Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Utrip na vratu in trebuhu

Utrip na vratu in trebuhu

Pozdravljeni,

zanima me, če je to normalno, da se mi pogosto dogaja, da vidim utrip srca na trebuhu in na vratni arteriji, prav tako lahko meraj otipam močan pulz na vratni arteriji. Ker ko vidiš, da ti vrat utripa te kar malo prestraši. Drugače sem si pa izmeril tlak in ga imam 120/70 in 60 utripov. Je pa res, da je zadnje obdobje bilo malce stresno, če lahko mogoče to kakorkoli vpliva na zaznavo utripa. Se pa tudi ukvarjam s športom tekom, sicer zadnje čase malo manj zaradi slube.

Hvala za odgovor in lep pozdrav,

David

Vsebina vašega dopisa dopušča misel, da se vam tudi v mirovanju občasno poveča delovanje srca. Verjetno pridejo do izraza stresni vplivi. Ali je krvni tlak povišan, ko ugotavljate močan pulz na vratni arteriji? Ali je srčna frekvenca pospešena, ko vidite utrip srca na trebuhu in vratni arteriji? Priporočam posvet pri izbranem zdravniku

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za odgovor.

Ne utrip je lahko povečan ali pa tudi ne. Zgoraj zmerjeni tlak pa je bil v tistem trenutku, ko sem videl, da mi žila utripa.

nova
Uredništvo priporoča

Pozabil sem še povedati, da so mi na ekg-ju odkrili povečan mislim da levi prekat, ampak so rekli, da glede na mojo starost in količino športa je možno da se ti to zgodi. Danes sem si ponovno izmeril tlak in je bil 137/79 in 68. A je tudi možno da mi tlak skače zaradi stresa.

Upam, da ste že kdaj brali, da se višina krvnega tlaka v teku dneva pri vseh ljudeh nekoliko spreminja. Zadostuje majhna obremenitev (klepet, hoja), da poraste. Močno poraste pri večjih obremenitvah. Pri mnogih ljudeh se spreminja tudi ob spremembah razpoloženja (duševne obremenitve).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Imam nižji pritisk 90/68, vendarizredno hiter srčni utrip 88. Zadnje čase opažam srčni utrip viden na trebuhu, ko ležim na hrbtu, večkrat pa čutim tudi ostro bolečino na hrbtu pod lopatico leva stran… Včasih je prisotno težje dihanje, pred 18 leti sem uporabljala pumpico. (astma). Sprašujem zgolj informativno, če je to normalno? stara sem 25 let. hvala lp

Krvni tlak 90/68 je nekoliko nizek, vendar lahko zadosten, da bolnik nima posebnih težav. Ugotoviti je treba vzrok za blago povišano srčno frekvenco (obolenje ščitnice, slabokrvnost, živčnost, itd.)

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

pred 4 meseci mi je ob ležanju srce poskočilo na 160 utripov, počutil sem se izredno slabo, šel bruhati in bil dober! Teden kasneje pa me je ob vožnji v službo dobesedno zalilo. Komaj sem pripeljal do službe nakar sem šel čez uro domov v posteljo. Obiskal sem zdravnika kjer sem prvič dal kri (vse v redu), čez en teden zopet za ščitnico (vse v redu) potem me je začel boleti želodec, dobil sem acipan, ki ga pa nisem jedel ker me je dušil, vsaj tako se mi zdi. stanje se je malo umirilo nato pa zopet bum:slabo počutje bolečine v želodcu, povečan srčni utrip, oteženo dihanje, nezmožnost delati karkoli, težke noge, slaba volja ter premišljevanje kaj mi je. Med tem sem opravil EKG- bilo vse v redu kasneje še Cikloergometrijo bilo prav tako v redu. Sedaj me še kdaj pa kdaj zaboli pri srcu oziroma v ključnici za kakšne 30 sec nato popusti. Velikokrat na dan si preverim utrip kar me še bolj zjezi če ni takšen kot bi moral biti oziroma se mi vsaj zdi čuden! Stanje se mi izboljšuje moti me pa samo še ena stvar in sicer zakaj se mi ob utripu srca vzporedno z njim vseskozi premika tudi trebuh, utripa ne čutim niti ni velik okoli 80 je pa izredno moteče in me dobesedno živcira!! star sem 24 tako da mi je zdravnik na prvo žogo rekel da kaj drugega od stresa ne more biti. Preden se mi je pa vsa stvar začela dogajati sem pa začel delati na projektu vrednem preko 25 mio.

V dopisu ni podatkov, ki bi dopuščali misliti na prisotnost organske bolezni srca. Mislim, da so motnje funkcionalne narave zaradi velikega stresogenega učinka različnih dejavnkov. Mislim tu predvsem na velio odgovonost ki jo doživljate in vas bremeni Želim vam, da bi se stanje čim prej uredilo. Priporočam zdrav slog življenja (nekajenje, dovolj gibanja, zmernost v uživanju kave in alkohola, po potrebi blaga pomirjevala

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

V vmesnem času sem si večkrat meril puls in vedno ga imam med 115 in 135 in 65 in 85, vendar pa še vedno vidim utrip na vratu, če se pogledam v ogledalo, je pa res, da merim si utrip v poll sedečem položaju pogledam v ogledalo pa v stoječem. Imam pa tudi nič kaj zamaščen vrat, ali to tudi vpliva na vidnost utripov?

Hvala.

lp

Utripanje žile na vratu je pri zdravih, mladih, nedebelih in nesuhih ljudeh redko kdaj vidno.Postane pa vidno pri večjem delovanju srca (težko fizično delo, razburjenje, pri okvari aortne zaklopke, v nosečnosti, pri slabokrvnosti, itd.). Utripanje srca v trebuhu je vidno pri suhih ljudeh, pri visokem krvnem tlaku, pri tumorjih v trebuhu, itd. V dopisu ste navedli višino krvnega tlaka z besedo pulz ? Vrednosti so v normalnih mejah.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Prišlo je do lapsusa, mislil sem krvni tlak. Torej je samo utripanje v vratu nenormalno?

lp,

David

Kot vam sem že sporočil, utripanje žil v vratu pri zdravih srcih je vidno pri večjih iztisih krvi ob duševnih in telesnih obremenitvah. Druga stanja, pri katerih je možno, da postane utripanje v vratu vidno so aortna insuficienca, pospešeno delovanje ščitnice, slabokrvnost, nosečnost, itd.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pišem pod to temo, saj vidim, da je dr. Boris vedno odgovoril..
naletela sem na to temo, ker sem vpisala utrip na trebuhu – pred tremi tedni,mi je koža začela tik pod rebri (želodec?) začela vidno utripati (okoli petnajstkrat – zelo hitro), nato je prenehalo…prisoten je bil neprijeten občutek v telesu. To je trajalo nekaj časa, sedaj pa se ta utrip pomika po telesu – trenutno mi utripa koža tik nad kolenom – to utripanje se res dobro vidi in je zelo neprijetno. Res ne vem kaj se dogaja, morda pa to ni nič posebnega?

Iz vsebine dopisa ne morem pomisliti na možnost organske bolezni srca. Morda se pri vas ponavljajo neredni, prezgodnji utripi, ki jih začutite v različnih delih telesa odvisno od lege telesa. Lahko mi še pišete.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Tisto pod rebri utripanje se tudi meni dogaja zadnjih 6 mesecev. V zadnjem letu se mi je trebuh vidno zaokrožil, tako da nekateri mislijo da sem noseča, a je pri ginekologu na pregledu vse ok. Tudi ko se z nekom objamem, ta ta utrip čuti. Na trebuhu ne morem spati zaradi tega neprijetnega utripanja, kot da bom nekaj/nekoga speštala. Ali se ve kaj več o tem, kakšen samoplačniški pregled bi bil smiseln? Uz trebuha ne pokaže želodca niti kakšno venmaternično nosečnost npr. jajcevode. Ali obstaja kakšna preiskava, ki pregleda celotno območje trebuha od rebr navzdol z črevesjem in ostalim vred? Hvala.

Priporočam posvet pri izbranem zdravniku. Pri vsaki preiskavi trebuha zdravnik pregleda vse organe (velikost organov in aorto)

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Lep pozdrav! Stara sem 16 let in pol.pred priblizno mesecem dni sem imela podancice,ki naj bi bile zdaj odpravljene uspesno. Ze 2 tedna opazam mocan srcen utrip.je ves cas hiter in pa ga mocno cutim na zili ob vratu.nikoli prej nisem imela tezav s srcem.vcasih celo malo tezje diham.hemoglobin imam nizek ze celo zivljenje in sicer 108. Sla sem na EKG ki je bil vredu zdravnica je rekla samo da imam malo visjo frekvenco in sem zatoorala dati se kri za scitnico..test je pokazal da je s scitnico vse vredu.. na case me boli glava ampak ne prevec.prpsim za odgovor zelo me skrbi in nevem kak naj naredim.

V dopisu ni nobenega podatka, ki bi kazal na možnost organske bolezni srca. Ker je hiperfunkcija ščitnice izključena in verjetno so izključene druge hormonske motnje, ostane še možnost, da so motnje delovanja srca posledica virusnega vnetja (gripa? prehlad?) ali duševnih obremenitev. Priporočam zdrav način življenja (ne zanemarite ugodnih vplivov rednih, polurnih sprehodov, več krat nateden, deloma s pospešeno hojo), nekajenje, omejeno uživanje kave, zdravljenje slabokrvnosti, itd. Po potrebi lahko vzamete blaga pomirjevala (na. pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji) .

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani gospod doktor,najlepsa hvala za odgovor! Vsak dan pijem sokove naravno stisnjene zelenjavne in pa sadne.opazam da ko se gibljem mi srce se bolj razbija in me postane zelo dtrah kaj je z mano. Ekg je bil vredu scitnica pa tudi tako da nevem.je pa tudi res da se kar precej sekiram zaradi tega kar se mi dogaja.ali lahko persen vzamem v lekarni brez recepta in tudi ce sem stara 16 let? Ali so tablete placljive? Najlepsa hvala za odgovor,zelo ste me potolazili!

New Report

Close