Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Re: utripanje v trebuhu

Re: utripanje v trebuhu

Utripanje v trebuhu zaznavajo suhi ljudje in ljudje z raširjeno trebušno žilo aorto. Ker je pri vas utripanje zaznavno samo občasno je možno, da je pomemben položaj telesa ali pa, da so zaznavni samo neredni prezgodnji utripi. Pripoiročam vam, da vse prijavite za preled pri izbranem zdravniku

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Jaz če se dam nazaj (recimo na bazeni ko ležim na soncu) čutim utrip pri trebuhu oziroma spodnjem delu. Nisem suh, je pa res, da ko sem shujšal sem bolj čutil utripe po telesu kot prej. Jaz čutim utripe tudi ko grem spat, lahko tudi ko sedim… Odvisno kako sem pozoren na to. Je pa res, da jih verjetno bolj čutim kot ostali. Je kaj narobe? Star sem 23let oz bom. Sedaj tudi hujšam nekje do 95 bi rad prišel, sem športnik velik 185 in vsak dan imam treninge sedaj jih imam 100.

Pravilno ste napisali, da utripe srca bolj čutite kot drugi ljudje. Mislim, da ste lahko brez skrbi in, da se bo preobčutljivost počasi zmanjšala. Glede na vašo mladost mislim, da imate še vse žile popolnoma zdrave.Vsekakor vam to lahko potrdi izbrani zdravnik s palpacijo (otipavanjem) posameznih žil (predvsem trebušne aorte).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si
nova
Uredništvo priporoča

Lp

Mene zanima sledeca stvar: Zadne 4 dni mi cuden interval pride iz zelodca do srca in mi potem srce preskoci iz ritma ali nekaj takega..lahko da gre za kej druzga sam opisem tako najbolje da prov cutim interval iz strani zelodca in potem se prenese na bit srca.Ce lezim v cudnem polozaju recimo..nalevi stran boka…mi se to veckrat ponovim,recimo tudi k sedim na pol lezecem stolu se mi tud to isto dogaja…res pa da so mi pred parimi leti odkril aritmijo tahikardijo..blago..moram pa tudi povedat da sm malce pod stresom,imam tudi dosti obrnjen bioritem,spim do popoldneva…ponoci bedim in jem,kar cez dan spet ne tok..nimam pravega ritma,ki bi ga mogel imeti.Sem kadilec,pokadim najvec 7 cigaretov na dan malo manj malo vec ucasih,sem tudi dosti uzival alkohol in sm pa kje tudi drogo…seveda vem da delam veliko napako in se si sam kriv za nekatere posledice.
Ali bi bil lahko ta vzrok zaradi tega da me sedaj tole moteca stvar se dogaja in ali je to kaj nevarno???

Hvala za odgovor

V vašem dopisu ni nobenega podatka, ki bi zanesljivo kazal na prisotnot organsko prizadetost srca. Motnje, ki jih navajate dopuščajo sumiti, da so posledica nerednih, prezgodnjih utripov, ki so verjetno bili včasih prisotni tudi pred leti (“pred leti ugotovljena aritmija in tahikardija”). Napisali ste, da doživljate stresne obremenitve, ki so vam povsem pokvarile bioritem in hranjenje. Vmes so še posledice razvad, ki jih morate nujno opustiti. Vaše bodoče življenje je odvisno predvsem od vas samih. Gotovo so vam pripravljeni pomagati izbrani zdravniki, tako z besedo kot s predpisovanjem nujnih zdravil. Skušajte opustiti kajenje in se dovolj gibati. Zelo učinkovita polurna hitra hoja v naravi več krat na teden. Lahko mi še pišete.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni.
Imam čudne težave in sicer: že nekaj časa imam občutek preskakovanja želodca, srca; občutek je resnično čuden najprej v želodcu nato srce poskoči. Pred 2 leti in pol sem naredila UZ srca ter EKG in pa seveda razgovor s kardiologinjo. Vse je bilo bp. Na gastroskopijo sem šla, vendar je nisem uspela opraviti. Opravila sem tudi UZ želodca in je bil bp, prav tako UZ trebušne votline. Vse je praktično uredu, mene pa vsake toliko časa zelo prestraši ta uden občutek v želodcu nato preskok srca. V želodcu čutim kot neko luknjo…

lp ajda

Težava, ki ste navedli v dopisu je značilen znak prekatne ekstrasistole (prezgodnjega utripa). Vtis imam, da nimate bolnega srca, kar so vam sicer že povedali kardiologi.
Prekatne ekstrasistole so prezgodnji utripi, ki nastanejo v prekatih. Take prezgodnje utripe ugotavljamo tako pri zdravih kot pri bolnih srcih. Če so prezgodnji utripi zelo pogosti in če bolnika motijo, predpišemo različna zdravila (pomirjevala? antiaritmike?). Večkrat ugotovimo, da so navedeni prezgodnji utripi prisotni pri ljudeh, ki doživljajo stresna stanja, pri kadilcih, pri čezmernem pitju alkohola ali kave, po obilni jedi, itd.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni! Stara sem 20 let in mi utripa med rebri, kot da bi bila pljuča ali kaj…zanima me, kaj bi to lahko bilo…nevarno??

Predstavljam si, da ste astenične konstitucije (suha) in, da čutite utripanje med rebri pri pospešenem delovanju srca. Vsekakor svetujem, da vam izbrani zdravnik izmeri tlak na zgornjih in spodnjih okončinah in, da skuša ugotoviti prisotnost morebitnih šumov srčnega bitja na hrbtu.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

pozdravljeni. v trebuhu-v bližini popka čutim nenehen utrip. je moteče in v ležečem položaju zelo vidno. občasno me pika pri srcu in trebuhu. sem normalne teže. mimogrede mi je ginekologinja na pregledu odvzela kontracepcijske tablete zaradi razširjenih žil a ima to kaj veze z utripanjem? se opravičujem vendar bolj točno ne znam opisati kot sem . prosim za odgovor. lp

Utripanje v trebuhu je vidno pri asteničnih (suhih) ljudeh v ležečem položaju. Ta znak je lahko prisoten pri povsem zdravih žilah in zdravem srcu. Vsekakor priporočamo UZ-pregled trebuha, da izključimo obolenje trebušne aortze.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

pozdravljeni. najlepše hvala za odgovor. zanima me ali so še kakšni drugi znaki obolenja trebušne aorte? že na pregledih po porodu je ginekologinja dejala da imam težave z razširjenimi žilami ter da mi lahko jemanje kont.tablet povzroči krvne strdke,… težavo imam tudi z izpadanjem las čeprav sem stara komaj 26 let. vse te težave so se pa začele po porodu. torej je najbolje da zaprosim izbrano zdravnico za napotnico za ultazvok trebuha? najlepše vam hvala. lp

Upam, da nimate hudega izpadanja las. Verjeno gre za vplive dednosti. Prav tako upam, da imate še normalno stanje vsega ožilja in, da je “utripanje aorte” še fiziološki pojav.Priporočam posvet pri izbranem zdravniku.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

pozdravljeni. stara sem 28 let,in imam res kup zdr.težav. pred letom dni sem imela operacijo-tumor na jajčniku in od takrat se je moje zdravje samo poslabšalo. a zadnje dneve pa je vse huje imam nenehno utripanje v trebuhu,najbolj se čuti in vidi v ležečem položaju-pa sem srednje postave. tudi imam dobesedno napade po sladkem,en dva tri lahko pojem celo tablico čokolade pa še vseeno ni dovolj,če pri sebi nimam nič sladkega v tistem momentu se mi začne vrteti,slabost,omegljen vid,..imam zelo mrzle roke in noge vedno. pa da o hitrem bitju srca sploh ne govorim,ko malo hitreje stopim oz dva tri korake prebežim mi postane zelo slabo in se mi vrti,kot da bi pretekla 10km. in tudi imam zelo slabo lasišče,od zadaj mi izpadajo lasje,… in DA bila sem pri svoji osebni zdravnici in me je naročila za laboratorij čez 2 tedna ko se vrne z dopusta,čeprav se res bojim kaj je z mano. po očetovi strani je bilo 8 bratov in sester in so že skoraj vsi pomrli zaradi raka,ter težav z ščitnico,.. se opravičujem ampak drugače kot sem ne vem opisati. kaj bi bilo lahko narobe) res se bojim.lp

odgovor že poslan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

sicer ne vem ali pišem v pravo temo, a ker vidim, da je govora o utripanju v trebuhu, bom svoje vprašanje naslovila kar sem.

Stara sem 23 let (54kg/ 173cm) in do sedaj nisem imela nobenih večjih zdravstvenih težav. Pred kakšnim dobrim letom dni sem začutila čudno utripanje v spodnjem delu trebuha, natančneje nad sramno kostjo. To utripanje je nato ponehalo, se spet pojavilo v jeseni, in ponovno pred nekaj tedni. Utripanje ni stalno, ampak se pojavlja izmenično, recimo ob sedenju, pri kosilu, zvečer ko ležim na kavču,…itd. Skratka ni nobenega pravila kdaj se pojavi.
Prosim, če mi lahko svetujete kaj narediti in kaj bi sploh to lahko bilo – res je nelagoden občutek.
Naj povem še, da jemljem kotracepcijske tabletke Yasminelle, drugih zdravil ne jemljem. Pred letom dni sem bila na UZ pri ginekologu, zaradi težav z jajčniki, ki mi je povedal, da imam nekoliko povečano perlistaltiko, vse ostalo je bilo OK. Tudi pritisk imam normalen, kri je vredu. Če bi bila povečana aorta bi se to videlo tudi pri ginekološkem pregledu – UZ?

Hvala za vaš odgovor že vnaprej.

Lep pozdrav

Mislim, da čutite utripanje aorte. Pri ginekološkem pregledu ginekolog ne tiplje aorte, razen če ga bolnica prosi. Pri UZ pregledu abdomna je aorta vidna pri starejših ljudeh, če so prisotne aterosklerotične obloge. Morda čutite utripanje ob porastih krvnega tlaka. Priporočam, da prosite izbranega zdravnika, da vam “palpira” (otipa) trebuh v ležečem stanju na hrbtu in ob ležanju na enem in drugem boku.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani,

najlepša hvala za hiter odgovor.
Zanima me ali to utripnje čez čas poneha ali se bom morala s tem pač sprijazniti in bom to vedno čutila? Je lahko nevarno?

Hvala za odgovor.

Lep pozdrav

Priporočam vam, da opravite ustrezne preglede (palpacija trebuha, slikanje trebušnih žil? slikanje trebuha?) in greste z izvidi na pregled k gastroenterologu, ali najprej greste na pregled k gastroenterologu, da vas on napoti kamor je treba.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

pozdraavljeni. jaz pa čutim utripanje na levi strani trebuuha. stara sem 12 let, in še nisem dobila menstruacije.

New Report

Close