Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Nizek pritisk

Nizek pritisk

pozdravljeni

imam eno vprašanje, kakšne raziskave mora kardiolog narediti da ugotovi ali je za nizek pritisk vzrok srčne bolezeni.

Zanima me, ker jaz imam te težave, zgodil se mi je nek napad hitrega bitka srca, kateri je vodil v pekočo bnolečino ki se je širila iz prsnega koša na levo roko ter vrat.
zdravniki trdijo da sem imel paničen napad.
bil sem pri kardiologu kateri meni da imam stanje stabilno, po pregledu tabele za pritisk je ugotovil da je v meji normale, saj je bil pritisk par krat samo pod povprečno 100/60

moj pritisk pred tem dogodkom je bil skozi malo visok 120/80 povprećno. meril sem si ga zelo občasno, par krat na leto. po tem dogodku pa imam težave da vedno ko se vležem čutim srce, in srce mi bije dosti hitreje med aktivnostjo ali stresom ali živčnostjo, in zgubil sem športno vzdržjivost, nemorem počasi tečt ker se mi hitro začne vrtet, zelo težko hitro hodim 6 km/h , in srčni utrip imam 150 takrat, zdi se mi kot da bi tekel počasi.

prosim za kakšen odgovor, nasvet
star sem 28 let, 65 kg, občasno kadim, kajenje je tudi postalo nemogoče, saj mi povzroča zelo hiter utrip srca.

Vaš dopis sem prebral več krat. Izgleda, da vas moti razlika v krvnem tlaku , ki je bil skozi daljše obdobje okrog 120/80 in je sedaj nižji (100/60) in ponavljanje nerednih utripov srca. Naj vas sedanji nižji tlak ne moti. Pri duševnih obremenitvah se lahko odigrava močno spreminjanje krvnega tlaka. Pri prevladi vagotonije je tlak nizek, pri simpatikotoniji pa visok. Pravtako se lahko spreminjata srčni ritem in srčna frekvenca.
Mislim, da imate zdravo srce in krvni tlak v mejah normale in, da so sedanje motnje posledica psihičnih (duševnih)obremenitev

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

sem stara 22 let. Vse zivljenje imam ze nizek pritisk (obicajno 104/79 nekako), prejsnji teden pa sem zacela prvic jemati kontracepcijske tablete, pa imam sedaj zgornji tlak 91, in to po 45min teka oz. hitre hoje npr. Je mozno, da na to vplivajo tablete, ceprav obicajno tlak potem zvisajo?

Lep pozdrav in hvala vnaprej,
Barbara

nova
Uredništvo priporoča

V dopisu ste navedli, da ste “bolnica” s prirojenim nizkim tlakom. Pred dnevi vas je nekoliko presenetil nizek tlak, ker ste ob jemanju kontracepcijskega zdravila, pričakovali, da bo sicer malo višji. Žal nisem na tekočem kaj piše na listku, ki je priložen v škatlici vašega zdravila. Glede na vsebino zdravila( hormon) bi smel pričakovati, da bo tlak malo višji. Verjetno boste imeli več podatkov, ko boste jemali zdravilo več tednov. Morda si ste tlak kontrolirali prehitro po kočanem teku. Lahko mi še pišete.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close