Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija nevrogena sinkopa

nevrogena sinkopa

Zanima me, kaj točno pomeni diagnoza nevrogena sinkopa. To diagnozo je dobila mama, vzroka za to stanje ji niso razložiti. Z nenadnimi omedlevicami se srečuje že več let, poleg tega ima težave z nizkim pritiskom in visokim holestorolom. Njen kardiolog ji predpisuje zdravila proti depresiji in anksioznosti. Med zadnjimi je bilo zdravilo helex, v opisu katerega sem zasledila, da sta med stranskimi učinki tudi vrtoglavica in omedlevost. Seveda sem na tem področju popoln laik, vendar se mi to vseeno ne zdi primerno glede na njeno stanje. Kaj mislite? Za pomoč bom zelo hvaležna.

Lep pozdrav,k

Pri neskladnem delovanju vegetativnega živčevja (simpatika in parasimpatika), nastopijo številne motnje, med temi tudi omotice, vrtoglavice, nizek krvni tlak in nezavest. To imenujemo NEVROGENA SINKOPA. Zdravil zoper to motnjo ni. Stanje se nekoliko popravi pri zadovoljivi telesni dejavnosti (večkrat na teden polurna hitra hoja, duševna rekreacija, itd.).

Če imate vtis, da je Helex še poslabšal stanje, prosite zdravnika, da zdravilo zamenja.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close