Najdi forum

hiter utrip

Danes sem bila na sistematskem pregledu za službo. Imela sem zelo hiter utrip-120 udarcev, pritiska pa je bil 130/72.
Ko je zdravnica videla ta izvid, je dejala, da to ni normalno in naj grem nujno k svoji zdravnici.

Hiter utrip imam odkar pomnim. Ponavadi je od 85-100 v stanju mirovanja. Pritisk pa imam nizek, občasno si ga merim z ročnim meilnikom in je od 105-120/65-70. Zaradi tega utripa sem že bila pred leti pri kardiologu, ki mi je predpisal neke tabletke, ki sem jo morala jemati pol na dan. Utrip se mi je zelo znižal, okoli 40-50 in ko sem ga želela otipati, je bil zelo neenakomeren. Zato se nehala jemati tabletke.

Občasno čutim pri srcu močno bolečino, ki po parih sekundah mine. Takrat ne upam niti dihati, ker se mi zdi, da mi bo srce obstalo.

Stara sem 31 let in me ta utrip niti ne moti, niti mi srce ne razbija močno, skratka jaz se počutim dokaj zdravo.

Kaj sedaj? Naj grem k svoji zdravnici in še dalje do kardiologa? Ali je stanje res zaskrbljujoče?

Hvala in lep pozdrav.

V vašempostu je premalo podatkov, da bi smel pomisliti na bolezen srca. Zelo verjetno gre za funkcionalno motnjo zaradi živčnih vplivov.

Priporočam pregled funkcije ščitnice. Verjetno se bo stanje normaliziralo ob redni športni rekreativni dejavnosti.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close