Najdi forum

Motnje srca

Pozdravljeni!
Ker je tu možno najti veliko dobrih odgovorov na naša vprašanja v zvezi s težavami srca, tudi jaz prosim za pojasnilo mojih težev.

Star sem 46 let. V začetku letošnjega leta se mi je pojavila močna aritmija srca in postavljena diagnoza Kronična AF dilatativna kardiomiopatija. Predpisana so mi bila zdravila Marivarin za antikoagulantno vzdrževanje. Prva izmerjena vrednost INR je bila 1,03, sedaj pa je v povrečju med 2 in 3. Predpisana so mi bila zdravila Concor v vrednosti 7,5 mg, Aldactone in Tritace.
Napoten sem bil tudi na EK. Takrat sem imel izmerjeno INR 3,4.
EKG je bil opravljen: AF, fr.100, el.os vodoravna, dobra progr. nespec. STT spremembe v levih prekordiarnih odvodih. Opravljene sem imel tri poiskuse EK z energijo 150, 300 in 360 J. Vsi poiskusi so bili neuspešni brez enega P vala. Zanima me kaj pomenijo rezultati opravljenega EKG in kakšno je predvideno moje nadaljnje zdravljenje težav, ker EK ni bila uspešna.

Za Vaš odgovor se Vam lepo zahvaljujem.

S spoštovanjem!

Ko se rodimo, imamo skoraj vsi redno bitje srca. V visoki starosti ima nad 10 % ljudi popolnoma neredno bitje srca. Pri ljudeh, ki imajo zaradi dednih vplivov šibkejšo srčno mišico, se lahko pojavi povsem neredno bitje srca že pri 20.-30. letu starosti.

Zdravniki si prizadevamo, da pri bolniku ponovno vzpostavimo redno bitje srca z raznimi zdravili ali z elektrošokom. Žal nismo vselej uspešni. V takih primerih bolnika zdravimo z raznimi zdravili in mu predpišemo Marivarin, da ga zaščitimo pred možgansko kapjo in drugimi zapleti. Takim bolnikom damo tudi navodila glede dopustnih maksimalnih telesnih obremenitev.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close