Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija srce,težko dihanje, pritisk v glavi

srce,težko dihanje, pritisk v glavi

Najprej vas lepo pozdravljam in se vam že v naprej zahvaljujem za kakršnokoli informacijo.
Stara sem 24 let in zadnje mesece(predvsem odkar se je začela vročina) imam čuden telesne simptome, ki so najbolj izraziti zvečer pred spanjem. Imam bolečine (špikanje in pekoč občutek) po glavi in v prsnem košu. Zvečer se uležem in kar naenkrat čutim pritisk v glavi kot da mi jo bo razneslo, potem pa mi srce tako močno začen biti, da imam občutek da mi premika celo telo(kot nekakšna aritmija).
Imam sicer šum na srcu in opažen mezosistolni klik(ne vem če sem čisto prav napisala) in tudi napotena sem preventivno h kardiologu, pri katerem pa bom na vrsti šele avgusta. EKG(o.k)!
Naj omenim še to, da se ob naporu(marsikdaj tudi manjšem) zelo utrudim in mi srce pospešeno bije!!!!
Ščitnica je uredu, pljuča tudi.
Zanima me ali je lahko to kaj resnejšega ali lahko počaka do avgusta. Slabo počutje je namreč zelo moteče, saj vsaj 2 uri ne morem zaspati!

Hvala za kakršenkoli odgovor in lepo pozdravljeni

Zelo verjetno je vaš zdravnik posumil, da bolehate za prolapsom mitralne zaklopke, za katerega je značilen poseben izvid na srcu, značilne so razne motnje v delovanju srca (neredni utripi, napadi hitrega bitja srca) in motnje v počutju (zbadanje pri srcu).

Na pregled h kardiologu se vam ne mudi, zato, ker bolezen napreduje zelo počasi. V večini primerov bolezen začne bolnice motiti pri 20 letih in zelo redko se zgodi, da je potrebna operacija srca. Ponavadi zadostujejo blaga pomirjevala in nepretirane telesne obremenitve.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za vaše mnenje!

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!
Srara sem 14 let.Lansko leto sem imela hud asmatični bronhitis zaradi katereaga sem morala v bolnišnico.po kaksnem pol letu sem imela pri pouku hude omotnice ce sm glavo premikala je bilo stanje se nekoliko slabse.V teh vrocih dneh se mi je pojavilo tudi oteženo dihanje in redko tiščanje v prsnem košu te simptomi ki se pojavljajo opažam ze 3mesece .Najhuje je ko stojim pri miru ali pa telovadim takrat mam obcutk kot da bi mi zmankovalo sape jemlem tudi jegeličev sirup ki nažalost ne deluje .
Prosim za vas nasvet.

Ste premladi, da bi posumil, da so vaše težave posledica prizadetosti srca. Bolj se nagibam k mnenju, da gre za živčne vplive in morda tudi za nizek tlak. Mislim, da bi se stanje zboljšalo že z jemanjen blagega pomirjevala, na primer tablet “Persen”, ki so v prosti prodaji ali zdravil na zdravniški recept (Helex, Lexaurin). Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close