Najdi forum

Krvni izvidi

Spoštovani, prosim za razlago izvida:

——————————HEMATOLOŠKE PREISKAVE——————————–
………………………….Hemogram………………………

Levkociti 4.3 (4.9-10-0)
Eritrociti 5.0 (4.2-6.3)
Hemoglobin 160 (120-180)
Hematokrit 0.45 (0.37-0-54)
MCV 92 (81-94)
MCH 32 (26-32)
MCHC H 351 (310-350)
RDW 11.9 (11.6-13.7)
Trombociti 146 (140-340)

………………………..DKS-aparat…………………………………..

nevtrofilci L 25.20 (40-70)
limfociti H 60.80 (20-50)
monociti 8.50 (2-10)
eozinofilci 4.70 (1-6)
bazofilci .80 (0-2)
nevtrofilci-a L 1.08 (1.60.7.50)
limfociti-a 2.62 (0.80-5.00)
monociti-a 0.37 (0.08-1.00)
eozinofilci-a 0-20 (0.09-0.60)
bazofilci-a 0.03 (0.00-0.20)

—————————-Biokemijske preiskave……………………………..

S,P-CRP 0.3 (1.4)mmol/L
S-HDL 2.0 (2.0-3.9)mmol/L

Lahko opišete, kaj bi naredil, da mi še malo izboljšal nekatere vrednosti?
Hvala!

Starost, 25, itm (30)

Pri nekaterih izvidih je črka L, ki pomeni nizek in pri nekaterih H, ki pomeni visok. V vašem primeru so komaj prekoračene najnižje oziroma najvišje vrednosti in jih težko ocenimo kot bolezenske. Morda bi smel reči, da so vrednosti nevtrofilcev (nizke) in limfocitov (visoke) in, da dopuščajo misliti na možnost blagega virusnega vnetja (gripa?). Upam, da veste, da je telesna teža resnično previsoka. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pred dnevi so naši hčerki, ki ima precej zdravstvenih težav vzeli kri in so navedene vrednosti zvišane ali zmanjšane in sicer: Eozinofilci 0,0 / 0,2, MPV 7,7, AST 0,65, ALT 0,86, Fosfataza 1,80, Bilirubin cel.14,3, in CRP 20,2. Ostalo je v mejah normale.
Zdravi se s tbl. Abilify, Ectara in Eutirox. Zaradi težav v prebavnem traktu ji je bil predpisan Nillar, ki je poslabšal osnovno obolenje in je zamenjan za Nolpazo.Splošna zdravnica je izročila izvid hčerki, naj ga odnese k svojemu psihiatru, ki je težko dosegljiv, zato prosim vas za razlago, V naprej se zahvaljujem za prijaznost. Občasno ima zvišan krvni tlak na primer 160/80.
Lepo pozdravljeni!

Mia
nova
Uredništvo priporoča

Pri pregledu laboratorijskih izvidov so pomembni naslednji podatki: povišane vrednosti AST, ALT, bilirubin kažejo na moteno delovanje jeter (prirojeno? stanje po vnetju jeter? še prisotno vnetje jeter? okvara jeter zaradi uživanja alkohola?). Vrednost CRP nekoliko povišana kaže na možnost vnetnega obolenja. MPV je kratica, ki “pove” kakšna je velikost trombocitov. V konkretnem primeru pove samo, da so ta telesca razmeroma majhna, kar nam premalo pove pri opredelitvi stopnje bolezni. Druga zdravila (Abilify. Ectara (Ecytara?), Nilar) delujejo proti bolečinam v želodcu.
Rahlo povišana alkalna fosfataza je prisotna pri motnjah v jetrih in v presnovi kosti (mislim, da izvid v tem primeru ni pomemben). Indiciran je posvet z gastroenterologom. Predstavljam si, da je vaša hčerka mlada in, da je sporočena vrednost tlaka za njeno starost potrebna zdravljenja (morda s samim zdravim načinom življenja)

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani gospod prim. dr. B. Cibic!

Lepo se zahvaljujem za hiter in temeljit odgovor.Hčerka doslej ni imela bolezni jeter, alkohola ne uživa je pa pod terapijo pri psihiatrih od svojega 22. leta, sedaj jih šteje 45. Aspergerjev sindrom in
Sch.par.so ji zapisali.Ščitnica ji slabo deluje.
Oprostite napaki, Ecytara je pravilno.Zaradi bolečin v trebuhu in bruhanja se je napotila k splošni zdravnici. Po dijeti in Nolpazi se je stanje zboljšalo. Tudi psih.Z gležnjem ima težave že 6 let po prometni nezgodi, ki ji je botroval alkohol pri drugem vozniku.Imela je več poškodb, tudi zlom vratnega vretenca.Gastroenterologa bo obiskala.V mladosti ni uspela doštudirati in je sedaj študentka 3.letnika s posebnimi potrebami z ozirom na stanje.

Lepo se vam zahvaljujem in pozdravljam!
Marija G.iz Kopra

Mia

Odgovor ni potreben.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

Pred nekaj dnevi sem dobila rezultate krvnih preiskav (jetra) in sicer sem imela povisane dve stvari: 
S-bilirubin cel. : 27 (do 19)
S-bilirubin(direktna reakcija): 9,1 (do 4,3)

Ostale vrednosti so normalne;

Stara sem 31 let. 

Mi lahko prosim odgovorite o moznih vzrokih.

Hvala

Povišane vrednosti jetrnih parametrov dobimo pri številnih bolezenskih stanjih: vse vrste vnetij jeter, čezmerno uživanje alkoholnih pijač, infekcijske bolezni, rakaste bolezni…itd.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za vas odgovor;

naj povem, ker zelim imeti otroka, sem se testirala tudi za HIV, hepatitis B/C; vsi izvidi so bili negativni. Povisan pa je bil Anti-Muller hormone – 10 (1-1,2) in Toxoplasma IgG 10,9 (0,9-4,9). Eritrocit in Hematokrit pa pod vrednostjo 3,8 (4,2-5,4) in 0,35 (0,37-0,47).

Poleg tega imam tudi POC (neredno menst. 1x v 2mes)

Kot set omenili, je lahko vzrokov vec; kaj predlagate kot nasljednji korak?

Se enkrat hvala in lep pozdrav,

Zaradi večdnevne odsotnosti vam odgovarjam z veliko zamudo.Glede na izvide do sedaj opravljenih laboratorijskih preiskav priporočam posvet pri hepatologu (povišane vrednosti bilirubina) in infektologu (povišana vrednost IgG). Izvid hemograma kaže na blago slabokrvnost, ki bi jo lahko pozdravili z ustreznim zdravljenjem po navodilih izbranega zdravnika

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Operirala sam srčno zaklopko in jemljem Marevan tablete.Zanima me razlaga krvne preiskave.
PČ 41
INR 1.85
TČ 18.4
P-a PTČ 43,1
Hvala. S. H.

Izvid kaže na nekoliko prešibko delovanje antikoagulacijskega zdravila (Marevan)?

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni!

Pred dvema letoma sem bila na službenem zdravniškem pregledu. Na krvnih izvidih mi je pisalo MCV aparat patološko(79.6).Odgovor moje osebne zdravnice na vprašanje kaj to pomeni je bil, da sem bila verjetno dehidrirana ker sem bila tešč.
Pred 14 dnevi pa sem zopet bila na pregledu za službo in zopet je bil MCv aparat pod mejo vrednosti(79.9).Tokrat pa me že resno zanima kaj to pomeni, da je še vedno patološko.

Hvala! M.C.

Na to vprašanje sem že odgovoril. Ali se je tekst izgubil? MCV pod 81 pove, da so eritrociti večji del majhni, kar je pogostoma pri slabokrvnosti.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,
zanima me, kaj pomenijo odstopanja pri izvidu krvi. Stara sem 60 let in že 30 let brez ščitnice.
Odstopanja so:
K-Erci 5,05
K-Hb 151
K MCV 0,442
K-MPV 7,1
K-Limfociti(%)19,3
S-AST 0,66
S-ALT 0,71

Lepo prosim za odgovor in se vam že naprej zahvaljujem.

Število eritrocitov in količina hemoglobina sta v normalnih mejah. Normalna vrednost MCV v obrazcu s katerim razpolagam je med 81 – 94 fl. Vrednosti 0,442, ki jo ste navedli v dopisu ne morem oceniti. Vrednost MPV, ki kaže na povprečno velikost krvnih ploščic, v konkretnen primeru pove le, da so krvne ploščice razmeroma majhne. Nekoliko nizko število limfocitov posredno pove, da je število granulocitov razmeroma visoko, kar bi dopuščalo misel, da je prisotno blago vnetje. Vrednosti AST in ALT sta na zgornji meji normale.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Lep pozdrav!,
Zanima me, če se lahko iz zvidov odvzema krvi – na hematologi, pokaže THC – ne da bi delali preiskavo posebej za to.
Nasploh bi mi v veliko pomoč prišlo tudi to, ali lahko THC negativno vpliva na kri,
oz. tiste ki so že tako malo bolj nagnjeni k slabokrvnosi,recimo pomankanje železa?
Če vm bi moj izvid prišel v pomoč povejte-ga lahko pretipkam.

Že v naprej se vam zahvaljujem za kakršno koli pomoč,
Lp

Vsekakor bom bolj pravilno odgovoril, če mi boste sporočil dodatne podatke

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni!
Mene pa zanima ali je nizka vrednost MPV= 7, 3 (orientacijske vrednosti ref.vrednosti 7,8 -11.0) lahko vzrok mojih neuspešnih postopkov IVF, namreč zarodki so dobre kvalitete vendar se ne vgnezdijo.
Kaj mi svetujete katere preiskave bi bilo potrebno opraviti, naj omenim da ima moja mama trombozo.

Hvala za odgovor!
L.p

Predstavljam si, da ima vaša mama trombozo ven na nogah, kar nima nobene zveze z izvidom MPV in motnjami v nosečnosti pri vas.
Ugotovljena nizka številka MPV je podatek, ki pove, da so krvne ploščice razmeroma majhne. Podatek ni klinično pomemben.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close