Forum: Kardiologija

Bolezni srca in ožilja. Krvni tlak. Bolečine in skrb za zdravo srce.

utripanje v trebuhu

Odgovori Nova tema
Default avatar whaat! 7 Dec 2014 20:07

Pozdravljeni!
Stara sem 14let, zadne case sem pod stresom, kar naprej se jocem, imam bolecine v trebuhu, drisko, med urineranjem me pece, dobila sem menstruacijo ki mi je zamujala 6 dni, sedaj jo imam ze 2 dni. Ko se ulezem na trebuh ali hrbet cutim utripanje srca v trebuhu, izgubila sem nekajkilogramov, prej sem jih imela 54 sedaj jih imam 48.3 kg, visoka sem 166cm, imam cudno napihnjen trebuh in obcasno mi je slabo, prav tako pa nimam apetita?prav tako pa skoraj nic ne spim? In noge ter roke se mi tresejo, sla sem zdravnici ki mi je na neku napravi k se zacne na c pa ima 3 crke vzela kri in je rekla da nic ni narobe ampak take tezave imam sedaj ze 5 dni??

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Avatar Boris Cibic 9 Dec 2014 14:42

Glede na vsebino dopisa sklepam, da ste suhi in, da čutite in morda tudi tipate utripanje zdrave, glavne arterije v trebuhu (aorte). Pravilno sklepate, da so sedanje težave posledica stresnih vplivov. Izključiti morate vnetje sečnega mehurja ali ledvic (pregled seča). Ker je izvid krvi normalen, verjetno ne gre za zaskrbljujočo bolezen. Priporočam blaga pomirjevala. Srečno.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.
Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije
www.zasrce.si

Avatar Boris Cibic 10 Dec 2014 18:26

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav!

www.zasrce.si

Default avatar kolar1 7 Feb 2015 21:32

Pozdravljeni!
Utripanje v trebuhu cutim ze kar nekaj časa. Stara sem 16 let, visoka 172 cm in imam nekje 53kg. Jemljem kontacepcijske tablete nekje 4 mesce (yaz),ki pa sem jih sedaj zamenjala zaradi slabega pocutja, sem slabokrvna. Utripanje je zelo motece, cutim ga najbolj ko lezim na hrbtu in je zelo vidno. Kaj naj storim?

Default avatar kolar11 7 Feb 2015 21:42

Pozdravljeni!
pozabila sem omeniti da imam tudi bolečine hrbta.
Hvala za odg.

Avatar Boris Cibic 10 Feb 2015 14:09

Odgovor ni potreben.

Lep pozdrav!

www.zasrce.si

Default avatar moniiiìiii 1 Jul 2015 00:11

Pozdravljeni.
Stara sem 34 let, malo močnejše postave, vendar zelo aktivna-tečem.
Skoraj vsak večer se mi zgodi, da mi v želodcu (tik pod trikotnikom) močno utripne, večkrat pa temu sledijo hitri manjši utripi, ki se širijo proti srcu. Ne vem ali mi zatrepeta srce ali samo želodec. Nekako moram loviti sapo, da se konča. Temu sledi hitro bitje srca, vedno pa tudi ne (verjetno ker se ustrašim). Največkrat se to zgodi, če ležim na desnem boku. Bila sem na ekg in je bilo vse ok.
Hvala za odgovor vnaprej.

Avatar Boris Cibic 3 Jul 2015 14:01

Verjetno se vam ponavljajo prezgodnji srčni utripi zaradi zraka v želodcu(?), duševnih obremenitev (?), nenavadne lege telesa(?). Ni zadržkov za jemanje blagih pomrjeval po potrebi.

Lep pozdrav!

www.zasrce.si

Default avatar Masaa 13 Nov 2015 13:32

Pozdravljeni!
Stara sem sicer 13 let in imam 54 kil ampak sm dosti suhe postave , menstruaceijo pa sem dobila prejsni mesec in sicer zadnje cajte opazam utripanje na levi strani trebuha in je zelo motece
LP masa �

Avatar Boris Cibic 16 Nov 2015 14:16

Ker ste suha verjetno tipate utripanje glavne žile (aorte) v trebuhu. Srečno.

Lep pozdrav!

www.zasrce.si

Avatar Boris Cibic 16 Nov 2015 14:19

Ker ste suha, verjetno čutite ali tipate pulziranje glavne žile v trebuhu (aorte).

Lep pozdrav!

www.zasrce.si

Default avatar Mlada mamica 13 Feb 2016 01:07

Pozdravljeni
Stara sm 20 od mojega poroda je minilo ze 7 mesecev zanima me pa sledece.
Danes sm zacutila kot brcanje pod popkom levo ni bilo v ritmu srca ker ko sm pritisnila sm cutila ritem srca in sm videla da je to nekaj drugega. Bilo je zelo motece ker je biv obcutk kot da imam mehurje ki pokajo neznam drugace opisati kot pa ali brcanje ali pa pokanje mehurjev to je trajalo priblizno pov ure ko sm zvecer lezala na levi bok obrnena. Noseca pa vem da nisem sm imela pregled pri ginekologinji in me res skrbi kaj bi lahko to bilo? Naj samo se omenim da me je pa kasna dva dni prej zacelo pod pokom pecti notri in ko sm pristosnila je grozno zabolelo.
Hvala za odgovor in lep pozdrav

Avatar Boris Cibic 15 Feb 2016 12:40

Glede na vsebino dopisa bi najprej pomislil na možnost, da so navedene motnje nastale v prebavilih (gastrointestinalnem traktu). Če se bodo še ponavljale bi priporočil posvet pri gastroenterologu.

Lep pozdrav!

www.zasrce.si

Default avatar Polžek 5 Apr 2016 23:23

Lepo pozdravljeni!Stara sem 36 let in zadnji mesec čutim vsak večer utripanje v trebuhu. Občutek je kot da v spodnjem delu trebuha utripa srce in ščemi. Včasih začnem čutiti utrip že čez dan,včasih pa pozno zvečer. Sem močnejše postave. Kaj bi lahko to bilo? Hvala za odgovor. Lp

Avatar Boris Cibic 6 Apr 2016 13:07

Verjetno čutite prezgodnje utripe, ki so včasih bolj "zaznavni" kot redni utripi. Mislim, da ste lahko brez skrbi. Srečno.

Lep pozdrav!

www.zasrce.si

Default avatar SamoEna 4 Jul 2016 04:51

Pozdravljeni

Imam eno vprassnje, namrec pribl.3cm nad popkom cutim utripanje (kot brce otroka). Sem srednje postave.
Naj dodam, da sem 2 dni nazaj bila na UZ trebuha in RTG abdomna (pri infektologinji), zaradi velikega vnetja. Trenutno sem na antibiotikih.
Bi lahko to utripanje bilo kaj nevarnega? Priporocate predcasen obisk zdravnika?

Avatar Boris Cibic 12 Jul 2016 10:57

Hvala za zaupanje. Opravičujem za zamudo pri odgovoru. Upam da ste že dobili izvid UZ in Rtg pregleda trebuha in, da je na njih točen odgovor na vaše vprašanje. Drago mi bo, če mi ga boste posredovali. Srečno.

Lep pozdrav!

www.zasrce.si

Default avatar Nina42 12 Nov 2017 06:33

Pozdravljeni,
Zanima me ali so lahko vzrok za povečanje trebušne aorte tudi zunanji dejavniki kot npr. nošenje steznika v lepotne namene ali gre za notranje spremembe v žili?

Lepo prosim za inofrmacijo.

Lp,
Nina

Avatar Boris Cibic 13 Nov 2017 14:08

Mislim, da ne more zunanji steznik povzročiti spremembe (razširitev) abdominalne aorte.

Lep pozdrav!

www.zasrce.si

Na vrh