Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Špikanje pr srcu

Špikanje pr srcu

LP…sem miha star sem 19 let visok 190 in imam 75kg in kadilec že 4 leta…imam pa sledeč problem…vsake toliko časa me pri srcu špikne(kot bi me nekdo z šivanko…imam malo težje delo (prelagam 20-30kg težke pakete)…Vsake toliko časa imam pa občutek kot da mi srce začne bolj biti…zvečer ko sn pa v postelji…mi pa vsake toliko časa začne srce malo bolj nabijat…

kaj bi biu vzrok?…mogoče delo al je kaj z srcom narobe….

Hvala za odgovore

Lp miha

Vsebina vašega posta dopušča sum, da imate občasno posamezne neredne utripe srca, ki nastopajo pri zdravih in pri bolnih srcih. “Špikanje” pri srcu ne kaže na bolezen srca, pač pa na živčne in toksične (kajenje) vplive na srce.

Zelo vam priporočam, da opustite kajenje, da omejite uživanje alkoholnih pijač in da se posvetite redni rekreativni športni dejavnosti.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Torej fitnes ni tako slaba ideja ker se lepo razgibaš…Kaj pa uživanje proteinov(za moč in razvitje mišic)??Je to nevarno ali lahko lepo uživam v zmernih količinah brez problemov…

LP miha

nova
Uredništvo priporoča

V uravnoteženi prehrani je predvideno kritje dnevno potrebnih kalorij v naslednjih odstotkih: 50-55 % goljikovi hidrati, 25-30 % maščobe, 20-25 % beljakovine.

Če uživate tako hrano in ste zdravi, dodatno uživanje proteinov za moč ni potrebno. Če imate vtis, da imate v svoji prehrani premalo beljakovin, ni zadržkov, da uživate še prehranska dopolnila.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Mene pa je danes ponoči zbudila bolečina. Nekaj minut me je močno špikalo v predelu srca. Razmišljala sem kaj bi to lahko bilo, vendar nisem ugotovila ali me je bolelo v rebrih ali v srcu.

Sicer ne kadim, ukvarjam se s športom (joga, pilates, tek). Tudi pretežka nisem (175cm, 60kg). Stara pa sem 24 let.

Ali menite, da moram počakati če se ponovi ali naj grem na kakšen pregled?

Sicer pa je moj srčni utrip zelo nizek (okoli od 50 do 60) in občasno čutim kot da ne bi bil enakomerno. Kot da se ustavi in potem zopet močno zažene, kar mi za sekundo vzame sapo (ali pa je vsak tak občutek).

Hvala za odgovor!

Bodite brez skrbi. “Špikanje” pri srcu ni nikdar znak bolezni srca pač pa znak stresnih vplivov na srce. Ker imate razmeroma nizek pulz pomeni, da ste v zelo dobri “kondiciji”. Morda trenirate preveč? Morda ste pod stresnimi vplivi? Priporočam rekreativno športno dejavnost v naravi brez ekstremnih telesnih obremenitev. Po potrebi lahko vzamete blaga pomirjevala.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Lep pozdrav,

prosil bi za mnenje: 2 dni nazaj me je v srcu in okolici srca med hojo pričelo boleti in špikati v srcu, bolečina je bila močna ko sem globoko vdihnil, se zasmejal in tudi občasno med samim normalnim dihanjem. Skrbi me ker je ta bolečina trajala dolgo od sob zvečer do nedelje zvečer. Celo noč sem spal na boku ker če sem ležal na hrbtu me je zabolelo. Sicer sem imel že kdaj prej take bolečine a nikoli tako dolgo. Bi moral na pregled?

Vaš opis bolečine nikakor ne kaže na možnost, da bi bila bolečina znak prizadetosti srca. Možnosti je več: bolečina zaradi nedobičajnih gibov hrtenice ali pozicije telesa, bolečina , ki je posledica virusnega vnetja s prizadetostjo živcev prsnega koša, bolečina zaradi stresnih (živčnih?) vplivov, itd. Lahko mi še pišete.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Tudi mene občasno zbada pri srcu in sumim, da je to zaradi pitja energijskih pijač v času izpitov (vendar največ 1 energijska pijača na dan, in to max en teden,več ne upam).
Ta teden pa me občasno špika pr srcu, čeprav energijskih pijač sploh nisem pila, prejšnji teden, ko sem jih, pa me ni nič špikalo.
Mislite, da je vzrok v teh pijačah in naj se jih raje izogibam? (Vendar včasih je tako težko ostati zbran pri knjigi celo noč:))

Pozdravljeni,
sam sem imel večkrat bolečine v predelu srca. Leta nazaj sem tehtal veliko preveč, sedaj tehtam 70kg in sem visok 176cm. Odšel sem na preglede (tudi kardiologu) in poleg motnje srca je bil odg. na koncu “če se boste gibali in živeli (jedli) kot sedaj, boste živeli dolgo”. Sicer treniram (gorski) tek in alpinizem in to dokaj veliko za rekreativca. Pulz v mirovanju je 45 utripov/min.
IN zakaj vam pišem? Bolečine v predelu srca so se stopnjujejo, mogoče ne kot jakost bolečine, bolj kot pogostost. Prej večkrat zvečer sedaj tudi preko dneva. Skupaj je teh “špikanj” zakakšne pol ure na dan. Menite, da bi ponovno moral na pregled? Imam dokaj do zelo stresno službo. Po prejšnjih postil sumim, da so lahko psihičnega oz. živčnega izvora. V zadnjem času mi je tudi začelo trzati oko, ki se mi niti po oddihu od računalnika ne umiri. ISti vzrok? Zahvaljujem se vam za kakršenkoli nasvet
Hvala in lp,
David

Še nisem bral, da, ob uživanju energijskih pijač, lahko nastopi “špikanje” pri srcu. Bolj se nagibam k mnenju, da je špikanje posledica psihičnih obremenitev. Bolj kot uživanje energijskih pijač ob psihofizičnih obremenitvah podpiram zdrav slog življenja z izdatnim gibanjem v naravi več krat na teden.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Napisali ste, da ste opravili pregled pri kardiologu zaradi bolečin pri srcu in, da kardiolog ni ugotovil organske bolezni srca. Bil je mnenja, da vam bo redno gibanje koristilo. Niste napisali ali je bil mnenja, da so potrebne kontrole in niste napisali katera zdravila vam je predpisal. Verjetno je bil prepričan, da bolečine bodo prenehale pri zdravem slogu življenja. Iz vsebine vašega posta ne morem sklepati, da je nastala organska bolezen srca v zadnjem času. Zato se nagibam k mnenju, da so vaše težave pri srcu (špikanje) posledica stresnih vplivov, ki se tudi vam zdijo zelo verjetni. Na živčne vplive težav kaže tudi trzanje oči. Zelo mi je drago, da ste “rekreativec”, v dobri telesni kondiciji, na kar kaže tudi nizka srčna frekvenca. Za pomiritev bolečin lahko občasno vzamete blaga pomirjevala. Imate izkušnje s tabletami proti bolečinam (aspirin ali podobno)? Ali ste kdaj opravili EKG-pregled, ki ga priporočamo pri srčni frekvenci pod 50 utripov na minuto, da izključimo prevodne motnje v srcu?

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni!
Stara sem 20 let in imam že nekaj časa (3 mesece) težave – glavobole, občutek vrtoglavice in nestabilnosti (ko stojim in hodim). Včasih me tudi zbada pri srcu, včasih mi srce razbija in se mi zelo poveča srčni utrip. (običajno imam 60/min, ko mi razbija pa tudi čez 110/min) Bila sem že na CT glave (izvidov še nimam) ter pri nevrologu (tu ni bilo ugotovljeno da bi šlo za kaj hudega- razen da imam malo nižji pritisk). Večkrat se mi zdi kot da imam glavo zelo težko in jo moram nasloniti (potem je malo boljše).
Zadnjih 14 dni se sicer več rekreiram, a še vedno nevem kaj je narobe. Skrbi me da je kaj narobe s srcem, da imam slabo prekrvavitev ali kaj podobnega. Nevrolog mi je svetoval tudi pregled pri kardiologu in imam namen to storiti v kratkem.

Težave, ki ste navedli v dopisu, so mnogo bolj sumljive, da so funkcionalne kot pa organske in so posledica duševnih obremenitev ali premajhne telesne kondicije. Domnevam, da je za težave včasih kriv tudi nizek tlak. Napisali ste, da se zadnjih 14 dni bolj dosledno rekreirate. Zelo priporočam, da z rekreiranjem nadaljujete. Pričakujem, da se bo psihično stanje stabiliziralo in, da bo vedno manj “napadov” pospešenega bitja srca. Vsekakor priporočam, da opravite EKG pregled in morda tudi pregled pri kardiologu. Če se stanje ne bo kmalu poipravilo, lahko prosite izbranega zdravnika, da vam predpiše zdravilo, ki bo stabiliziralo delovanje srca.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Zdravo mene pa zanima zakaj se meni pogosto dogaja da me špika pri srcu. Včasih me tako vščipne pri srcu da se mi kar zavrti. Vsi mi pravijo da sem pretežak ker imam 106 kg velik sem pa 83cm in da se ne ukvarjam z športom. Meni se pa zdi da je nekaj resno narobe z mojim srcem ker mi včasih postane mravlinčasta roka in tudi kdaj pa kdaj me peče okoli srca…Jaz mislim da so to posledice drog v mladosti ( exteziji , speed , kokain )
Bil sm tudi že pri zdravniku in je rekel da je vse ok…

Prosim odpišite in svetujte kaj bi bilo najbolje narediti…

“Špikanje” pri srcu je motnja, ki ni nikdar znak bolezni srca! Zato bodite brez skrbi. Lahko skušate težavo premagati z rednim gibanjem, postopnim hujšanjem in občasnim jemanjem tablet proti bolečinam (Aspirin, Naklofen, itd.) ali pomirjevalnih tablet.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Morda ste že kdaj brali ali slišali, da “špikanje” (zbadanje) pri srcu ni znak bolezni srca pač pa posledica živčnosti. Vaš zdravnik vam je zelo verjetno povedal isto po končanih preiskavah srca (pregled, EKG in morda tudi UZ srca). Bodite brez skrbi. Srcu boste zelo koristili če se boste več gibali in ob tem tudi shujšali. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Danes popoldne me je zagrbila močna bolečina okoli srca. Hrati se mi je vrtelo kakor bi izgubila zavest in težko sem dihala . kaj bi bilo to? prosim da mi odgovorite sem KADILKA LP ANITA

Zbadanje (“špikanje”) pri srcu je neprijetna senzacija zaradi velikega števila vzrokov, ni pa prisotno pri organski prizadetosti srca. V vašem primeru bi težko pravilno odgovoril kaj se je dogajalo ob navedeni težavi (zbadanje pri srcu, občutek izgube zavesti, težko dihanje). Upam, da je težava že zdavnaj mimo in, da je šlo le za posledico živčne napetosti.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close