Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija čudni občutki srca- prosim vas za čimprejšnji odgovor

čudni občutki srca- prosim vas za čimprejšnji odgovor

Najprej lepo pozdravljeni

Potebujem vaše mnenje oziroma vaš strokovni nasvet. Stara sem 20 let.

Že 3 mesece sem pod psihičnim pritiskom, vmes sem imela že veliko veliko napadov hitrega bitja srca in težkega dihanja, tudi večkrat na dan zaradi strahu. Zbolela sem za depresijo in anaksioznostjo.
Začela sem obiskovati psihologinjo. Opravila sem cev kup preiskav med njimi za ščitnico, ki je bila vsedu, kri vredu, EKG 5x najrejen NORMAL, CT glave vredu,pljuča slikana vredu.. pritisk pa vedno vredu nikoli ne nizek ne previsok … vedno!! Nikoli nisem imela težav z srcem, imam 56 kilogramov in 174 cm.

Prejšnjo sredo sem opravila EKG pri dežurnem zdravniku:

Neprizadeta,evpnoična, RR 110/75, akcija srca redna, 70/ min., Sa 02 98%

sin.ritem 78/min, intermed,os, ni znakov ishemije

Diagnoza : Palpitacije, mišično kostna bolečina v prsih

Sedaj imam že 2 tedna skrbi za moje srce. V sredo zvecer sem dozivela po EKGju se veliko napadov, ki so psihičnega izvora, kot, da bi čutila, da bo nakj narobe. In res…. Zvečer je pred mano umiral stari oče, kateri je biv zame kot oče, pred mano ga je kap.

Celo noč sem imela napade panike. Skratka ponoči sem doživljala kot da bi me nekaj stiskalo v srcu.V soboto na moj sojstni dan sem cev dan sedela v vežici in doživljala panične napade hitrega bitja srca.

Od takrat naprej imam povečane motnje v delovanju srca, kar je pokazalo tudi na EKgju ta torek pri zdravnici. Rekla je da to ni nič hudega, da je vse psihične narave in da bo vredu. Trenutno imam puls 78 udarcev na minuto, kar naj bi blo vredu.

Vendar sem v pretiranih skrbeh, da je nekaj hudo narobe. Večkrat na dan čutim preskok srca, občutek da mi skoči v grlo ali pa da nekaj poči.Sem v pretirani zaskrbljenosti, da je nekaj narobe. Svoj utrip tipam večkrat dnevno in nekajkrat sem ze zasledila, da se je vmes ustavil in potem spet bil, in potem spet preskakoval in spet ustavil in spet naprej normalno bil.. v mirovanju skoz čutim svoje srce in notranjo napetost in špikajočo bolečino. Včasih ko mirujem čutim kot da bi se non stop treslo srce.

Tudi ko se želim izkašljati me zaboli kost pri prsih. Vem, da je vse posledica psihičnih napadov in prehude obremenjenosti za srce, kar sem dozivljala v zadnih časih … Že prej so se mi dogajale taksne stvari z srcem, katere nisem predprisovala depresiji … od pogreba se pa se mi non stop dogajajo take stvari.

Zacela sem z antidepresivi ecytara, z majhno dozo, ki mi ustvarjajo še večji občutek tesnobe … dokler ne bodo prijeli, ob njih čutim kot da bi mi eksplodiralo prsni koš.. poleg tega jemljem še ansilan,kapsule , ki naj bi zmanjševali vpliv na pshihosomatsko delovanje srca. Morem reči, da večkrat na dan sedim za računalniku in doživljam napade težkega dihanja, kateri naj bi bili posledica psihe, vendar mi ob tem srce močno razbije in sem v stalnem strahu ,da je nekaj narobe, ne morem se sprostiti.

Vsak dan popijem tudi magnezij in vzamem fidi q10. Hodim tudi na sprehode. Bojim se da sem mogoce ze dozivela kakšen infarkt ali pa, da ga bom v prihodnosti ali pa da imam mogoče zamašeno kakšno žilo. Ker sem v pretiranem strahu, ker sem v zadnjem času doživela že smrti in bolezni drugih oseb, se bojim da bo to doletelo tudi mene.

Zanima me to kar vse zanima tu na forumu ali mislite, da je kaj hudega?? Ali mislite, da gre za kakšno okvaro, so to aritmije, ki bodo sčasoma izvenele?? Prosim vas za vaše čimprejšnje mnenje, ki mi bo zelo pomagalo. Če bom šla spet k zdraviku zaradi srca me bodo zaprli v Begunje, in čakalne dobe so nore na Jesenicah… Ali menite,da je poteben UZ srca? Moja zdravnica me sigurno nebi vzela več resno, poleg tega pa nimam denarja ,da bi si privoščila UZ srca z plačilom.

Naj povem, da sem nekajkrat zaužila tudi persen, ki mi ni nič kaj pomagal.

Zelo bi mi bil v pomoč vaš odgovor.

Najlepša hvala

Lep dan

Vaš dopis nosi datum 3.12. Ker je pisarna, ob koncu tedna zaprta, vam lahko odgovorim šele danes. Upam, da nisem prehudo pozen. V vašem dolgem, lepo napisanem pismu, ste navedli več težav, od katerih nobena ne dopušča sumiti na bolezen srca! So pa prisotne številne motnje ritma, ki so posledica vašega depresivnega stanja in ga še poglabljajo. Rad bi vam pomagal iz sedanje situacije. Težko bom znal svetovati katero zdravilo bi vam najprej pomagalo iz sedanje stiske. Vsekakor priporočam, da nadaljujete z dravljenjem, ki vam ga je predpisal psihiater. Persen je zelo dobro zdravilo. Morda so pri vas potrebnmi večji odmerki. Lahko bi vam pomagalo jemanje enega zdravila, ki ga predpisujemo bolnikom, ki imajo pogoste neredne utripe. Ali ste pomislili,da bi vam lahko zelo pomagala vsakdanja, vsajh polurna, pospešena hoja? Lahko mi še pišete.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Najlepša hvala vam najprej za vaš odgovor. Z vašimi besedami ste me pomirili. Vendar imam še eno vprašanje za vas.

Po smrti starega očeta sem šla spet na ekg k dežurnemu …

Pisalo je sinus rytem left atrial abnoramlity

HR 100 MIN

RR 602 MS
P 102 MS
PR 124MS
QTS 72 MS
QT 330 MS
QTC 429 MS

AXIS: p: 68
qrs 51
t 24

P 0,20 MV
S(v1) -0,60 mv
r (v5) 1.01 mv
Sokol 1,67 mv

T 24 … 5,78

Ali je razlog za strah? po tem ko je pisalo left atrial abnoramlitxy glede na to da sem imela skoz normality me je postalo še bolj strah . Zdravnica je rekla da ni nic hudega vendar bi rada slišala vaše mnenje .. najlepša hvala za odg.

nova
Uredništvo priporoča

V aparatu EKG so vtisnjene minimalne in maksimalne vrednosti posameznih “zobcev” kruvulje EKG. Domnevam, da se je pojavila beseda “abnormality” zaradi dolžine zobca “P”, ki dopušča možnost, da je levi preddvor blago obremenjen, morda zaradi povišanega krvnega tlaka. Bodite brez skrbi. Priporočam zdrav način življenja.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Aha, najlepša hvala..vendar tisti dan preden sem imela ekg sem imela pritisk vredu… zdravnica je rekla da je srce zdravo in ni slišati šumov? … je potem to vse res psihičnega izvora? .. naj vzamem prpopanol?? je to proti motnjam?? ker moje srce ne boje hitro samo motnje so pristone?

pa še eno vprašanje imam:

V mirovanju vedno čutim palpitacije… slišim bitje srca in motnje ritma.. občutek imam da je srce nemirno, kar trese se….. nekje sem zasledila, da gre lahko tudi za angino pektoris in da je lahko nevarno? Bojim se da ni kaj resnega … UZ potem ni potreben?? .. bo to izvenelo. če si pomagam z melisnimi čaji??

Hvala vam gospod doktor

Vasebina vašega dopisa ni sumljiva za prisotnost angine pektoris. Verjetno imate občasne prezgodnje neredne srčne utripe, ki se kažejo v obliki “palpitacij”. Mislim da, bodo zadostovala blaga pomirjevala ob skrbi za zdrav slog življenja (redna vsakdanja hitra hoja, nekajenje, omejitev uživanja kave, itd.)

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Zelo sem vam hvaležna za vse odgovore. Ste eden redkih, ki se posvetite vsakemu odgovoru in vsem pomagate.Vse pohvale ste vredni!!

Samo se nekaj bi vprasala, da bom bolj na jasnem:)

Torej palpitacije v sklopu nerednih utripov, preskakovanja, tresenja v srcu, bolečin v prsnem košu, občuteku pokanja v srcu in podobno, ni nic nevarno, oziroma ne bo postalo nevarno, če bo dalj časa tzrajalo dokler se ne pozdravim? če izvira iz psihičnega področja. Imam namrec diagnozo: genealizirana anaksioznost z depresijo.

Na internetu včasih preberem marsikatere simptome: da lahko od tega dobis napr. infarkt, kap pa angino pektoris pa nekje sem zasledila, da je potrebno na UZ, pa 24 holter, pa nagibno mizo in podobno in to te vse dodatno prestraši.Ob misli na abnoramlty EKG pa sploh. Moja zdravnica pa je rekla da ni nič z mojim srcem. Nekako bolj zaupam vam saj se bolj ukvarjate s tem področjem.

Strah me je organske napake. Torej še zadnjič vas vprašam nič od navedenega se mi ne bo zgodilo in je z mojim srcem res vse vredu, kljub tem motnjam ?Ni potreben kardiolog in dodatna preiskava??

Drugače že dolgo več ne kadim, ne pijem, nimam holesterola, ne povišanega tlaka. Jem vitamine, vsak dan q10, magnezij, hodim občasno na kakšen sprehod, ker imam veliko dela za šolo. V mirovanju imam puls zmeraj 78 , če govorim in se gibljem pa nekaj čez 100.

Jaz bi namreč rada to pozdravila brez tablet. Ob večjem vnašanju kemije vase se počutim še bolj tesnobno in še bolj plitko diham in čutim še večje preskoke srca? Zanima me še če mogoče veste v kolikšnem času te težave izzvenijo?So lahko dolgotrajne?

Ali naj vzamem propanolol ob hujših primerih preskakovanja?

Zelo bi bila vesela še za te odgovore.

Lep pozdrav in lep dan vam želim še naprej

Mislim, da redno zdravljenje ni potrebno. Pri vas so prisotne funkcionalne motnje, ki so verjetno posledica stresnih vplivov. Če z zdravim načinom življenja (izdatno gibanje, relaksacija, brez kajenja, z omejitvijo pitja kave in alkohola, z rednim zdravljenjem morebitnih bolezni, itd.) ni zadovoljivega zboljšanja, ni zadržkov za zdravljenje z zdravili, ki jih bolnik lahko samo začasno jemlje. Lahko jemlje pomirjevala ali zdravilo iz skupine betablokatorjev (Propranolol).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni

Zelo sem v strahu
Namrec zadnje 2 tedna opazam mocme udarce srca mislim da mi bo kar skocilo ven.. Zdravnica pravi da so to palpitacije.. Za palpitacije mi je rekla zdravnica ze pred 6 mesci ko sem imela panicni napad od takrat jemljem asentro 50mh po dogovoru z psihiatrom napadou nimam vec vendar te “palpitacije” cutim tokrat drugacne. Takrat sem cutila samo mocno bitje srca ki je tu pa tam malo preskakpvalo tokrat pa cutim ob vsakem mocnem udarcu kot da bi me zraven se nekaj streslo in to cutim v obe roki on prsnem kosu. Kadar se mi to zacne dogajat na sprehodu to “tresavost” obcutim tudi v nogi in imam obcutek kot d bi mi zaostajala ob tem pa imam oncutek kot da bom padla skupaj slika se mi zacne premikati z zamikom in samo cakam da pridem domou da se ulezem ker tako osvohnim.. To se mi prej ni dogajalo nikoli.. Tudi meni so veckrat olravili ekg ze zaradi taksnih tiscanj pri srcu ki so se na loncu res izkazali da gre za tesnpbo.. 3 tedne nazaj so mi opravili ekg in test troponine ki sta oba bila bp in zadnji ekg opravljen prejsnji teden tudi bp utrip 88..naj povem se to da imam ze nekaj let visji utrip med 93 in 105 redko gdaj nizji vendar zdravnica me ne poslje h kardiologu ce ne drugega iz preventive na pregled ker sem tudi sb tipa 1.. Stara sem 24 let in tudi odkar jemljem asentro sem se tudi mocno zredila.. Jem veliko zelenjave in dvomim da bi samo od zelenjabe pridobila 12kg.. Vzhajam kot kvas dobesedno.. Bojim se da bi bil moj vzrok za pridobivanje teze lahku tudi zaradi srca.. Ker tako utrujena kot sem zadnji mesec in z taksnimi simptomi se nikoli nisem imela kaj taksnega.. To se mi dogaja od augusta.. Asentro pa jemljem od aprila in tudi panicnih napadou nimam vec..mislite da bi bilo dobro opraviti kaksen pregled pri kardiologu oz. Kaksnen pregled ce je potreben bi mi predlagali.. Slikanje, uz?.. Res bi rada vedela kaj se dogaja.. Dvomim da ekg polaze res use kar se dogaja.. Dvomim pa ue iz razloga ker je moja tasca imela 1 teden mocne bolecine v prsih.. Vsak dan hodila h zdravniku dobivala samo proti bolecinam usak dan so ji opravili ekg ki je biu bp na koncu ko je sla v lj na preiskave je bilo ugotovljeno da gre za srcni infarkt.. Zato se toliko vecji strah

Hvala za odgovor in lep vecer

V vašem pismu ni nobenega podatka, ki bi kazal na možnost, da so težave posledica organske bolezni srca. Navedene motnje so posledica živčnih napetosti, ki se pojavijo pri čezmernih duševnih obremenitvah. V takih primerih priporočamo prizadetim, da, po možnosti, skušajo ugotoviti vzroke in se jim izognejo. Zelo pomirjevalno vplivajo tudi redni polurni sprehodi 5 – 6 krat na teden, nekajenje in blaga pomirjevala, ki jih bolniki lahko dobijo v lekarnah brez zdravniškega recepta (na pr. tablete Persen)

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

V vašem pismu ni nobenega podatka, ki bi kazal na možnost, da so težave posledica organske bolezni srca. Navedene motnje so posledica živčnih napetosti, ki se pojavijo pri čezmernih duševnih obremenitvah. V takih primerih priporočamo prizadetim, da, po možnosti, skušajo ugotoviti vzroke in se jim izognejo. Zelo pomirjevalno vplivajo tudi redni polurni sprehodi 5 – 6 krat na teden, nekajenje in blaga pomirjevala, ki jih bolniki lahko dobijo v lekarnah brez zdravniškega recepta (na pr. tablete Persen)

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

V vašem pismu ni nobenega podatka, ki bi kazal na možnost, da so težave posledica organske bolezni srca. Navedene motnje so posledica živčnih napetosti, ki se pojavijo pri čezmernih duševnih obremenitvah. V takih primerih priporočamo prizadetim, da, po možnosti, skušajo ugotoviti vzroke in se jim izognejo. Zelo pomirjevalno vplivajo tudi redni polurni sprehodi 5 – 6 krat na teden, nekajenje in blaga pomirjevala, ki jih bolniki lahko dobijo v lekarnah brez zdravniškega recepta (na pr. tablete Persen)

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

V vašem pismu ni nobenega podatka, ki bi kazal na možnost, da so težave posledica organske bolezni srca. Navedene motnje so posledica živčnih napetosti, ki se pojavijo pri čezmernih duševnih obremenitvah. V takih primerih priporočamo prizadetim, da, po možnosti, skušajo ugotoviti vzroke in se jim izognejo. Zelo pomirjevalno vplivajo tudi redni polurni sprehodi 5 – 6 krat na teden, nekajenje in blaga pomirjevala, ki jih bolniki lahko dobijo v lekarnah brez zdravniškega recepta (na pr. tablete Persen)

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Najlepsa hvala za odgovor ste me pomirili 🙂

Lep dan vam zelim

New Report

Close