Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Desno prekatni blok

Desno prekatni blok

Pozdravljeni,

pri splošnem zdravniku sem opravila EKG, ki kaže na desno prekatni blok.

Ali mi lahko poveste kaj več o tem, je nevarno,kako je nastal, se lahko poslabša, kako ozdraviti,…?

Hvala za informacije in lep pozdrav.

Napisali ste, da EKG kaže “na desno prekatni blok”. Te definicije ne poznam. Zelo verjetno je v originalnem izvidu napisano “desnokračni blok” ali “inkompletni desnokračni blok”. To napišemo kadar je “potovanje električnega dražljaja v desnem prekatu delno ali povsem zavrto. Taka sprememba lahko nastane pri mnogih boleznih (npr. stanje po vnetju srčne mišice, zvišane vrednosti holesterola v krvi, zvišan krvni tlak, v redkih primerih je napaka prisotna že ob rojstvu, itd.). V prisotnosti desnega kračnega bloka je bolnik, pri zmernih telesnih obremenitvah, lahko popolnoma brez težav. Ker zdravil za neposredno zdravljenje tega stanja ni, zdravimo osnovno bolezen.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Lepo prosim za eno pojasnilo. Sem srčni bolnik z več diagnozami in sicer: angina pectoris za sedaj
stabilna, insuficienca aortne in mitralne zaklopke ter desnokračni blok. Ker mi je doktor pri ultrazvoku odkril “palpitacije” me je poslal še na 24urni EGK. Diagnoza ,ki jo je na podlagi tega
napisal se glasi “paroksizmalna tahikardija”(opažene so bile supraventrikularne ekstrasistole).
Zanima me ali je to spet nekaj novega, ali se nanaša to na DKB in prosim povejte mi kako naj živim,
da bo moje srce še kaj časa delovalo, čeprav se bližam osemdesetim bi še rada nekaj časa teptala našo zemljo.
Zahvaljujem se vam in vam želim vse dobro še naprej!

nova
Uredništvo priporoča

V vašem srcu je nekoliko pomankljivo delovanje dveh zaklopk (mitralne in aortne zaklopke) in nekoliko pomankljivo delovanje je tudi delovanje prevodnega sistema v srcu. Občasno imate tudi napade hitrega bitja srca. Predstavljam si, da še zmorete blage telesne obremenitve brez zadihanja in, da redno jemljete predpisana zdravila. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close