to vzrok za slabo prekrvavitev srca in AF. Zato tudi mene skrbi, če ne bo odstranjen vzrok, da se tudi ponovi AF po elektrokonverziji.

Ko sem ponovno bral vaše pismo sem si beležil številne podatke.Verjetno imate diagnozo atrijske fibrilacije pri kateri niso ugotovili vzroka. Ni redek primer. V pismu ni podatkov ali imate sladkorno bolezen, visok krvni tlak, povečano delovanje ščitnice,povišane vrednosti vnetnih parametrov, ki naj bi pomagali pri iskanju vzroka za atrijsko fibrilacijo. Ste razmeroma mlad in nisem dobil navedbe zakaj niso zdravniki svetovali elektrokonverzije ritma, ko so prvič ugotovili AF. Mislim, da je umestna misel nanjo, tudi če bo njen uspeh kratkotrajen. Verjetno vam je poznano, da pri AK srčna frekvenca lahko zelo niha, neodvisno od telesne ali duševne obremenitve. Nisem dobil razlage za zbadanje sredi noči, ki vas prebuja in za katero ni vzrok srce. Morda gre za posledice nepravilne lege telesa. Pri AF v mnogih primerih je nekoliko povečan levi preddvor. Niste napisali katera zdravila dobivate za srce. Verjetno bi vam zdravilo iz skupine betablokatorjev koristilo. Pri AF je zmogljivost srca nekoliko zmanjšana, zato se ne smete fizično maksimalno obremeniti.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Lepo pozdravljeni.
Pred nekaj časa sem se obrnila na vas in sem zelo hvaležna za vaše odgovore. ker mi je MB lažje dostopen, sem se naročila za kardiologa tu. Naročena sem 21.2. pri dr. Krajncu.K njemu so me kar naročili brez moje izbire.Srčno si želim, da je izbira dobra, da je zavzet in dostopen. Dobila sem sporočilo za preglede, ki naj jih opravim in prinesem izvide s seboj. In sicer: SVEŽE LAB. IZV.IZ REFER.LABOR.:KKS, HOL, TRIGLICERIDI,KS,LEDVIČNI TESTI,ELEKTROLITI,SEČ.KISL.
EKG
DNEVNIK MERITVE KRVN. TLAKA
PREGLED OČESNEGA OZADJA, RTG P/C in UZ TREBUHA.
Zanima me povezava očes. ozad. z srcem. Je to morda povezano z možganskim centrom za slabost in bruhanje. Upam, da ne boste rekli da sem tečna, sem le radovedna, ker me glede anatomije in vsega kar spada zraven že od nekdaj zanima. Hvala za odgovor in še mnogo zdravih srečnih in radostnih let vam želim. Lep pozdrav.

Služba “Med.over net” je nastala z željo, da bolnikom pomagamo pri reševanju njihovih zdravstvenih problemov. Zato nismo nikoli nejevoljni, če bolniki želijo čim več razlag o diagnostičnih in terapevtskih ukrepih zdravnikov pri ugotovljeni bolezni. Očesno ozadje je preiskava pri kateri gledamo kakšne so očesne žile. V teh žilah nastanejo različne spremembe iz katerih lahko sklepamo na naravo in stopnjo bolezni. Značilne spremembe nastanejo pri povišanem krvnem tlaku, pri sladkorni bolezni itd.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Aprila 2011 so mi ugotovili AF in od takrat skoraj stalno merim utrip srca z športno uro ki je zelo natančna. Dne 5.1.2012 sem kot vsak dan zjutraj vstal in začel s jutranjo telovadbo. Ob telovadbi sem bil presenečen. Srčni utrip se je gibal le do 120 u/min. Do takrat sem vsak dan imel od 160 do 200 in tudi čez 200. Po telovadbi sva z ženo sedel a in sem opazil, da se srčni utrip zelo počasi spreminja od 60 do 70 u/min. Šel sem v službo in je trajalo enako cca do devete ure. Hotel sem se še bolje prepričati in zato sem ob 10 uri šel k svoji zdravnici, ki me je dala na EKG. Izvid EKG je pokazal, da je sinusni ritem srca in je vse normalno brez AF in aritmije. Naslednji dan sem zopet telovadil in spet je bilo vse normalno do 120 u/min. V službi do 16 ure je tudi bilo vse normalno, do 16 ure sem imel povprečje 66 u/min za preteklih 10 ur. Po 16 uri ko sem prišel domov sem pogledal na merilec in sem osupnil, na števcu je ponovno bilo 160 u/min, AF se mi je ponovila. Danes 9.1. 2012 ko to pišem je stanje enako, utrip se giblje od 100 do 175 u/min. Ponoči ko spim je povprečje od 75 do 85. Čim vstanem pa je utrip že čez 100 in se ob gibanju še povečuje. Veselje ko mi je AF izginila je bilo zelo kratko, niti polna dva dni.
Ker pričakujem izvid kardiologinje in verjetno tudi napotnico za Elektrokonverzijo sem v dilemi kaj naj naredim. Ali naj grem na elektrokonverzijo ali naj počakam, da se mogoče zadeva uredi sama od sebe. Ker sem v svoji navadi ogromno spremenil (prehrana, spanje, telovadba, nesekiranje, …), živim v upanju, da se mi normalen utrip srca bo povrnil naravno brez kakšnih zdravniških posegov, AF taka kot je pa me niti ne moti. Ne vem pa kako bo če ne upoštevam priporočila kardiologinje?
Kaj mi svetujete vi? Hvala za odgovor in LP

Spodnji tekst, ki je dopolnjen z novimi dejstvi sem vam že enkrat poslal.
Aprila letos so mi ugotovili atrijsko fibrilacijo (AF). Bil sem na več preiskav (krvna slika, UZ, ščitnica-iz krvne slike, UZ vratnih žil, RTG p.c., Koronografija, CT toraxa) in vsi izvidi so v mejah normale tako da niso našli vzroka za AF. Trenutno jemljem zdravila Marevan za rečenje krvi. Dne 10.11.2011 sem bil še enkrat na obremenitvenem testu in izvid je taki:
Zaključek: Obremenitev je zaključena pri 85 W kar je 54% predvidene max obremenitve (158 W) in sicer zaradi presežene max srčne frekvence 193 na minuto, V EKG ni znakov za ishemijo, bolnik ni imel bolečin v prsih.
Moj komentar na obremenilni test: Obremenitev 85 W s katero so me obremenjevali praktično nisem čutil, zmogel bi nekaj krat večjo obremenitev saj nisem čutil nobenega napora. Fizično sem še dosti močen, tečem, nimam problema s hojo po stopnicah. Imam uro, ki mi meri srčni utrip in jo pogosto uporabljam. Pri spanju imam povprečje za 6 do 7 ur od 70 do 85 utripov na min. Čim vstanem iz postelje mi puls skoči do 120. Ko se dalj časa gibljem, normalna hoja in premikanje je puls okoli 130 do 160. V pisarni ko sedim se mi puls giblje od 85 do 130. Čim začnem s telovadbo, je puls od 150 do 235. Tekel sem tudi od 1 do 2 uri in sem imel povprečni puls od 205 do 215. To sem zmogel normalno, nisem tekel do onemoglosti. Zdravniki mi priporočajo, da vzdržujem kondicijo, ko pa sem povedal kako se mi spreminja puls od 70 do 235 a so mi rekli da ne pretiravam in da telovadim po občutku do meje, ki jo lahko zmorem. Jaz zmorem eno uro da tečem in, da je puls stalno preko 200 in pri tem nimam težav.
Zdravstvenih težav AF praktično ne čutim, s tako ki jo imam bi lahko živel normalno a vendar zaradi možnosti nastanka krvnih strdkov ob AF so mi uvedli antikogulacijsko zdravljenje (Marevan). Moram pa povedati, da me večkrat zbada v predelu pod levo joško do rame, zelo poredko tudi na desni strani. Nekaj me trga špika, zbada, rahla bolečina zaradi katere se ponoči večkrat zbujam in potem težko zaspim. Ne vem če je to vzrok za AF? Bil sem pri dveh kardiologih in nič posebnega mi ne rečeta razen, da pregledajo izvide in pomigajo z rameni ter me naročijo na naslednji pregled. Zadnji pregled sem imel 13. decembra ko naj bi se odločili za reset srca (elektrokonverzijo). Dve osebi, ki sem ju spoznal na kontroli rečenja krvi sta mi povedali da se jim je fibrilacija po elektrokonverziji hitro ponovila. Na zadnjem pregledu 13. Dec 2012 mi je kardiologinja med izvidi zagledala še en izvid od drugega kardiologa, nakar je postala nejevoljna in je pripomnila kam vse še hodim zaradi AF. Odgovoril sem, da tam kamor me zdravniki napotijo. Postala je slabe volje in je spraševala za izvid od ščitnice. Rekel sem, da ga nimam a da v odpustnici iz bolnice piše, da je ščitnica v mejah normale. Pogledala je odpustnico a ker je bilo teksta za 2 strani je rekla, da ona tako dolgega teksta ne more brati. Vseeno je na hitro 2x šla čez tekst in rekla, da ne najde nič od ščitnice zato me je napotila da dam kri na preiskavo zaradi ščitnice. Kri sem oddal potem pa sem na hodniku sam v odpustnici poiskal in podčrtal tekst, da je ščitnica v redu in ga še enkrat šel pokazati a je že bilo prepozno, rekla je, da bo počakala na izvid. Meni pa je tudi odgovarjalo, da se zadeva še zavleče in s tem tudi elektrokonvezija ker imam skoz neko upanje, da se bo samo od sebe vse uredilo. Danes do 9.12. 2012 nisem dobil še izvida od kardiloginje, tako da ne vem kako bo naprej. Zanima me ali obstaja kakšen pregled, s katerim bi ugotovili če je kaj narobe levo od srca, v predelu leve joške pa do rame. Imam pomisleke, da je v tem delu nekaj narobe in da je to vzrok za slabo prekrvavitev srca in AF. Skrbi me, če ne bo odstranjen vzrok, da se tudi pri meni ponovi AF po elektrokonverziji.

Res ste mi poslali dolg tekst. Prebral sem ga z željo, da bi dobil kolikor toliko natančen vpogled v potek vaše bolezni. Škoda, da niste navedli katera kardiološka služba vas vodi. Ali obiskujete vedno samo eno in isto kardiološko ambulanto? Domnevam, da prevladuje mnenje, da je pri vas prisotna perzistentna atrijska fibrilacija, ki bi jo verjetno ozdravili z ablacijo. Če sem pravilno razumel vas fibrilacija posebno ne moti in ste pripravljeni nadaljevati s konzervativnim zdravljenjem. Mislim, da so zdravniki vam pripravljeni ustreeči.
Naj vas neprijetne senzacije ob levi prsni žlezi ne motijo. Morda je prisotna blaga nevralgija ali fibromialgija, ki jo lahko obvladate z blagimi analgetiki Srečno..

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

HOLTER MONITORING

PROSIM ZA OBRAZLOŽITEV IZVIDA
sinus ritem z minimalno frekvenco 41,povprečno 65 max 121/minz ohranjeno dnevno -nočno variabilnostjo

maksim.RR interval 1560ms(respiratorna sinusna aritmija,bradikardija vzgodnjih jutranjih urah)

ventikularne motnje ritma so do LOWN I

supraventrikularnih motenj ritma nismo registrirali.Prevajanje ves čas po kračnem bloku.

HVALA

V vašem primeru srce deluje redno (sinusni ritem). Zaradi številnih vplivov (počitek, delo, duševna obremenitev, dihanje, itd.) se preko dneva srčna frekvenca zelo spreminja. Ponoči je najnižja (41). V mirovanju pri vas srce bije počasi zaradi večjega vpliva živca (vagus), ki upočasnjuje srčno frekvenco. V teku 24 ur imate zelo redke prezgodnje utripe (Lown I), ki jih , v večini primerov bolniki niti ne zaznavajo in niso potrebni zdravljenja. V vašem primeru prezgodnji vplivi nastajajo v prekatih.V izvidu EKG navedba “prevajanje ves čas po kračnem bloku” pomeni, da je prisotna motnja porevajanja električnega dražljaja iz preddvora v prekat, ki pa ni natančno opisana.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Moja diagnoza je srčno popuščanje. CRT – D. Dilatativna kardiomipatija EF 20 do 25 % 7,8 cm.. Pljučna hipertenzija. Krvni tlak 90/60. Zdravilo Dilatrend 2 x 25 mg. Zanima me ali bi bilo zdravilo Ivabradin zame primerno kott se navaja v časopisnem članku Dnevnik v rubriki srce in ožilje v prispevku Sanje Švajger v petek, 16.03.2012.
Lep pozdrav Lado

New Report

Close