Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Aspirin protect 100 mg

Aspirin protect 100 mg

Spoštovani,

Kot vem, je Aspirin 100mg 1x dnevno po zajtrku dobro jemati proti krvnim strdkom.
To tudi delam, ker me na čase v glavi zelo zaboli in menim, da je takrat vzrok bolečine strdek.. bila sem namreč na CT Angiografiji glave in anevrizme ni (imela jo je moja mami), in prav tako je ona zraven anevrizme takrat imela možgansko kap- je pa imela iste bolečine v glavi kot jaz, zato sklepam, da imam tudi jaz strdke.
Sedaj pa me zanima, če lahko jemljem Aspirin protect 100mg in kako se ta Aspirin jemlje- prav tako, kot navaden 100mg? Ne vem pa, kaj lahko še naredim- kakšne preiskave, da bi se videlo, če gre res za strdke ali ne..

Hvala za pomoč.

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Spoštovani,

Krvni strdki, ki nastanejo v možganskih žilah ali “pripotujejo” v možganske žile od drugod, povzročijo nenadne spremembe delovanja okončin, oči, itd. Iz vsebine vašega dopisa ne morem sumiti, da se je pri vas to zgodilo. Zelo verjetno so vaši glavoboli posledica drugih vzrokov.
Zelo se strinjam, da jemljete Aspirin 100 mg ali Aspirin protect enkrat na dan, da se zavarujete pred nastankom krvnih strdkov. Tableto Aspirin protect bolnik zaužije pred jedjo.
S slikanjem možganskih žil ugotovimo prisotnost zamašene žile. Tako preiskavo navadno naročajo nevrologi po opravljenem pregledu bolnika.

Lepo vas pozdravljam.

Prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Za odgovor se Vam najlepše zahvaljujem.

Torej je najbolje, da se odpravim k nevrologu in mu povem, da na CT angiografiji niso nič ugotovili in da imam vseeno nenaden glavobol, kot da bi me kdo zabodel- ta glavobol pa traja kakih 5-10 sekund, mogoče več. Za navadne glavobole me ne skrbi, me pa za to zbadanje.. A za Aspirin protect je vseeno kdaj pred jedjo ga vzamem? Ker navaden 100mg aspirin sem vzela zjutraj po zajtrku.

Hvala.

nova
Uredništvo priporoča

Na magnetni resonanci se zo vidi?

Spoštovani,

Če zajtrkujete zelo skromno količino hrane, bo morda boljše, da vzamete Aspirin protect pred kosilom.

Lepo vas pozdravljam.

Prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani,

Ker mi organ “zo” ni znan, vam ne morem odgovoriti na vprašanje.
Lep pozdrav.

Prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Za Vašo pomoč in čas, se Vam najlepše zahvaljujem. Hvala.

Spoštovani!
PRED 4 leti je hčerka prebolela globoko vensko trobozo, vseled jemanja kontracepcije. Zdravila se je pol leta in še v istem letu odpotovala na Kitajsko. Takrat je preventivno pred letom imela Heparin, ki si ga je aplicirala na letališču.
Prosila, bi vas za mnenje,ker me močno skrbi. Sedaj se ponovno odpravlja zaradi šetudija v to deželo in bo tam ostala 6 mesecev. Odpotovati bi morala v oktobru. Zanima me če mora vedno pred daljšim letom vzeti Heparin, koliko časa pred letom , koliko časa deluje po aplikaciji in če bi morda vi vedeli če je to kakšna kontraindikacija če bi bilo potrebno opraviti še kakšno cepljenje.
Oprostite za tako dolgo vprašanje, vendar bi mi zelo olajšalo vso skrb.
Z najlepšim pozdravom Ljuba Rosa

Pozdravljeni!Mene zanima o aspirino protect100,sem dobil po nogah rdeče fleke,jemljem ga 10 dni 1x na danza rečenje krvi,če je to od tega prišlo al pa nogavice,ki stiskajo,mislim elastika,malo mi odg.prosim?In se vnaprej zahvaljujem!Anton

Pri jemanju Aspirina se poveča nagnjenje h krvavitvam, zlasti v prebavilih. Zrelo verjetno so pri vas nastale drobne podplutbe kot stranski neželeni učinek Aspirina. Pogovorite se z zdravnikom, ki vam je predpisal to zdravilo

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani,
tudi jaz jemljem Aspirin 100, ker so mi ugotovili slabo prekrvavitev levega prekata. kljub več preiskavam (Uz, Ct koronarnih arterij, holesterola nimam, pritisk je normalen) niso našli razloga za slabo
prekrvavitev. zaradi česar vam pišem je to, ker ste omenili nenadne spremebe na očeh, okončinah … Pred približno enim leto se mi je zgodilo, da se mi je naenkrat poslabšal vid in pojavile so se mi mušice pred očmi.V istem obdobju so se mi začeli pojavlati tudi mravljinci na desni strani obraza, naknadno še na desni roki in nogi. V tem letu me tudi večkrat bolijo mišice rok in nog, v rokah nimam nobene moči, da mi je kozarec vode včasih težek. Včasih imama občutek, da težje govorim in dostikrat se vgriznem v notranjo stran ust, čeprav se mi ponavadi to ni dogajalo. Prav tako me boli glava na desni strani temena in sicer samo na eni točki – kot da bi imela nož v glavi. Bolečina mine v nekaj sekundah se pa ponovi večkrat. Zanima me ali so te težave lahko med seboj povezane,kakšni so še simptomi strdkov v glavi . Moja stara mama je namreč relativno mlada umrla za možgansko kapijo. Opravila sem več preiskav za srce , za ostale težave pa sem tudi bila pri nevrolugu, ki pa ni naročil na kakšne dodatne preiskave .Zahvaljujem se za odgovor.

Iz vsebine vašega dopisa povzemam, da ste že bili na pregledu pri kardiologu, ki ni mogel potrditi suma, da je “bolezen srca” vzrok za vaše težave. Ali so posledica prekrvitvenih motenj v možganih je merodajen izvid nevrologa. Ni izključeno, da so navedeni simptomi izraz živčnih vplivov, brez organske podlage.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Zahvaljujem se za vaš odgovor, prosim pa še za pojasnilo ali kaj to pomeni da so simptomi izraz živčnih vplivov, brez organske podlage.
Lep pozdrav.

V našem telesu ima vsak organ pomembno funkcijo za ohranitev življenja. Če damo roko v ogenj nastane hudo boleče draženje, če živci delujejo in roko hitro umaknemo. Če ne bi živci delovali in pri tem ne bi imeli bolečine, bi prej ali slej nastala huda opeklina in okvara roke. Torej: v telesu so živci, ki nas varujejo pred poškodbo organov. Vzrokov za draženje živcev je nešteto. Zadostuje majhna žalost, majhna jeza in že nstane draženje živcev enega ali drugega organa (glavobol, bolečina pri srcu, bolečina v mišicah, itd.).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,
kot razumem gre za težave, ki bi lahko bile psihičnega izvora.
Ker je zdaj že precej vroče in ker imam večkrat otečene in boleče noge
me zanima ali so v mojem primeru kakašne kontraindikacije za linfno drenažo. kozmetičarka mi je to svetovala, ne vem pa ali se za to odločit, da ne bi bilo srce še bolj obremenjeno. Pravzaprav čemu bi se morala izognit – mislim na razne masaže. Hvala še enkrat in lp.

Iz vsebine vašega dopisa povzemam, da je pri vas zelo verjetno prisoten limfedem spodnjih okončin. Menim, da ni zadržkov za limfno drenažo, ki ne obremenjuje srca. Vsekakor vam priporočam, da opravite še pregled pri varikologu (dermatologu), da potrdi bolezen.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,
mene pa zanima, koliko časa se lahko jemlje aspirin protect 100 mg? Jemljem ga namreč že več kot 10let

Napisali ste, da jemljete Aspirin protect že 10 let. Sprašujete koliko časa ga lahko še jemljete. Če vam zdravilo ne povzroča posebnih težav ni zadržkov, da ga redno jemljete še naprej Verjetno so vam zdravniki Aspirin predpisali v preventivne namene proti strjevanju krvi, ker so vas želeli zaščititi proti posledicam morebitno napredujoče ateroskleroze.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

mene pa nekaj zanima, kako pa veš, da ti aspirin 100 “paše” oz kaj, če imaš preredko kri potem? in kaj pomeni, če ga vzamem npr. dvakrat na teden? Stara sem 47 let, normalne teže, zdrava, a s predniki, ki jih je zadela kap. lep dan vam voščim!

Ne nasprotujem, da jemljete Aspirin samo dva krat na teden, boste pa bolj zavarovani proti morebitnim zapletom, predvsem proti možganski kapi, z rednim jemanjem ene tablete na dan. Pri zdravljenju z Aspirinom smo zadržani pri bolnikih, ki se nagibajo k želodčnim težavam.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close