Najdi forum

Pozdravljeni,

Prosim, če mi lahko poveste kakšno vlogo ima CRP pri srčno žilnih boleznih. Ali je izvid CPR 1,5 mg/L normalen izvid, sedimentacija 15?

Hvala in lep pozdrav.Ina

Preiskavi krvi CRP in SR sta dve pomembni preiskavi pri ugotavljanju prisotnosti bolezni zaradi vnetnih procesov. Sporočeni vrednosti sta v normalnih mejah.

Vrednnosti CPR in SR sta pri vnetnih boleznih srca vselej zelo povečani.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

ALI BI ZARADI VREDNOSTI K-SR H 25 IN U- ERITROCITOV H 3 MORALA NA PONOVNI PREGLED?

VREDNOST NAD O ZA U-ERITROCITE IMAM VEDNO, OB SISTEMATSKEM PREGLEDU PA NISEM IMELA ZDRAVSTVENIH TEŽAV.STARA BOM 43 LET

JEMLJEM NAKLOFEN DUO CCA 6 MESECEV ZARADI BOLEČIN V SP.OKONČINAH IN STEDIRIL

nova
Uredništvo priporoča

zanima me 2005 sem imel operacijo zolca,do zdaj je bilo vse vredu zdaj pa imam bolecino vpredelu zolca bil sem na odvzemu krvi pa prosim ce mi kdo lahko pojasni kaj to pomeni
S-CRP H 17,93 SR-28
drugi izvidi krvi pa so vredu

SIN IMA ŽE NEKAJ ČASA GLAVOBOLE, SLABŠE SE POČUTI, NA PAŠE MU JESTI.
PREGLED KRVI JE POKAZAL CRP 40 NEKAJ DNI JE JEMAL OSPEN 1500,KO JE DOBIL IZVID BRISA GRLA- NEGATIVEN MU JE ZDRAVNICA REKLA NAJ PRENEHA JEMATI OSPEN.
JE MOŽNO, DA SE BAKTERIJA KLJUB NEGATIVNEMU IZVIDU SKRIVA V GRLU?

Niste napisali koliko dni je vaš sin jemal Ospen. Verjetno je zdravnica menila, da ga je jemal dovolj časa. Domnevam, da se je tako odločila potem, ko je bolnika pregledala.
Zelo verjetno gre zvišana vrednost CRP na račun prebolelega vnetja v grlu. Vsekakor je potrebna kontrola krvi čez 2–3 tedne ali še prej, če se bolnikovo počutje ne bo vidno zboljšalo v nekaj dneh.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si


ne vem kakšno je normalno stanje SR in CRP, jaz imam SR-8, CRP-100. zdravnica mi je predpisala antibiotike CEFZIL. imam glavobol, trebušne krče, drisko, temperatura pa nenormalno niha ( kar naenkrat je 39, čez pol ure pade na 37,…) zanima me, če se bo to uredilo z temi antibiotiki, kakšna je normalna vrednost SR in CRP, in kako pride do takšnega vnetja?
(stara sem 30 let)
hvala za odgovor

Nekoliko me je presenetil vaš podatek, da vam telesna temperatura močno niha. Zelo verjetno se vam to dogaja zaradi delovanja nekega sredstva za znižanje telesne temperature, ki vam v teku dneva za nekaj ur zniža telesne temperaturo (aspirin?). Več krat se zgodi, da sta na začetku neke bolezni vrednosti SR in CRP še v normalnih mejah ali komaj povišani in, da postaneta visoki šele proti koncu prvega tedna trajanja bolezni. Normalne vrednosti SR so pod 2o in vrednosti CRP pod 5.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Zanima me če so vam ugotovili za kakšno bakterijsko okužbo gre? Moji hčerki tudi niha vročina že dva dni iz 36 na 39 v roku pol ure. Prav tako ima zvišano vrenost CRP.

Hvala za odgovor!

Upam, da je vašo hčerko izbrani zdravnik že pregledal in ustrezno ukrepal.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni!
Pišem vam za mojega dedka. V januarju je bil v bolnišnici zaradi zdravljenja pljučnice. Je tudi srčni bolnik in ima blago obliko sladkorne bolezni. Prav tako ima nekaj narobe z jetri. Star je 77 let, težak pa 120-130 kilogramov. V petek je bil na laboratorijskih preiskavah, ki pa so pokazale sledeče:
– S-sečnina: 15,9
– S-kreatinin: 171
– S CRP: 250,6
– S-kalij: 5,3
– S-klorid: 110
– sedimentacija: 87
– hemoglobin: 110
– eritrociti: 5,9
To so podatki, kateri so povišani ali znižani, ostali so v mejah “normale”.
Prosim, če mi lahko odgovorite na moje vprašanje, saj me zelo skrbi. Trenutno se dedek počuti malce slabše – kašlja – suh kašelj. Vročine nima.

Lepo pozdravljeni!

Renata

Normalna vrednost kreatinina je okrog 100. Zvišane vrednosti kreatinina kažejo na oslabelo delovanje ledvic. Zvišane vrednosti sečnine so lahko posledica oslabelega delovanja ledvic in lahko posledica nezadostnega uživanja tekočin, na kar kaže rahlo povišana vrednost klorida. Visoki vrednosti CRP in sedimentacije kažeta na vnetni proces. Vrednost hemoglobina je na spodnji meji normale, je pa vrednost eritrocitov nekoliko nad normalo. Potreben je pregled pri nefrologu. Morda bo bolnik že tam dobil odgovor o vzroku pospešenih vrednosti CRP in sedimentacije na našem trgu.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

LP ZANIMAJO ME NASLEDNJI IZVIDI

HEMATOLOŠKI

ELIKTROCITI 3,97
KMCV 94.9
KMCH 34
KMCHC 359

BIOKEMIJSKE PREISKAVE

SGGT 0.69
SASTH 0.70
SALT 0.89
SCRP 15

KAJ POMENIJO IN ALI JE TREBA NA PONOVNE PREISKAVE?

LAHKO MI ODGOVORITE TUDI NA [email protected]

Če ste opravili preiskavo krvi v laboratoriju, ki uporablja vzorce na katerih so navedene normalne vrednosti posameznih kazalcev, ste pri nekaterih kazalcih lahko ugotovili blage odklone od normalnih vrednosti: navzgor (MCV, SGPT, ALT, CRP), pri eritrocitih navzdol. Odkloni so majhni in mislim, da preiskav sedaj ni treba ponavljati. Izvidi dopuščajo sum, da je prisotno blago vnetje (CRP rahlo zvišan) in, da je funkcija jeter nekoliko motena (ALT, SGPT).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani dr!
Kakšna je normalna vrednost CRP-ja?
Imam sedimentacijo 13 in CRP 0,46.Je to v redu?
Kaj pomeni kratica K-mpv imam 6.80 eozinofilci 0.44 eozinofilci št.0.028.Te vrednosti vem,da so prenizke,ne vem pa zakaj,kaj je temu vzrok.Stara sem 55 let
Hvala in lp

Spoštovani,
dobili smo krvni izvid pacienta in po pregledu krvnega izvida, nas zanima kakšne preglede mora opraviti še pacient, ki ima povišan CRP 27,5 mg, saj je oddal le kri in nič drugega…

Je potrebna pri tem posebna dieta? Pri bolniku ni ne driske, ne bruhanja…prvi dan je bila prisotna le vročina 37,9 st.C. Torej morda tudi ni rotavirus.

Bolnika še vedno boli trebuh in to ga je začelo včeraj in to v pleksusu, nato pa se je bolečina razlezla na cel predel trebuha, ki do danes ni popustila. Zdravnik je ovrgel diagnozo za slepič, ker je pacienta pretipal in ni takšnih znakov.
Bi moral pacient po tednu dni, ko se stanje umiri, če je res le viroza, ponovno na odvzem krvi?
Kaj če se CRP izvid ne zniža? Namreč sočasno mu niso dali nobenih zdravil, ker je baje le virus.
Hvala za odgovor

Normalna vrednost CRP je pod 5 mg/L. Vrednost poraste pri številnih vnetnih procesih (gripa, pljučnica, vnetja v urogenitalnih organih, itd.). Po končani bolezni se vrednost polagoma zniža do normalnih vrednosti.
Napisali ste, da je zdravnik izključil vnetje slepiča in, da bolnika še vedno boli trebuh. Potrebno je opazovanje. Morda bo zadostoalo kratkotrajno zdravljenje s spazmolitiki (Buscopan ali podobno).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani, lepo prosim za vaš nasvet. Že dalj časa sem hipertonik (jemljem Tarko), drugače pa sem bolj ali manj zdrava. kakšne tri leta pokašljujem, menda zaradi stranskih učinkov Tarke. V oktobru 2011 sem zbolela, zdravili so mi angino z Ospenom 1500 (CRP sem imela 36). Ker je bilo stanje iz dneva v dan slabše, sem ponovno obiskala zdravnika, ki je ugotovil, da imam virusno vnetje ščitnice. Po pregledu pri tirologu sem dobila Medrol 32 mg, po petih dneh 16 mg (jamala sem ga dva meseca in pol). Prvi dan po bolovanju in dopustu sem šla v službo in dobila 38.5 vročine, bolijo me kosti, ostro in suho kašljam, počutim se obupno. Dobila sem Sumamed, počutje pa je še kar obupono. CRP sem imela 39. moja osebna zdravnica je odsotna, zato me vedno pregleda zdravmik, ki jo nadomešča, praviloma vedno drugi. Hvala in lep pozdrav.

Iz vsebine vašega dopisa povzemam, da ste zboleli v mesecu oktobru. Izbrani zdravnik je ugotovil angino in vam predpisal Ospen. Ker se stanje, po končnem zdravljenju, ni zboljšalo, ga ste ponovno obiskali. Ugotovil je virusno vnetje ščitnice in vas napotil na pregled k tirologu. Izgleda, da je ta potrdil diagnozo in vam predpisal Medrol, ki ga ste jemali dobra dva meseca. (do polovice decembra?). Po končanem bolniškem dopustu (v drugi polovici meseca decembra?) se ste vrnili v službo in kmalu za tem(?) ponovno zboleli z znaki akutnega febrilnega obolenja. Zdravnik vam je predpisal Sumamed vendar slabo počutje še traja.
Manjka mi podatek zadnjega izvida tirologa in zadnjega izvida pregleda krvi.
Glede na vsebino dopisa obstaja verjetnost, da ste v času dveh mesecev zboleli dva krat za virusnim vnetjem, ki je zajelo tudi ščitnico. Zmerno zvišana vrednost CRP kaže, da bolezen še ni končana. Ker sumite, da je kašelj lahko stranski učinek zdravila Tarka in vas to moti, bi kazalo, da bi Tarko zamenjali z zdravilom, ki ne vsebuje trandolaprila, ki je v sestavu tablete Tarka.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Imam četrti dan povišano temperaturo, včeraj še 39 in čez, danes 37,5.Kašljam predvsem zvečer v postelji. Laboratorijski izvid pokaže le povišan CRP – 52, drugo je v redu. Kaj svetujete vi? mogoče antibiotike ali kaj drugega?

Hvala za odgovor, Zdenko

New Report

Close