Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija pekoča bolečina

pekoča bolečina

Pozdravljeni.
Pred približno letom dni sem imel nekakšen napad srca. Oblil me je hladen znoj, odrevenela in omravljinčila se je leva roka. Mravljinci so po dveh dneh izginili. Šlo je za močno pekočo bolečino in sicer od leve polovice telesa v višini srca pa do sredine prsnega koša. Bolečina je trajala približno minuto. Temu je sledilo močno razbijanje srca in pa nekaj minut zatem, panični napad oz. napad tesnobe. Ravno tako se je za kratek čas pojavila slabost. Dogodek pripisujem preizčrpanosti telesa. Naslednje jutro sem obiskal urgentni blok ( dogodek se je pripetil ponoči med delovnim časom), EKG je pokazal normalno stanje, zaznavna je bila le malenkostna aritmija, ki se tudi sedaj vsake toliko pojavi. Ravno tako se pojavlja na trenutke tudi razbijajoči utrip srca. Pritisk je vedno v mejah normalne (120/80), problemov s prekomerno težo nimam (186/83). Spim zadosti in trdno.
Od “napada” sem “razbremenil” vsakdanjik, stresna dela sem opustil, še vedno pa delam več kot običajni ljudje. Tudi za rekreacijo skrbim, kar prej nisem, čeprav sem bil dolga leta aktiven športnik. Kajenje sem zmanjšal ( aktivni kadilec več kot deset let).
Skratka, od takrat dalje, se mi v predelu okoli srca pojavlja rahla pekoča bolečina in istočasen občutek, kot bi mi nekaj rahlo stiskalo srce. Ta bolečina se ne pojavi vsak dan, lahko se ne pojavi tudi več dni (teden), nato pa nekaj dni zaporedoma, vsak dan, večkrat v dnevu in sicer traja nekaj sekund.
Da je šlo pred letom dni za droben “opozorilni” infarkt, rahlo verjamem. Ne znam pa si razložiti bolečine, ki me spremlja sedaj. Priznavam pa, da me je strah obiska karidologa.
Sprašujem vas, ali je možno, da se je zaradi kajenja zožal pretok katere izmed žil okoli srca in bi morda to lahko povzročalo bolečine in neprijeten občutek? Naj omenim še, da se bolečina ob povečanih fizičnih naporih ne pojavi, oz. ni nikakršnih posledic (dihanje, bitje srca je normalno,..)ob večjem naporu (tek, smučanje, fitness,.). Moja običajna srčna frekvenca v mirovanju je okrog 60 udarcev na minuto. Aha, starost 30 let.
Naj omenim še to, da se v prostem času ukvarjam z glasbo (eno izmed del), kjer sem vsaj dvakrat tedensko izpostavljen povečani količini basov ter glasni glasbi (če je to za vas sploh kak relevanten podatek).
Ali lahko iz opisanih dejstev naredite kak zaključek oz. nasvet, ali bo potreben obisk kardiologa?

Za vaš odgovor, se vam iskreno zahvaljujem in vas lepo pozdravljam.

Moj sum, da imate bolečine pri srcu zaradi zoženih srčnih žil je zelo majhen, vendar vam kljub temu priporočam obisk pri kardiologu.

Še pred tem, če se le da, opustite kajenje. Morda bo že ta sprememba zadostna, da bodo težave prenehale.

“Fortissimi” na koncertih me slušno in duševno obremenjujejo. So morda postali obremenjujoči tudi v vaši podzavesti?

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni

Že kar nekaj časa se mi pojavljajo v sredini prsnega koša ostre bolečine, ki običajno preidejo na levo stran. Ta bolečina se pojavlja tudi v mirovanju traja le kako sekundo in izgine. Občasno pa se pojavlja tudi pekoč občutek in občutek “rezanja” pri srcu. Bolečine se pojavljajo večinoma zvečer kar mi bistveno oteži spanje oz. zaradi strahu ne morem zaspati in postanem nemiren, napet.

Glede na to, da živim dokaj zdravo, vas prosim za vaše mnenje oz. nasvet?

Naj omenim tudi to, da sem bil pri kardiologu; UZ srca je bil bp, EKG v mejah normale, star sem 27 let, asmatik.

Za odgovor se vam zahvaljujem in vas lepo pozdravljam,

nova
Uredništvo priporoča

Težave navedene v dopisu ne kažejo nikakor na organsko bolezen srca. Možno je, da gre za stresne vplive na srčno živčevje ali na živčevje drugih prsnih organov (požiralnik, dihala, mišice prsnega koša). Lahko, da gre za blago obliko draženja osrčnika ali rebrne mrene zaradi blage viroze.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

lep pozdrav.
moje tezave so slednje. ze kak teden cutim cudno tesnobo, pritisk v prsih, kateri se siri v hrbet med lopatice. bolecina ni zelo mocna je pa nadlezna. lahko traje tudi uro. ko se to dogaja je srcni utrip normalen, pritisk tudi. 120-130/75-85. zelo tezko je definirat ali prej zaboli v lopaticah, ali v prsih ali pa kar oboje na 1x. star sem 24 let, normalnih kg, mogoce kaksen kg premalo. ze vrsto let imam tezave z srcnim utripom, prehitro bitje.
naj se povem da sem zadnja 2 tedna precej sportno aktiven, vsak dan tecem ali pa gonim kolo. utrip se mi je normaliziral. pri sportni aktivnosti ne cutim bolecin v prsih.
ali je vzrok za paniko? skrbi me zaradi teh nelagodij v prsih.

Iz vsebine vašega dopisa ne morem nikakor potrditi suma, da je navedena bolečina posledica prizadetosti srca. Zelo verjetno je prisotna mialgija (bolečina prsnih mišic) zaradi še ne ugotovljenega vzroka (viroza? nenavadni gibi hrbtenice?). Verjetno bodo zadostovali blagi analgetiki (Aspirin, Lekadol), morda v kombinaciji z blagimi sedativi.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

hvala za odgovor. v petek imam obremenilni test, upam da bo vse bp
lp!

Spoštovani

Tudi jaz imam podobne težave. Stara sem 30, močne postave 168cm/84kg, Par let nazaj imela EKG vendar vse normalno. Pritisk tudi normalen 115/70 med nosečnost nizek 100/60 tudi sem že imela 80/50 (ker sem ležala v bolninci 4,5mes)
Moram rečt, da ima kar stresno doma z dvema otrokoma (23mes in 6mes)

Danes mi je ratalo slabo z pekoč bolečina v prsih in v zgornjim del želoča.Sem tudi imela čuden okus v ustah. Malo me je panika zgrabila. Sedaj je minalo 3 ure in še vedno imam tist občutek vendar je mnogo manj.
Težave s pekoč občutek sem začela dobivat feb 2010, ko sem začela KT YAZ, ker si ne želiva več otrok. Od takrat sem mogoče 3x prekinala jemjat, ker mi ne pašejo. Sedaj že 3 teden ne jemljem več in tudi ne bom.

Leta 2000 sem dala skozi hude panične napade in tudi depresijo. Od takrat sem 3x hudo zbolela s tem napadov vendar moram rečt, da ji zelo redko dobim po rojstva 1. otroka.

Nočem panike delat, ker vem kako sem že imela v preteklost. Sem tudi imela 2x carski rez.

Se opravičujem za kakšne napake. Sem iz tujine.

Se vam vnprej zahvaljujem.

http://www.mojalbum.com/nezaaljaz

Bodite brez skrbi. V dopisu navedene težave in bolečine niso posledica organske prizadetosti srca. Priporočam redno zdravljenje z antidepresivno delujočimi zdravili.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Dober dan, jaz imam že cel dan čudno bolečino v prsih (spredaj) ki traja kakšno sekundo ali dve. Ni močna bolečina je pa moteča in v prsih imam občutek kot da mi skala leži na njih. Že v naprej se zahvaljujem za odgovor, hvala!

Upam, da je bolečina že spontano prenehala ali jo ste pozdravili z blagim zdravilom (Lekadol ali podobno). Mislim, da ni bila, oziroma, da ni srčnega izvora.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Občasno se pojavi ostra zelo močna bolečina 4 prste pod levim
pazduhom.Za tem je oteženo dihanje, suha usta žeja.
Včasih je pa ta bolečina na istem mestu dolgotrajnejša in blažje oblike.
Pojavi se kak dan po rekreaciji ali pa tudi kar tako.
Vse teste UZ srca, obremenitveni test pred letom je bil normalen.
Jemljem zjutraj 1/2 tablete 2,5mg CONCOR , ker sem imel povečan utrip,
pritisk je pa vedno nizek 100/60 ali kaj takega.
Zahvaljujem se za odgovor, ki je težko pričakovan.
Hvala in lep dan!

Zelo dvomim, da bi bila navedena bolečina (4 prste pod levo pazduho) posledica prizadetosti srca. Morda gre za draženje (vnetno?) medrebrnega živca, morda pa za blago vnetje rebrne mrene. Ali je bolečina nekoliko povezana z lego telesa? Ali bolečino lahko blažite z aspirinom ali podobnimi zdravili proti bolečinam?

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni
Stara sem 36 let in 17 let sem jemala zdravila zaradi hitrega bitja srca, ker pa so bili napadi čedalje hujši in tudi zdravila niso pomagala so se odločili za ablacijo. Zdaj je že 5 let od tega in ne jemljem zdravil.
Zadnje čase pa se mi ponavljajo napadi hitrega bitja srca, trajajo po par minut, edin o 1x je bil 20 min, utrip se je normaliziral s premikom telesa. Zavest sem izgubila v tem letu že 2x, vendar niso našli vzroka. Približno leto dni pa se pojavlja topa bolečina v prsnem košu vzdolž prsnice, kot bi mi nekdo pritiskal svinčnik v telo, ob tem mi bolečina sega do brade in v levo ramo, ampak ne vedno. Največ je locirana okrog srca in do prsnice. Ta bolečina se pojavi že pri manjši športni aktivnosti in neha s počitkom. Včasih se spremeni ritem bitja srca. Še do nedavnega sem se redno ukvarjala s kakšno športno aktivnostjo, zdaj pa samo še občasno kolesarim, pa še to zelo zelo počasi, ampak se mi skoraj vedno pojavi bolečina in moram nehati.
Naj še omenim, da sem po operaciji na hrbtenici pred 10 leti dobila globoko vensko trombozo desne goleni, ugotovili so mi motnje v strjevanju krvi, aktiviran faktor VII.
INternist mi je s holterjem ugotovil palpitacije srca, za katere je napisal, da ne rabim zdravljenja. Na UZ srca me ni poslal. Naredili so mi obremenitveni test, na katerem je prišlo do manjših bolečin, vendar ne do motenj ritma, tako je zaključil kot bp.
Bolečine pa še kar trajajo in napadi hitrega bitja srca tudi. Če grem do moje splošne zdravnice, me enostavno odslovi, češ živi normalno in delaj vse. Jaz se pa sprašujem kako le?
Kaj mi svetujete. Hvala za odgovor.

Iz vsebine vašega dopisa povzemam, da ste opravili preiskavo po Holterju, s katero ugotavljamo motnje srčnega ritma (tahikardijo, bradikardijo, prezgodnje srčne utripe) in obremenitveni preizkus s katerim ugotavljamo morebitno slabšo prekrvitev srca, motnje ritma, spremembe višine krvnega tlaka ob obremenitvi. Zdravnika, ki sta opravila navedena pregleda vam nista predpisala nobenega zdravila za odpravo moteče simptomatike (bolečina vzdolž prsnice, ki izžareva do brade in v levo ramo že pri manjših obremenitvah in spontano mine po koncu obremenitve, občasne motnje ritma, občasni napadi hitrega bitja srca). Dodatno je tudi splošna zdravnica nenaklonjena, da bi vam pomagala iz zagate z zdravili.
Naši predniki (tu mislim na nekdanje zdravnike, ki so pri svojem delu radi uporabljali latinske izraze) so se v takih primerih ravnali po reku : “sedare dolorem …”, povedano po domače: pri bolniku odpravi bolečino. Menim, da je odprtih več možnosti: poizkus zdravljenja z rednim jemanjem manjših odmerkov zdravila iz skupine betablokatorjev (npr. Concor), jemanje blagih pomirjeval (zaradi stresnih vplivov) ali analgetikov po potrebi, skrb za relaksacijo ob skrbi za redno pravšno gibanje.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni!

Pred približno tednom dni, sem staknil prehlad. Po drugem dnevu prehlada, sem začel močno kašljati. Kašelj je suh. Z njim me je začela spremljati tudi bolečina v predelu srca, na trenutke pa tudi v desni strani desnega pljučnega krila. Vročine nisem imel, grlo je normalno. Opravil sem pregled pri zdravniku, kateri je dejal, da je z srcem vse uredu. Zanima me samo ali je težava lahko pogojena z prehladom oziroma naporom pri izkašlevanju?

Hvala in lep pozdrav

Mislim, da je vaš sum opravičen in, da je bolečina povezana z naporom pri izkašljevanju. Ker je, ob vsakem tudi “nepomembnem” prehladu, lahko prizadeto tudi srce, bolnikom svetujemo, da obiščejo svojega zdravnika, če je rekonvalescenca po končanem prehladu prepočasna.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni

Pod levo pazduho se mi že dlje časa pojavlja nakako čudna rahla pekoča bolečina tik ob rebrih, mogoče tudi z notranje strani, kot da je nekaj notri. Ob otipu ne zaznam nobenih oteklin ali zatrdlin. Ta bolečina je včasih na ternutke močnejša. Pekoče bolečine se pojavljajo na različno dolga obdobja, včasih vsak dan, včasih trajajo več dni skupaj, včasih pa jih cel mesec ni. Se pa mi je večkrak s to pekočo bolečino pod pazduho pojavila tudi bolečina v prsnem košu v predelu srca. Včasih mi srce kar razbija. Se pa pekoča bolečina v zadnjem času, ko se pojavi pod pazduho, iz podpazduhe preseli na roko v območje mišice tik pod komolcem.
Podatki: 37 let, kadilec, ne pijem, stresno delo, zmanjšana telesna aktivnost,170 cm, 72 kg.

Za kaj bi pri meni šlo in na koga naj se obrnem.

Zelo dvomim, da bi bile bolečine posledica bolezni srca ali srčnih žil. Mnogo bolj verjetno so posledica prizadetosti medrebrnih živcev, morda zradi mnjših sprememb v hrbtenici. Predstavljam si, da bi vam pomagali že manjši odmerki blagih zdravil proti bolečinam (aspiirin, lekadol,itd.)

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

pozdravljeni.
star sem 23 let 193cm 118kg shujsal sem 30kg zaradi tezav ki so se mi pojavljale okoli srca no jaz sem misliv da je izvor od tam.Moj problem je da me večkrat peče ali imam tak čuden opčutek okoli srca ali na levi strani prsi.Pri osebnem zdravniku sem večkrat opravil EKG ki je bil bp. opravil sem tudi 24 urni holter bp. imam pa vedno povečan krvni tlak pri zdravniku.2x sem obiskal tudi klinični center zaradi podobnih težav in vedno je bil EKG bp. vedno ko zacutim bolecino me doleti tudi hitro bitje srca in strah, vsi to pripisujejo psihičnim težavam in ne težavam srca.Me zanima ali naj grem na preiskave h kardiologu ali ne?

hvala za odgovorl lp

New Report

Close