Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Stiskanje v prsih v predelu srca

Stiskanje v prsih v predelu srca

Pozdravljeni,

stara sem 25 let in me zadnji mesec nenavadno stiska v prsih, v predelu srca. Ne gre za “špikanje” temveč občutek stiskanja. Ta občutek je prisoten dlje časa in ni zgolj kratkega značaja. POjavlja pa se nepredivdeno, v različnih (nepovezani) situacijah. Včaish me stiska v mirovanju, drugič ob športni aktivnosti.

Kadar me stiska, je bolečina še intenzivnejša ob fizičnem pritisku na predel prsnega koša ob levi dojki.

Ne vem, če je to povezano kaj s problemi, ki so me pestili pred časom, zato podajam še opis le-teh.

Konec oktobra sem se vrnila s potovanja po Tajski in Kambodži. Po prihodu domov sem zbolela – imela sem konstantno malo povišano temperaturo (37,2 – 37,4), glavobol in bila sem ves čas brez energije, zelo močno utrujena, z bolečinami v mišicah in sklepih. Po pregledih na infekcijski kliniki so ugotovili, da naj bi imela nek atipični virus azijskega porekla, ki ga niso znali identificirati. V teku diagnosticiranja so mi sprva izključili možnost čikungunje in malarije, pozitivne pa sem imela teste na denge, pri čemer se je kasneje ob daljšem spremljanju ugotovilo, da so rezultati pozitivnih vseh 4 spektrov protiteles IgG ali IgM (tistih, ki se razvijejo kasneje) in negativnih vseh tistih spektoriv protiteles, ki se razvijejo takoj po okužbi, najverjetneje posledica navzkrižne reakcije s cepljenjem proti klopnemu meningoencefalitisu. Zaključek diagnoze je bil ta atipični virus. Zdravil zanj, ki naj bi povzročal moje težave, nisem dobila. Rečeno mi je bilo zgolj to, da lahko takšno stanje traja tudi do 3 mesece (vročina, utrujenost). Ker me je pred dobrim mesecem dni začelo stiskati v prsih, so mi naredili EKG, vzeli kri in mi slikali pljuča (vse ok). Rekli so, naj glede na to, da upoštevaje rezultate opravljenih analiz virus ni preveč ogrožujoč zame, počakam par mesecev in bo minilo. Če pa bi postalo huje, pa bi se morala takoj odzvati.

Sedaj je vročina povečini minula, imam tudi več energije. Počutim se kar zdravo. Kljub temu pa se stiskanje v prsih stopnjuje, pojavlja se ob večjih naporih, v mirovanju… skratka nepredvideno. In stiskanje je vselej močnejše. Zato me skrbi.

Prosim za komentar in mnenje.

Hvala in lep pozdrav,
IRena

V vašem razmeroma skrbnem prikazu težav nisem zasledil navedb, ki bi mi dopuščale misliti, da so bolečine znak prizadetosti srca, ali osrčnika ali žil. Opisani znaki kažejo na možnost prizadetosti veziv, mišic, živcev v prsnem košu. Škoda, da niste napisali katero zdravilo vam najbolj pomaga (če ga jemljete). Premalo poznam potek navedenih bolezni (čikungunja, malarija, denge), da bi potrdil sum ali ga izključil, da so težave njihova posledica. Verjetno bo pomembna ugotovitev infektologa.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Zdravo!

Star sem 29 let, visok sem 178cm in imam 75kg! Sem športnik in sicer vratar; že približno 1 mesec čutim špikanje na levi strani prsnega koša;bolečine trajajo par dni nato je vredu potem se spet pojavijo;občasno me boli tudi v levi rami kot, da bi imel revmo! pojavlja se mi občasno povišan utrip v mirovanju(80-90) prav tako sem imel probleme z želodcem, saj je dostikrat pekel zato sem šel h zdravnici, ki mi je dala kapsule Garec;vse ostalo je pripisala stresu! Par dni nazaj sem bil na UZ srca preko medicine športa, kjer ni opazila nobenih težav(bil sm le nervozen, kar se mi dogaja, če grem h zdravniku;takoj mam povišan utrip)!

Povedati moram, da sem avgusta bil tudi na športnem pregledu preko OKS, kjer ni bilo nobenih problemov ne na ekg(razen povišanega utripa ponovno) ne pri ostalih izvidih(kri, voda uredu); na obremenitvenem testiranju sm dosegel 13.1MET(nism glih v ne vem kakšni kondiciji),imel sem pa 201 pulza in 180/80 pritiska>>prav tako nobenih posebnosti!

Problem je, da sem psihično zmatran, ker tudi težko zaspim;včasih sm se lahko popoldne ulegel in zaspal zdaj pa včasih čutim utrip, ko ležim! zadnje 2,3 dni me bolijo tudi noge, tudi špikajo, tako da se mažem s smrekovo kremo! je možno, da imam problem s kakšnimi strdki v žilah, ki vse te simptome povezuje!

Hvala za odgovor!

nova
Uredništvo priporoča

V dopisu ste navedli, da vas več krat zbada v levem predelu prsnega koša in v levi rami in, da je bolečina včasih taka kot “revmatična”. Včasih čutite srčni utrip, ko ležite, včasih čutite zbadanje v nogah. Opravili ste nekaj preiskav (UZ pregled srca, obremenitveno testiranje, pregled krvi, EKG). Ker niso zdravniki pri nobeni preiskavi ugotovili nobene organske spremembe so zaključili, da so težave funkcionalne narave zaradi stresnih vplivov. Menim, da se niso zmotili. Tudi sami ugotavljate, da ste psihično zmatran, da težko zaspite in imate bolečine v želodcu. Ali si prizadevate doseči težko dosegljiv cilj? Ali prekomerno trenirate? Ali imate dolgotrajne hujše skrbi? Ali ste deprimirani.Pogovorite se z izbranim zdravnikom.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za odgovor najprej;stvar je taka, da se revmatična bolečina pojavlja samo v levi rami in sicer preko kosti(ključnice)…to traja 2,3 ure z manjšimi presledki nato pa izgine;to se mi je zgodilo že ene trikrat v 2 mesecih! Špikajoče bolečine v prsnem košu pa se pojavljajo bolj pogosto par dni nato je kak ali dva bolje, nato se spet pojavijo. Zadnje bolečine se pa pojavljajo v nogah, občasno v rokah;mogoče prej nism bil bolj pazljiv ampak opažam bolj vidne kapilare v pregibu obeh rok;ena vidna žilica pa na stegnu(2cm) in je bolj vijolične barve nimam pa modrice;če ne sedim je ponavadi vredu problem je na šihtu, ker delam v pisarni.
Kar se tiče pregledov;UZ srca sm dal skozi prejšnji teden, vse ostalo pa avgusta.
Problem je, da ne vem ali imajo težave isti izvor; in tudi ne vem, če si bolj škodim s treningi kot koristim!

Hvala lepa še enkrat

Bojim se, da vam ne bom dal koristen odgovor. Zbadajoče bolečine v prsnem košu niso sumljive za organsko bolezen srca, pač pa za preobčutljivost bogato razpredenega živčevja v prsnem košu oziroma za posledico manjših sprememb v hrbtenici s posledičnim draženjem pripadajočih živcev. Morda je “revmatična” bolečina v levi rami posledica istega vzroka. Težko bi odgovoril tudi na vprašanje zakaj nastopajo bolečine v roka in nogah.. Izključiti je potrebno “sistemsko” bolezen, ki se kaže z neodrejenimi bolečinami v mišicah. Napisali ste še, da imate občasno bolj vidne “kapilare v pregibu obeh rok”. Verjetno gre za drobne venektazije (razširitve drobnih dovodnic (ven)), ki se pojavijo pri moteni cirkulaciji. Upam, da so vse navedene težave funkcionalne narave. Ni zadržkov, da nadaljujete z dosedanjimi stopnjami treningov. Morda bi napravili korak naprej v postopku diagnostike s pregledom krvi. Mislim,da bi se vam počutje popravilo že z blagimi sredstvi proti bolečinam oziroma s sredstvi za živčno pomiritev.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Zdravo!

Ponovno jaz;špikanje v mišicah je počasi ponehalo, bomo vidli kaj bo v prihodnje! Bil sem tudi pri osebni zdravnici, ki je rekl, da ne opazi nič posebnega in me ni poslala na kakšen drug pregled! Prav tako že približno 2 tedna ne čutim nobenega špikanja razen danes, ko čutim spet ostre bolečine(sekundne) v zgornjem desnem delu leve prsnice(se pravi desno od srca, že bolj na rebrih);res je tudi, da sem prenehal s kapsulami Gasec(sm jih jemal do konca), ki sem jih imel za želodec! malo sem že naveličan teh težav, ki jih kar ne bo konec očitno! je možno, da je za to kriv želodec čeprav ne čutim nobenih bolečin želodca!

Hvala še enkrat!

Bodite brez skrbi. Težave navedene v dopisu ne kažejo na organsko prizadetost srca. Mislim, da bi vam bi omilile težave že blaga pomirjevalna sredstva (npr. Persen), lahko v kombinaciji z Gasecom.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Zdravo!

Imam težave in sicer ponavadi zvečer, ko ležim na hrbtu me začne ”stiskati” v prsnem košu in sicer okoli srca. To težavo imam 2 meseca morda malo več vendar prej nikoli nisem imel takih težav. Ko se uležem na bok ta problem izgine sem analiziral in sicer samo kadar ležim in to na hrbtu drugače me nikoli ne stiska.

Lep pozdrav!

Opisan nastop bolečine bolj kaže na možnost, da je bolečina povezana z lego telesa kot, da bi bila posledica srčne bolezni. Morda bi kaj več lahko izvedeli če bi opravili pregled EKG v različnih pozicijah telesa.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

stara sem 25 let in zadnje čase me “špika” v predelu srca. Pogosteje se mi to dogaja ko telovadim.

LP

Pri mladem človeku so primeri organske bolezni srčne mišice in srčnih žil izredno redek pojav. Take bolezni se kažejo z napadi tesnobe in stiskanja v prsnem košu, nikakor pa ne z zbadanjem (špikanjem). Zbadanje kaže na funkcionalne motnje , v večini primerov zaradi stresnih (živčnih) vplivov. Mislim, da ste lahko brez skrbi. Ni zadržkov za nadaljevanje dosedanjega načina življenja. Morda so vaše obremenitve pri telovadbi prehude. Lahko vzamete po potrebi blaga pomirjevala (Persen ali podobno). Upam, da ne kadite in, da uživate kavo in alkohol v dopustnih mejah. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pišem vam zaradi težave, ki me spremlja že nekaj časa. Stiskanje oz. občutek teže v prsnem košu, kot da bi nekdo močno pritiskal. Ta občutek se večinoma pojavi, ko se umirim zvečer oz. tudi ponoči, redkeje popoldan zvečer. Takrat ne morem več ležati, ampak sesti. Pomaga globoko dihanje, vendar tudi prevečgloboko dihanje poveča bolečino. Bolečina se zmanjša čez kakih 15 minut, po kakšni uri pa mine. Take bolečine se mi pojavijo na cca 2 do 4 mesece. Dva dni nazaj pa sem prvič doživela tudi pospešeno in neenakomerno bitje srca, ki je bilo zelo neprijetno. To je minilo po kakšni 1 do 2 minutah. Pri zdravniku nisem bila, so pa mi zaradi neke operacije delali ekg in ni bilo nič opaziti. Ali je to kaj nevarnega?

V dopisu navedene težave kažejo bolj na živčne vzroke kot na organsko bolezen srca. Niste napisali ali nastopajo bolečine v prsih ali v predelu srca tudi pri telesnih obremnitvah pri telesnih obremenitvah. Poizkusite učinek blagega pomirjevala (na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji in jih bolnik vzame po potrebi) aliu tablete proti bolečinam (Lekadol ali podobno).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni

star sem 17 let in imam te težave že en mesec imam bolečine v prsih in v predelu srca.prvič se je zgodilo 28 januarja takrat sem bil v bolnici naredili so mi ekg 2krat in UZ srca ki je baje bil b.p in imel sem visok pritisk zato sem dobil tablete amlopin in rekli so mi da imam kontrolo čez 14 dni…med tem sem naredil cikloergometrijo v LJ rekli so da je vredu samo da imam malo previsok pritisk med naporom in da nisem dosti zmogljiv…šel sem na kontrolo in so mi rekli da naj si merim pritisk vsak dan in da mora minit ta bolečina…8 februarja sem spet pristal v bolnici bolelo me je v prsih in sem se dušil naredili so mi ekg in rekli da je vse vredu in da imam virozo…3 marca spet u bolnici spet me je bolelo pri srcu močno bil sem 4 dni not rekli so da je vse vredu naredili so gastroskopijo in rekli da mi žolč zateka v želodec…danes sem spet tu da vas vprašam ker nevem več kaj naredit mene boli zdej rama dosti mam krče in imam pritisk cel čas pri srcu in imam nekakšne krče me zapeče pri srcu in v prsih prosim mi povejte kaj naj naredim hvala za odgovor….

Zdaj sta skoraj dva meseca trajajoče bolečine v prsnem košu zaradi katerih ste iskali zdravniško pomoč. Baje so vsi izvidi opravljenih pregledov v normalnih mejah, razen povišanega krvnega tlaka. Vdopisu pa niste navedli s katerimi zdravili so vam zdravniki skušali pomagati proti bolečinam. Prepričan sem, da nimate organske prizadetosti srčne mišice ali srčnih žil! Verjetno bi vam pomagala pomirjevala (npr. Persen ali podobno) skupaj z analgetiki (aspirin). Upam, da ne kadite in, dca skrbite za redne aerobne vaje.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Dober dan,
stara sem 15 let in me stiska v predelu srca. Na pregledu športnika so mi ugovotvili podalšano QTC dobo. Odsvetovali so mi profesonalen šport,zdravila pa za moje stanje naj ne bi bila potreba. Zanima me,ali je lahko to znak poslabšanja oz. od česa na bi to prišlo? Ne stiska me konstanto. Včasih me boli že ko vstanem (se zbudim),ko se smeji,mirujem ali pa sem športno aktvina….

Podaljšana doba QTC je izvid EKG v katerem izstopa podaljšanje dobe od začetka kontrakcije srca do konca njegove relaksacije. V zadnjih letih so raziskovalci ugotovili, da se “bolnik”, ki ima taki izvid v EKG nagiba napadom hitrega bitja srca. Taki napadi nastopajo lahko zelo poredkoma, pri nekaterih “bolnikh” pa pogostoma. Napadi ne ogrožajo bolnikovega življenja, so pa lahko precej moteči pri dnevnih obveznostih. “Stiskanje” pri srcu ni povezano s prisotnostjo podaljšane dobe QTC. Zelo verjetno je povezano z duševnimi napori. Podaljšana doba QTC je lahko prirojena motnja, lahko pa posledica prebolele bolezni.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

pozdravljeni star sem 35let in zad nje čase iman nek čuden občutek namreč pod čeljust imam grče na desni strani na levi strani se pravi pod srcem pa imam občasne grče ne vedno ampak ko me prime ta bolečina se kar znojim bolečina traja nekaj sekund pol pa POPUSTI isto bolečino imam ko si vležem nalevo stran občasno me tudi duši

Narava bolečine dopušča sum, da je posledica motene prekrvitve srca. Priporočam posvet pri izbranem zdravniku.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close