Najdi forum

tromboza

Ker sem pred tremi leti prebolela na spodnjem delu noge globoko vensko trombozo, me zanima ali se moram še vedno izogibati sončenja in ali lahko uporabljam orbi trae. Bojim se, da ni to prevelika obremenitev za nogo, klub temu, da mi noga ne oteka, le malo me še občasno boli.

Ko ležimo na toplem soncu, se poveča prekrvitev nog in v primeru počasnega vračanja krvi proti srcu, lahko pričakujemo zatekanje nog.

Bolnikom po preboleli venski trombozi odsvetujemo dolgo sončenje in damo prednost plavanju. Ni zadržkov za nepretirano rekreacijo na orbitreku, morda z uporabo elastične nogavice.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Najlepše se vam zahvaljujem za odgovor, toda jaz se opravičujem,nevem kako dollgo sem lahko na orbi trace, da nebo preveloka preobremenitev, mogoče je to 20 ali 30 min., še nikoli nisem poskusila, pa oprostite preveliki nevednosti, tako je, če te je preveč strah posledic. Pa hvala.

Obremenitev na orbitreku je podobna obremenitvam pri hoji, teku, hoji v hrib. Če imate zdravo srce, ni zadržkov, da se obremenite postopno vedno bolj. Ker izgleda, da je flebotromboza povsem pozdravljena, ne pričakujem zapletov pri vaji na orbitreku.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close