Najdi forum

Spoštovani,
prosim razlago dveh navodov EKG izvida:
-vtis hipokinezije srednje tretjine IVS
-slaba progresija R v V1 do V4

Hvala!

Hipokinezija je beseda s katero povemo, da je prisotna manjša gibljivost, v navedenem primeru manjša gibljivost v srednji tretjini pretina, ki loči desni prekat od levega.
Slaba progresija R od V1 do V4 je pojem s katerim povemo, da zobec R (zobec, ki kaže skrčenje levega prekata ob iztisu krvi) postaja višji “prepočasi”. Taki izvid lahko dobimo tako pri še zdravih srcih kot pri srcih z nezadostno prekrvitvijo.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Tudi mene zanima kaj pomeni EKG izvid:
Redukcija R zobcev v prekordialnih izvodih..

Hvala

nova
Uredništvo priporoča

Ni izključena fiziološka varianta. Lahko je prisotna motena prekrvljenost pretina med prekatoma, lahko je prisotna pri zmanjšani dihalni površini.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Lepo pozdravljeni.Prosil bi razlago izvida EKG,in sicer,slaba progresija r zobca v1-v3,ter,levi hemiblok.Za odgovor se vam lepo zahvaljujem.

Lepo pozdravljeni.Prosil bi za razlago ekg izvida in sicer….slababa progresija r zobca v1 do v3,ter levi hemiblok.Sam tezav nisem obcutil,razen povisanega krvnega tlaka ki se giblje nekje 150/100 .Za odgovor se vam lepo zahvaljujem

Slaba rast zobca R kaže na nezadostno prekrvitev srca v navedenem predelu na kar kaže tudi levi hemiblok. Priporočam posvet pri izbranem zdravniku ali pri kardiologu.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za odgovor g.primarij,samo se vprasanje zakaj so srcni toni tihi.Hvala za odgovor in lep pozdrav.

“Narava je priskrbela”, da so zelo tihi, sicer bi motili nas in okolico. Dobro jih pa slišimo če prislonimo uho na prsni koš ali če jih poslušamo s “slušalkami” (fonendoskopi).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Oprostite g.primarij,verjetno sem narobe zapisal,Ob poslusanju srca z stetoskopom,so bili srcni toni tihi,akcija ritmicna,brez sumov frekvenca 72, vratne vene prazne.Prej sem imel vedno,srcni toni jasni,dobro slisni akcija ritmicna brez sumov…kako lahko v pol leta pride do taksne razlike.Za odgovor se vam najlepse zahvaljujem.lp.

Opravičujem se za pozen odgovor. Zaskrbljenost je odveč. Zadostujejo majhne razlike pri legi telesa, majhne razlike v teku dneva, raba dveh različnih fonendoskopov, itd., da je slišnost tonov drugačna. Na bolezenski vzrok za navedeno razliko bi posumil če bi bolnik med prvo in drugo meritvijo prebolel hujšo febrilno bolezen, ki bi zajela tudi srce.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spostovani g.Primarij,imel bi se eno vprasanje za vas.Kot sem vam ze pisal imam slabo progresijo r zobca,tel levi hemiblok.Vprasal bi vas zakaj se mi v mirovanju ,oz.spanju veckrat srce ustavi,in se nato vedno prestrasen zbudim.Med fizicno aktivnostjo se to ne pojavlja,samo v mirovanju,ter v spanju.Za odgovor se vam lepo zahvaljujem.

New Report

Close